Władcy Niebios

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Sky Lords
Władcy, Niebios
dona

Świat w kilka wieków po wojnach genetycznych : Ziemia dotknięta zarazą, zamieszkana przez potworne mutanty roślinne i zwierzęce. Nieliczne ocalałe społeczności ludzkie żyją w ciągłym strachu przed Władcami Niebios - olbrzymimi sterowcami rządzonymi przez bezwzględnych satrapów. Male państewko Minervaodważa się na bunt i zostaje zrównane z ziemią przez Władcę Panglotha. Jedyna ocalała przedstawicielka Minervy, wojowniczka Jan, postanawia się zemścić. Jej sprzymierzeńcem na pokładzie Władcy Niebios jest dziwny wytwór inżynierii genetycznej - Milo. Czy naprawdę chce jej pomóc, czy tylko wykorzystać do własnych, przerażających celów?

deerman22 | 2016-12-16

Po zaczytaniu się w Inwazję Opoponaksów sięgnąłem po następną książkę człowieka, który wyżej wymienioną pozycją na swój sposób mnie oczarował. Niestety z tym podejściem spotkało mnie rozczarowanie. Abstrahując jednak od poprzedniej książki można powiedzieć, że to całkiem ciekawa pozycja. Niestety nie udaje się jej uniknąć typowych problemów tego rodzaju literatury- główny bohater, w tym wypadku bohaterka zmienia się jak kameleon wraz z postępami książki tylko dlatego, że fabuła tego wymaga. Jest irytująco niestała w zachowaniu. Mamy w dużej mierze klasyczny wzorzec postapo i bohaterki, która próbuje się odnaleźć w tym, co zastaje. Pech chce, że niestety łatwiej byłoby mi polubić postać Milo niż samą główną bohaterkę, przez co odbiór tej książki możliwe, że mi się wykrzywił. Jednak to nadal całkiem sympatyczna pozycja przy której można spędzić spokojnie z dwa bądź trzy rozluźniające wieczory. Jednak należy przyzwyczaić się do charakterystycznej narracji, która mi działała niestety...

Todoze | 2013-09-26

Polecam ludziom lubiących s-f. Całą trylogię Władców Niebios czyta się szturmem. Książka błyskotliwie napisana trochę w stylu cyber-punk'a. Są tu latające machiny, ludzie zmienieni genetycznie, leśne plemiona, mówiące zwierzęta, inteligentne komputery i wiele jeszcze połączone w niesamowitą historię, gdzie główna bohaterka przechodzi drogę "od zera do bohatera". Nie nudzi i pozostaje w pamięci. Kto szuka książki pełnej zwrotów i dziwacznych przygód, znalazł ją. Naprawdę polecam.

Made_in_PRL | 2016-08-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1996 rok

Ciekawa Trylogia dla miłośników akcji w klimacie postapo, gdzie resztki ludzkości starają się przeżyć w świecie, gdzie krążą niebezpieczne wytwory szalonej inżynierii genetycznej. Ciekawostką są ciągle latające uzbrojone, potężne, wspaniałe sterowce,gdzie nadal funkcjonuje dawna technologia, w tym inteligentne komputery.
Polecam, czyta się szybko, akcja ani na chwilę nie zwalnia.
Jest trochę scen seksu i przemocy(np.główna bohaterka ukrywa laskę dynamitu w swojej pochwie, aby ją przemycić na pokład), więc pozycja raczej nie dla najmłodszych.

pizzamaker | 2011-07-30
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

UWAGA: książka dla osób pełnoletnich

rubinek90 | 2016-08-25
Przeczytana: 26 sierpnia 2016