Odnalezieni na pustyni

Tłumaczenie: Stanisław Szczepański
Wydawnictwo: Millenium Media
Miss_Jacobs

Helle Amin prowadziła pozornie doskonałe życie na tropikalnej wyspie Bali z mężem oraz czterema synami. Ale pewnego dnia w 2002 roku ta idylliczna egzystencja legła w gruzach, kiedy po powrocie ze sklepu Helle stwierdziła, że dzieci zniknęły. Szybko się okazało, że ojciec Saudyjczyk zabrał je do swojej ojczyzny.

źródło opisu: wysylkowa.pl

źródło okładki: wysylkowa.pl

talia44 | 2013-05-13
Przeczytana: 11 maja 2013

czytajac tę ksiazkę można sie wiele dowiedzieć o kulturze w Arabii Saudyjskiej o dyskryminacji kobiet i o zyciu w społeczeństwie zdominowanym przez mezczyzn.

Suerte | 2013-12-29
Muminka | 2014-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 marca 2014

Mimo że los Helle powtarza dzieje tysięcy Amerykanek i Niemek, które kiedyś wyszły za Arabów, że wszystko już było, można się wzruszyć przejmującą dugą walką o synów. Jako szczęśliwa małżonka dochowała się z mężem czterech chłopców, wkrótce po ślubie przyjęła islam. Całą rodziną osiedlili się na rajskiej wyspie Bali, ale ich spokój zakłócił zamach terrorystyczny. Związek się zaczął rozpadać. Helle uczyła w szkole. Pewnego dnia mąż wziął samochód, chłopców i przepadł. Znajomy podstawił samochód a małżonek wyleciał z dziećmi do Arabii Saudyjskiej. Gdy Helle otrząsnęła się z szoku, rozpoczęła odyseję śladami skradzionych dzieci i walkę z arabskim wymiarem sprawiedliwości. Żmudne poszukiwania trwały szesnaście miesięcy.
Wciągająca lektura o wysiłku i poświęceniu kobiety walczącej jak lwica o odzyskanie dzieci.

Malvishia | 2014-08-02
Na półkach: Orient, 2014r, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Szokująca historia Helle, która stanęła do walki o swoje dzieci porwane do Arabii Saudyjskiej przez jej własnego męża. Przeczytałam już kilka pozycji dotyczących traktowania kobiet w krajach arabskich ale tu jest jednak inaczej. W końcu mieszkali w Europie, on sam zachowywał się zgodnie z normami przyjętymi na Zachodzie oraz nie był szczególnie religijny. Kto mógł przewidzieć że mąż Helle zmieni się do tego stopnia iż porwie własne dzieci i wywiezie do jednego z najbardziej ortodoksyjnych krajów arabskich?
Podziwiam bohaterkę za to że przetrwała batalię sądową i nie poddała się mimo wszelkich przeciwności losu.
Mimo iż nie dałam najwyższej noty, szczerze polecam.

beataj | 2011-05-20
Przeczytana: 20 maja 2011

Wstrząsająca.
Zadziwia mnie zwłaszcza jedno - dlaczego taki sympatyczny dla ludzi, miły na zewnątrz Arab, w domu staje się tyranem, draniem, potworem ?? Każdy tak ma ? Znam kilku w Polsce i wydają się normalni, ale co by było, gdyby wyjechali do swojego kraju ? Przygnębiająca wizja...

variusana | 2016-01-05

Helle. Taka piękna kobieta a tyle okropnosci zaznala od męża Saudyjczyka. Niewiarygodne że ten koszmar przeżywają tysiące matek na całym świecie. Nie wychodzcie więc za muzułmanów. Jeśli chcecie egzotyki to zafundujcie sobie wycieczkę ale nie wiazcie się z mężczyzną z drugiej półkuli gdyż nie wiadomo czy nie uprowadzi wam dzieci i nie rozwiedzie się z wami na odległość. Książka dość szczegółowo przedstawia różnice kulturowe między Arabia Saudyjska a Zachodem. Na uwagę zasługuje temat policji religijnej oraz braku znaczenia kobiet w tamtejszym świecie.

Marta | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Sięgnęłam po tę książkę, aby dowiedzieć się jak wygląda życie matki która straciła swoje dzieci. Dodatkwo książka napisana jest przez kobietę wyznającą inną religię. Islam. Muzułmanie zawsze kojarzyli mi się z ludźmi surowymi, twardymi, a przede wszystkim
z mężczyznami nie szanującymi kobiet. Postrzegałam ich jako ludzi zawsze zdala od cywilizacji. Po tej książce zmieniłam zdanie. Co prawda większość kobiet traktuje się tam nie lepiej od zwierząt, ale wcale nie mieszkają w barakach, ani (nie wiem skąd mi się to wzięło) w jaskiniach. Mogą oglądać telewizję, mają wille i pomoce domowe. Nie jedna kobieta mogłaby im zazdrościć, wszystkiego oprócz męża. Ciągłe kłótnie i przypominanie gdzie jest miejsce kobiety w tym domu, to na pewno nie jest marzenie żadnej damy.

Helle Amin kobieta, chrześcijanka. Swojego męża poznała na studiach jako człowieka sympatycznego i zawsze uśmiechniętego. Wyznawał religię islam. Po bardzo krótkim czasie zaszła z nim w ciąże i urodziła bliźniaki. Wzięli...

Anisa | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Świetna książka, przeczytana jednym tchem o wielkiej miłości matki do dzieci ...

Dotka95 | 2015-09-08
Przeczytana: 08 września 2015

W tej książce podoba mi się jej prostota. Stworzona jest po to by uświadomić i przedstawić problem porwań dzieci przez jednego z rodziców. Jej autentyczności pomaga też opis pobocznych przeżyć bohaterki, np jej romansów.
Z pewnością zaciekawi też tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze arabskiej, islamskich zwyczajach, krajobrazach oraz ludziach Arabii Saudyjskiej.

*Nie wiem czy tylko w mojej książce ale zauważyłam sporo błędów w pisowni...

Sylvia | 2011-11-12
Na półkach: 2011, Przeczytane

Czytałam bardzo wiele książek o podobnej tematyce, wiec bałam się trochę, że temat będzie się powielał, że nie otrzymam potrzebnych emocji... i oczywiście się myliłam :) ksiązka zdecydowanie przyciąga autentycznościa, Helle jest niezwykle dzielną osobą, trudno sobie wyobrazić to wszystko. Dodatkowo sprytnie wplata wygląd, zachowania ludzi, kulture, która panuje miedzy innymi na Balii czy też w Arabii.
Jak najbardziej zachęcam do przeczytania!