Zabójca umarłych

Tłumaczenie: Danuta Górska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Kill the Dead
8320713781
fantasy, demony, pogromca demonów
megakruker

Czarne, głębokie, nieprzeniknione oczy, kruczoczarne, opadające na ramiona włosy, obszerny, czarny płaszcz z kapturem. Oto Parl Dro - postrach zjaw, upiorów i wampirów, złowieszczy Król Mieczy, samotny wojownik, którego wszyscy się boją, a jednocześnie z niecierpliwością oczekują. Czy i tym razem uda mu się pokonać upiora? Czy odgadnie, która z dwóch pięknych sióstr nie należy do świata żywych?

źródło opisu: nota wydawnicza

źródło okładki: www.ipmart-forum.pl

foxtrout | 2011-03-02

Sięgnąłem po tę gotycką historię zauroczony stylem i klimatem opowiadania Lee zamieszczonego w zbiorze "Wielka księga fantasy". Jednak "Zabójca..." jest napisany z mniejszym polotem, fabułę ma raczej przewidywalną. Mimo tego ta krótka powieść wybija się ponad przeciętność. Nawiedza swoją obrazowością, pozostaje w pamięci dzięki onirycznej atmosferze spowolnienia i specyficznej posępności. Spodziewałem się po tej autorce czegoś więcej, ale i tak warto przeczytać.

Justyna | 2015-05-29

Nie polecam.