Moje życie z Saddamem

Tłumaczenie: Małgorzata Kłos
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo życie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Mitt liv med Saddam
978-83-7554-283-7
Ula

Parisoula Lampsos po raz pierwszy spotkała Saddama Husajna wkrótce po swoich szesnastych urodzinach. Nazywana z racji urody „Księżniczką Bagdadu”, była jedyną córką w zamożnej rodzinie greckiej zamieszkałej w Bagdadzie. Saddam Husajn miał wówczas trzydzieści kilka lat i był wpływową postacią rosnącej w siłę partii Baas. Zaiskrzyło między nimi od razu i los Parisouli został przypieczętowany. Ten skomplikowany i pełen pasji związek trwał, pomimo długich przerw, ponad trzydzieści lat.

Pisarka i dziennikarka Lena Katarina Swanberg odbyła serię rozmów z Parisoulą Lampsos, po czym spisała jej dramatyczną historię o życiu w cieniu wzbudzającego postrach dyktatora.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

irka | 2016-01-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Parisoula Lampsos była kochanką Saddama prawie 35 lat i w książce opisuje swoje życie w Iraku. O Saddamie mówi ogólnikowo. Odniosłam wrażenie, że sporą cześć faktów zachowała dla siebie. Nic nowego i odkrywczego nie znalazłam w opowieści. Męczył mnie ciągły samozachwyt bohaterki i pewność własnych racji. Strata czasu.

Monika | 2014-01-29

Książka, która dostarczyła mi wiele nowych wrażeń i cennych informacji Pokazuje dwie strony Saddama Z jednej strony bezwzględnego i okrutnego dyktatora oraz cały pion zarządzania na zasadzie zastraszania i przypisywania sobie zasług innych Z drugiej jednak strony magnetyczna strona kochanka która z niebywałą siłą przyciągała serce młodej kobiety. Cała historia opisana z jej perspektywy, wraz z odczuciami, zmartwieniami i cierpieniem.
Wszyscy którzy chcą poznać historię wielkiego dyktatora od nieco innej strony i przy okazji poznać kawałek historii powinni sięgnąć po lekturę.

asiczek | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Temat z pewnością ciekawy. Można z tego było stworzyć fantastyczną książkę, tymczasem opowieść pani Lampsos jest dość powierzchowna. Dała wyraz temu jakim okrutnym człowiekiem był Saddam Husajn, ale ja czuję duży niedosyt po przeczytaniu historii opowiedzianej przez kobietę, która była tak blisko niego...

Lidka | 2016-02-14
Przeczytana: luty 2016

Ta historia raczej mnie interesowała. Jednak po przeczytaniu już kilku stron nie mogłam oderwać się od czytania. Niezwykle ciekawy życiorys , "walka" o przetrwanie. Nauka zachowań aby nie podpaść temu "Wielkiemu". Niesamowite jest to,że to historia z życia wzięta. Polecam

Ania | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

Bardzo dobrze napisana książka. Przede wszystkim jest opowieścią o emocjach kobiety , która od feralnego spotkania z Saddamem ciągle żyje pod obserwacją.Chwilami wstrząsająca, wzbudzająca sprzeczne uczucia, dająca do myślenia nad ludzką psychiką i wytrzymałością.
Warta przeczytania i każdej wydanej na nią złotówki.Polecam.

Adaloa | 2012-03-27
Przeczytana: 27 marca 2012

Świetnie napisana, barwna opowieść. Po prostu genialna, szczerze polecam.

maga40 | 2013-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2013