Zabójca umarłych

Tłumaczenie: Danuta Górska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Kill the Dead
8320713781
fantasy, demony, pogromca demonów
megakruker

Czarne, głębokie, nieprzeniknione oczy, kruczoczarne, opadające na ramiona włosy, obszerny, czarny płaszcz z kapturem. Oto Parl Dro - postrach zjaw, upiorów i wampirów, złowieszczy Król Mieczy, samotny wojownik, którego wszyscy się boją, a jednocześnie z niecierpliwością oczekują. Czy i tym razem uda mu się pokonać upiora? Czy odgadnie, która z dwóch pięknych sióstr nie należy do świata żywych?

źródło opisu: nota wydawnicza

źródło okładki: www.ipmart-forum.pl

rumpelsztos | 2019-04-12

Biblioteczny wybór na ślepo w nastoletnich latach. Książka trochę w stylu wtf, a trochę w stylu Pratchetta. Kiedyś naprawdę mnie śmieszyła. Niektóre sformułowania pamiętam do dziś.

TytanowyWonsz | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

Po skończonej lekturze doszedłem do wniosku, że wolałbym czytać opowiastki z "chwili dla Ciebie".

Nieskładnie, pretensjonalnie, nielogicznie. Historia posiekana dziwnymi wątkami, których chyba nawet sama autorka nie zrozumiała do końca. Postaci bezsensownie napisane, tak jakby cierpiały na nieustający PMS i rozdwojenie osobowości. Zakończenie na raptem kilka stron oraz tyle samo (lub nawet więcej) dodatkowych w formie wyjaśnień, dlaczego, po co, jak i czemu. Nie rozumiem jak pisarz może tłumaczyć fabułę swojego dzieła w dziele.

Można się pastwić, ale można też zauważyć dość ciekawy fakt.

Książka wydana w roku 1980, opowiada historię tajemniczego obleczonego w czerń zabójcę monstrów nie z tego świata, zaś jego kompanem jest wesoły minstrel pstrokato przyodziany. Główny bohater jest obiektem zarówno podziwu jak i szyderstw; na początku niezainteresowany towarzystwem trubadura, w końcu odnajdują wspólny język.

No Panie Sapkowski, chyba wiemy co Pan czytał sześć lat przed wydaniem...

Matylda Saresta | 2015-10-04

świetna!

książek: 1947
Justyna | 2015-05-29

Nie polecam.

foxtrout | 2011-03-02

Sięgnąłem po tę gotycką historię zauroczony stylem i klimatem opowiadania Lee zamieszczonego w zbiorze "Wielka księga fantasy". Jednak "Zabójca..." jest napisany z mniejszym polotem, fabułę ma raczej przewidywalną. Mimo tego ta krótka powieść wybija się ponad przeciętność. Nawiedza swoją obrazowością, pozostaje w pamięci dzięki onirycznej atmosferze spowolnienia i specyficznej posępności. Spodziewałem się po tej autorce czegoś więcej, ale i tak warto przeczytać.