Bromba i filozofia

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Bromba od dawna intersuje się filozofią. Można powiedzieć, że to jej Wielka Pasja. Każdy, kto poznał Brombę wiele lat temu, nie poczuje się rozczarowany. Tak, to znowu ona!Ona, a także inni mieszkańcy Naszej Okolicy. Gluś, Fikander, Malwinka, Psztymucel, Kajetan, Makawity wybrani z wybranych. Czy może być coś bardziej wciągającego i przyjemniejszego niż rozwaanie najistotniejszych problemów w gronie starych przyjacióła

Hub | 2010-09-15
Przeczytana: wrzesień 2010

Jak wspaniale Wojtyszko pisze o filozofii! Kompania Bromby, zbierająca się od czasu do czasu, by zgłębiać jej tajniki, zachęca do samodzielnego sięgnięcia po książki filozoficzne i przeżycia własnej przygody z tą kapryśną nauką. Podane w przystępny sposób informacje lub treści towarzyszące różnym prądom myślowym są na końcu każdego rozdziału "podsumowywane" w zabawnych zapiskach bibliotekarza dokumentującego każde ze spotkań towarzystwa filozoficznego z naszej okolicy, gdzie mieszkają Fikander, Malwinka, Gluś i reszta doborowej kompanii oryginałów.
Za melancholię, cieniutką ironię i nieustannie życzliwy uśmiech w stronę czytelnika - największe pochwały!

Cudowna książka, któej kwintesencją (oh, jakich mądrych słów używam) jest "dodatek specjalny", czyli cytaty na zakończenie...

Karolina Sosnowska | 2014-05-01
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Karolina_Granger | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Zupelnie inne od wszystkiego co do tej pory czytalam.

Flavia | 2012-01-25

Genialne!

| 2014-01-06
Przeczytana: 2013 rok

Hmmm, hmmm. myhmmm. To dla osób jest, co z filozofią są wcale a wcale. Dla reszty to raczej nihil novi. Więc też i nic ciekawego.

Oklahoma | 2016-09-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam