Łowcy z Czerwonego Księżyca

Tłumaczenie: Joanna Jędrzejczyk
Cykl: Łowcy z Czerwonego Księżyca (tom 1)
Wydawnictwo: Alfa - Wero
Hunters of the Red Moon
Iselor

Reguły polowania były pozornie sprawiedliwe i honorowe, a naprawdę - okrutne i przewrotne. Aby im sprostać, potrzeba odwagi, nie byle jakiej kondycji fizycznej i inteligencji. Toteż "zwierzyną" były istoty rozumne, porwane z odległych, rozrzuconych po Galaktyce planet. Dawano im szansę obrony - szeroki wybór broni i czas na ćwiczenia, a także obietnicę bogactwa i wolność - jeśli tylko zdołają dożyć następnego zaćmienia Czerwonego Księżyca.
Myśliwi zaś - tajemniczy Łowcy - tym większą satysfakcję odnosili ze zwycięstwa, im trudniej było pokonać Ofiarę.
Ale kim byli? Ludźmi, zwierzętami czy potworami? Odkrycie tej tajemnicy jest prawdziwym zaskoczeniem dla czytelnika.

LelandLester | 2015-05-22

Spotykamy pewnego mieszkańca Ziemi, który właśnie urządził sobie rejs po Pacyfiku, i szybko się przekonujemy, że go nie dokończy. Zostanie porwany w jakieś odległe, nieznane mu miejsce, z dala od rodzimej planety. Wraz z innymi istotami z całej Galaktyki będzie marzył o powrocie do domu i pozostaniu przy życiu.

AUTORKA – MZB – to amerykańska pisarka SF i fantasy, która zasłynęła cyklem „Darkover”, jest to planeta o bogatej historii, zamieszkiwana przez wiele grup humanoidalnych, gdzie zderzają się kultury: ziemska i darkoverska. Akcja części powieści toczy się na Darkoverze przed przybyciem Ziemian.Innym jej bestsellerem okazały się „Mgły Avalonu” o tematyce arturiańskiej.

Przyznaję, że książka ta stała się moją własnością z przypadku, zyskałem ją przy okazji zakupu kilku innych pozycji. Rzadko kupuję lektury w ciemno, lecz tym razem nie żałuję.

Na wstępie warto zaznaczyć, iż książkę należy rozpatrywać „tylko” w kategorii rozrywki, zaś fakt, iż wzbogacono ją o pewne głębsze...

magfre | 2012-07-18
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Powieść napisana w roku 1973. Fabuła jej nie jest skomplikowana. Istoty pochodzące z przeróżnych zakątków Wszechświata stają się "zwierzyną". Zostają wyrwani ze swoich światów i przetransportowani na obcą planetę. Tam zostają zmuszeni do stoczenia walki o własne życie - stają się celem Łowców, dla których polowania są prawdziwym rytuałem.
Czytając o Łowcach - ich podejściu do polowań, lubowaniu się w wyzwaniach w postaci polowań na jak najlepszą (czytaj: inteligentną, sprytną) "zwierzynę" - od razu przychodzi na myśl rasa Predatorów (może ta powieść była inspiracją dla filmowców?). Przez większą część książki niewiele jednak można dowiedzieć się o Łowcach, o ich naturze, dopiero przy końcu przychodzi rozwiązanie. Razem więc z bohaterami snujemy swoje własne podejrzenia.
Książkę czyta się bardzo dobrze. Napisana jest w konwencji powieści przygodowej, więc na brak akcji narzekać nie można. Również postacie powieści są dobrze odmalowane. Głównym bohaterem jest Ziemianin Dane -...

Karol | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Strasznie słabo napisana i powierzchowna. Po 1/3 dałem sobie na luz, nie tego szukam w sf.

Tomato | 2016-05-20

Może, nie jestem obiektywny dając 10, ale to była pierwsza książka, do przeczytania której nikt mnie nie zmusił - i od tego zaczęła się moja przygoda z czytaniem ;)
(nostalgia tak bardzo :D )

Alhander | 2014-12-18

Bardzo ciekawa opowieść sc-fi. :)

Sowiszcz | 2015-09-24
cerata | 2015-09-01