Listy do Jerzego

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
whocares

Cykl 23 listów tchnących gamą wciąż żywych uczuć do zmarłego już męża.

m_ght97 | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Piękna i wzruszająca książka, ostatnia z dorobku Kuncewiczowej. Przeniosła mnie w niesamowity wymiar, w którym było warto się znaleźć, poznać uczucia kobiety opuszczonej przez ukochaną osobę, przez śmierć.
Polecam tę pozycję - aczkolwiek nie jest ona długa a wartościowa.

AgMa | 2012-06-24

Ta ostatnia książka w dorobku pisarskim Marii Kuncewiczowej to zbiór 23 listów napisanych do nieżyjącego już męża - Jerzego Kuncewicza. Pierwszy z nich z nich powstał 7 miesięcy po jego śmierci...

"Listy do Jerzego" to zapis niezwykle intymnych rozmów, które z nim prowadzi. To próba uporządkowania swoich myśli i uczuć poprzez przywołanie bolesnych wspomnień z okresu choroby męża i samego momentu jego śmierci. Próba nadania sensu temu, co się stało, próba odnalezienia się w sytuacji zupełnie zmieniającej jej życie: "Ciągle jeszcze, kiedy to piszę, nie tyle żyję, co >jestem żyta

rokita49 Boruta | 2013-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Wstrząsające listy pisarki do zmarłego męża.W tle ukochany Kazimierz nad Wisłą.Czytam już kolejny raz i wraz z upływem czasu coraz więcej nowych treści potrafię ogarnąć.Zastanawia mnie tylko duża niechęć do Kuncewiczowej ze strony Giedroycia i Miłosza?

mantono | 2015-02-23
Przeczytana: luty 2015