Snoopy i sprawy życiowe

Okładka książki Snoopy i sprawy życiowe Charles M. Schulz
Okładka książki Snoopy i sprawy życiowe
Charles M. Schulz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
2007-01-01
2007-01-01

Snoppy'ego znam z kreskówek. Wiedziałam, że powstały one na podstawie serii komiksów ale nigdy nie miałam okazji ich czytać - ta książeczka również nim nie jest.

Zamiast komiksowych historyjek składających się z kilku „klatek”, w większości mamy tutaj wybór pojedynczych rysunków z fistaszkowymi postaciami (bez tak zwanych "dymków") wzbogaconych o znajdujące się po przeciwnej stronie jakieś zdanie/senstencję (takich typowo komiksowych historyjek mamy tutaj tylko dziesięć i służą w tomie jako otwarcia kolejnych działów np."Miłość" czy "Zaufanie").

Owe myśli jak "głoszą" same tytuły poszczególnych rozdziałów dotyczą zaufania, troski o siebie, samodzielności, roztropności, miłości oraz innych życiowych spraw. Niektóre z nich są zabawne ("Moim zdaniem nianie są jak używane samochody...nigdy nie wiesz, co Cię czeka"),inne przypominają myśli niczym z książek Coelho („Lepiej jest przeżyć jeden dzień jako lew, niż dziesięć lat jako owca” lub "Na końcu księgi życia wcale nie ma odpowiedzi") a jeszcze inne mogą wydać się nam banalne i mało oryginalne („Miłość sprawia, że robi się dziwne rzeczy...” lub "DAWANIE! Jedyna prawdziwa radość to radość DAWANIA!"). Mimo tego wszystkie zawsze są prawdziwe i pożyteczne - warto przystanąć aby zastanowić się nad nimi przez chwilę.

Według mnie książeczka jest doskonałym pomysłem na prezent i to nie tylko dla dziecka ale i babci, mamy, syna, córki, siostry, przyjaciółki... bowiem każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Używam tej książeczki (i pozostałych z serii) na codzień, jako budziciela odczuć niechcianych. Największe dzieła literatury światowej są miałkie w porównaniu z jednym choćby obrazkiem z Fistaszków.

• Też psie
  • Przeczytane 2015