Władcy Niebios

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Sky Lords
Władcy, Niebios
dona

Świat w kilka wieków po wojnach genetycznych : Ziemia dotknięta zarazą, zamieszkana przez potworne mutanty roślinne i zwierzęce. Nieliczne ocalałe społeczności ludzkie żyją w ciągłym strachu przed Władcami Niebios - olbrzymimi sterowcami rządzonymi przez bezwzględnych satrapów. Male państewko Minervaodważa się na bunt i zostaje zrównane z ziemią przez Władcę Panglotha. Jedyna ocalała przedstawicielka Minervy, wojowniczka Jan, postanawia się zemścić. Jej sprzymierzeńcem na pokładzie Władcy Niebios jest dziwny wytwór inżynierii genetycznej - Milo. Czy naprawdę chce jej pomóc, czy tylko wykorzystać do własnych, przerażających celów?

Todoze | 2013-09-26

Polecam ludziom lubiących s-f. Całą trylogię Władców Niebios czyta się szturmem. Książka błyskotliwie napisana trochę w stylu cyber-punk'a. Są tu latające machiny, ludzie zmienieni genetycznie, leśne plemiona, mówiące zwierzęta, inteligentne komputery i wiele jeszcze połączone w niesamowitą historię, gdzie główna bohaterka przechodzi drogę "od zera do bohatera". Nie nudzi i pozostaje w pamięci. Kto szuka książki pełnej zwrotów i dziwacznych przygód, znalazł ją. Naprawdę polecam.

Made_in_PRL | 2016-08-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1996 rok

Ciekawa Trylogia dla miłośników akcji w klimacie postapo, gdzie resztki ludzkości starają się przeżyć w świecie, gdzie krążą niebezpieczne wytwory szalonej inżynierii genetycznej. Ciekawostką są ciągle latające uzbrojone, potężne, wspaniałe sterowce,gdzie nadal funkcjonuje dawna technologia, w tym inteligentne komputery.
Polecam, czyta się szybko, akcja ani na chwilę nie zwalnia.
Jest trochę scen seksu i przemocy(np.główna bohaterka ukrywa laskę dynamitu w swojej pochwie, aby ją przemycić na pokład), więc pozycja raczej nie dla najmłodszych.

pizzamaker | 2011-07-30
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

UWAGA: książka dla osób pełnoletnich

rubinek90 | 2016-08-25
Przeczytana: 26 sierpnia 2016