Tak! 50 sekretów nauki perswazji

Tłumaczenie: Michał Lipa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Laurum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: MT Biznes
Yes! : 50 scientifically proven ways to be persuasive
hunter

Każdego dnia stajemy przed wyzwaniem, jakim jest nakłanianie innych, by robili to, co chcemy. Ale co sprawia, że ludzie zgadzają się spełniać nasze prośby? Ta książka, oparta na wynikach prowadzonych od 60 lat badań nad psychologią perswazji, zawiera wiele wartościowych spostrzeżeń, które pomogą ci zwiększyć siłę przekonywania w pracy i w domu

Martyna | 2012-12-01
Przeczytana: 28 listopada 2012

Przeczytałam i zachwyciłam się prostotą technik perswazyjnych! Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie najchętniej ulegają prośbą gdy... są okroszone ładnym uśmiechem ;)) to 1 z 50 technik, pozostałych 49 nie powiem. Ale chwila chwila... czyżby to była kolejna technika perswazji polegająca na stwarzaniu pozorów niedostępności? ;)

akkarin17 | 2014-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2014

"Amerykanie są mistrzami w interesującym i przystępnym przedstawianiu nawet najbardziej zawiłych zagadnień naukowych. Robert Cialdini, jest w tym względzie mistrzem wśród Amerykanów." - taką opinię Dariusza Dolińskiego możemy przeczytać na tylnej okładce książki, i ja się pod tym podpisuję. Kilkadziesiąt lat badań nad perswazją skondensowane do 50 mini-rozdziałów, do tego poparte przykładami z życia i wartościowymi wskazówkami. Dla tych, którzy nie mają czasu bądź możliwości przeczytać "Wywierania wpływu na ludzi".

anna | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Bardzo interesująca książką. Osoby zainteresowane tematem na pewno znajdą w niej informacje z którymi już wcześniej się spotkały, jednak przyznam szczerze, że z niektórymi tematami poruszonymi w książce spotkałam się po raz pierwszy.
Sposób w jaki napisana jest książka jest bardzo przyjazny, czyta się ją dość szybko, może wpływ ma również to, że poszczególne rozdziały są bardzo krótkie. Osobiście spodobała mi się bardziej niż książka "wywieranie wpływu na ludzi" Cialdiniego.

Kamila | 2014-07-20

Niesamowicie zaprezentowano w tej książce jak wielką potęgą jest siła perswazji, w jaki sposób można jej stosować oczywiście etycznie.
Książka pokazuje nam również na co powinniśmy uważać podczas licznych rozmów które przeprowadzamy w ciągu dnia.
Polecam tą książkę każdemu kto chce odnieść sukces w biznesie ale i nietylko

Krzysztof Bilski | 2014-02-13
Przeczytana: 11 lutego 2014

Bardzo ciekawie opisane techniki perswazji. Przedstawione w łatwy, przyswajalny sposób, a jednocześnie podkreślone jest etyczne zastosowanie tych technik.

Goldie | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Bardzo ciekawa, nawet dla nie-marketingowców. Krótkie, rzeczowe rozdziały, góra kilkustronicowe, więc polecam książkę do autobusu w drodze do pracy ;). Bardzo ciekawe spostrzeżenia na pewne schematy podejmowanych decyzji przez człowieka oraz na różne rzeczy, które mają na to wpływ. Jedyne co mi się nie podobało - autor prawie w każdym rozdziale podaje jakieś badania, z których wynika dana reguła zachowania, ale rzadko podaje szczegóły (jaka uczelnia, jacy naukowcy, jaka próba, na której bazowano itp.). Ale i tak potwierdzenie na działanie większości zacytowanych reguł można sobie przypomnieć z własnego doświadczenia ;).

Halucynacja | 2014-03-27
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Bardzo ciekawa nawet z perspektywy osoby, która nie prowadzi firmy, do których w większości kierowana jest ta książka. Ciekawe przykłady jak w codziennym życiu użyć pozyskane informacje o ludzkich preferencjach, choć jak na razie jestem na etapie obserwacji :)

aleks78 | 2015-05-13

Interesująca lektura, która może wprowadzić czytelnika w tajniki subtelnej manipulacji ludźmi. Zawarte tutaj instrukcje i opowieści mogą być przydatne dla każdego, co wskazuje na ich uniwersalność. Cieszy mnie fakt, że autor podkreśla, by lekka perswazja towarzyszyła nam w życiu, ale jednak by zachowywać się etycznie, z zachowaniem dobrego smaku i moralnie. Świetna książka dla zainteresowanych niewielkimi zmianami w swoim życiu, które z kolei, za sprawą efektu motyla, będą prowadzić do wielkich konsekwencji :)

keza | 2014-03-24

Trudna i wymaga skupienia, ale warta uwagi - kreatywne przykłady, krótkie rozdziały.

Buzz | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016