Kobieta z bagażem

Wydawnictwo: NoNoBo
978-83-61683-00-1
Jula

Głównym tematem książki znanej pisarki i publicystki są relacje między ludźmi oraz między kobietą i mężczyzną, asymetria układów, problemy z porozumieniem, sposoby umacniania istniejących więzi i grożące im niebezpieczeństwa. Czy ciężar podtrzymywania związku zawsze spoczywa na kobiecie? Czy warunki układów między ludźmi są czymś nienaruszalnym? Próbując odpowiedzieć na te pytania, autorka z przymrużeniem oka sięga do wielkich dzieł literatury, klasycznych prac psychologicznych i filozoficznych oraz do przykładów z życia. Dowcipnie, ale jednocześnie bardzo poważnie mówi o sprawach intymnych, obnaża nasze kompleksy, plotkuje o bliźnich. Bohaterami dowcipnych i pouczających rozważań są współpasażerowie z pociągu, jej znajomi i przyjaciele.

źródło opisu: www.kdc.pl

źródło okładki: jw.