Popularne hasła / tagi
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Robert David Kaplan

- Pisze książki: literatura piękna, reportaż, publicystyka literacka, eseje, historia, nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Urodzony: 23 czerwca 1952
Autor szesnastu książek politologicznych i podróżniczych, m.in. Monsun. Ocean Indyjski i przyszłość amerykańskiej dominacji, Bałkańskie upiory. Podróż przez historię oraz Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości. Od ponad dwudziestu pięciu lat jest korespondentem zagranicznym magazynu „The Atlantic”. W 2011 roku dwumiesięcznik „Foreign Policy” zaliczył go do grona stu najważniejszych światowych intelektualistów. W 2012 roku Kaplan został głównym analitykiem geopolitycznym agencji Stratfor. Publikował w m.in: „The Washington Post”, „The New York Times”, „The New Republic”, „The National Interest”, „The Wall Street Journal”.
W latach 2009–2011 był członkiem komisji ds. obrony w gabinecie sekretarza obrony Roberta Gatesa. Od 2008 roku pracuje dla Center for a New American Security w Waszyngtonie.W latach 2006–2008 roku wykładał gościnnie w Akademii Marynarki Wojennej w Annapolis.
- 1 024 przeczytało książki autora
- 2 135 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
...dla każdego z nas wystarczy bogactwa, bez względu na to jakie mamy zdolności i okoliczności. Trzeba tylko przywołać natchnienie.
...dla każdego z nas wystarczy bogactwa, bez względu na to jakie mamy zdolności i okoliczności. Trzeba tylko przywołać natchnienie.
Im bardziej mroczna i niepojęta nienawiść, im mniejszego narodu dotyczy, tym dłuższe i zagmatwane jej dzieje... Za sto lat co studenci zrozumieją z historii Libanu
Im bardziej mroczna i niepojęta nienawiść, im mniejszego narodu dotyczy, tym dłuższe i zagmatwane jej dzieje... Za sto lat co studenci zrozu...
Rozwiń ZwińPod koniec 1991 roku, kiedy w Chorwacji szalała już wojna, a w Bośni wciąż panował względny spokój, ani Chorwaci ani Serbowie nie mieli złudzeń co do nadciągającej katastrofy. Opowiadano sobie dowcip: "Dlaczego Bośnia jeszcze nie walczy? Bo awansowała bezpośrednio do finału".
Pod koniec 1991 roku, kiedy w Chorwacji szalała już wojna, a w Bośni wciąż panował względny spokój, ani Chorwaci ani Serbowie nie mieli złud...
Rozwiń Zwiń