Ketchup

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura piękna

O Macosze Nataszy Sochy pisano, że powala humorem , ma cięty język , a dowcipy często makabryczne . Książkę określono wyjątkowo przewrotną i ironiczną współczesną balladą o Kopciuszku . Ketchup z kolei to mocno kąśliwa opowieść o ludzkiej głupocie, obsesji bycia trendy i fanatycznym pragnieniu sukcesu. Główny bohater, Adaś Jebutko alias Ketchup projektuje szaliki. Cóż w tym niezwykłego? Niby nic, a jednak wystarczy odrobina public relations pomnożona przez konsumpcjonizm niezwykle ważnych ludzi, by szalik stał się drugą naturą człowieka przekonuje specjalista i osobisty doradca Jebutki. Czy plan owinięcia Polaków szalikami bezguścia powiedzie się? I czy Adaś ogrzeje swą wątrobiankowość w reflektorach sławy? Wszystko jest możliwe. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach!

magia78 | 2019-03-06

Przeczytana: 14 stycznia 2019

Macocha zdecydowanie lepsza

alepio | 2018-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2018

5 gwiazdek za ironię i trafną obserwacje naszych wad, ale nie porwało mnie jak zwykle przy książkach uwielbianej przez mnie Nataszy Sochy. Mam mieszane uczucia, no bo dlaczego mnie nie porwało, dlaczego mimo języka który lubię, ironii która lubię, tematu trafionego w 10kę tak trudno mi było mi przeczytać tę książkę? Nawet nie wiem czy mam polecać czy zniechęcać, hmm dziwne zjawisko...

Moniz | 2018-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Bardzo dobra książka. Napisana z przekąsem, ale z polotem, od samego początku po ostatni wers trzyma poziom
Polecam, zwłaszcza szeregowym pracownikom korporacyjnym :-)

Literaturocholiczka | 2017-07-29
Przeczytana: 22 lipca 2017

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak zabłysnąć w towarzystwie jednocześnie chcąc odpocząć od korporacji to książka właśnie dla Was! Szczypta ironii i uszczypliwego humoru przepleciona z losami człowieka, który szuka swojego nowego miejsca w świecie biznesu.
Absurd przeplatany z normalnym życiem to właśnie tu znajdziecie ;)
Polecam szczególnie fragment o zajęciach jogi dla psów!

niania09 | 2017-01-20

Dno, tyle mam do powiedzenia w sprawie tej książki.

Alla85 | 2017-01-06

Strasznie glupkowata. Przeczytalam cala bo szybko sie czytalo.

izabela81 | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2016 rok
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Absurdalny humor, sarkazm i prześmiewczy obraz rzeczywistości to największe atuty tej powieści. Autorka wyśmiewa polski sposób kreowania celebrytów, projektantów i snobizm w czystej postaci. A te wymyślne nazwiska i inne nazwy - po prostu rewelacja! Książka jest gorzką refleksją, ku przestrodze dla odbiorców mass mediów i narcystycznych skłonności naszej populacji.

Fifi | 2016-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2016

Nuda, nuda, nuda.....

Jowitus | 2016-03-02
Przeczytana: 05 marca 2016

Najpierw zabawne, potem coraz bardziej męczące.