Bromba i filozofia

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Darmowe dodatki Edytuj książkę

Bromba od dawna intersuje się filozofią. Można powiedzieć, że to jej Wielka Pasja. Każdy, kto poznał Brombę wiele lat temu, nie poczuje się rozczarowany. Tak, to znowu ona!Ona, a także inni mieszkańcy Naszej Okolicy. Gluś, Fikander, Malwinka, Psztymucel, Kajetan, Makawity wybrani z wybranych. Czy może być coś bardziej wciągającego i przyjemniejszego niż rozwaanie najistotniejszych problemów w gronie starych przyjacióła

Woody | 2018-10-22
Przeczytana: 22 października 2018

Filozofia nigdy mnie specjalnie nie interesowała, stąd tę książkę z trylogii o Brombie oceniam najniżej. Zwierzątko Mojej Mamy, Kajetan Chrumps, Fikander z Malwinką czy Gluś rozważają w prosty, "wojtyszkowy" sposób przeróżne zagadnienia filozoficzne. Robią to uroczo, mądrze i przezabawnie.
Książka jest dla wszystkich: można czytać ją dzieciom, może ją pochłaniać młodzież, bawią się przy niej dorośli. Dla fanów Fumów, Glissanda i Makawitego - pozycja obowiązkowa!

Hub | 2010-09-15
Przeczytana: wrzesień 2010

Jak wspaniale Wojtyszko pisze o filozofii! Kompania Bromby, zbierająca się od czasu do czasu, by zgłębiać jej tajniki, zachęca do samodzielnego sięgnięcia po książki filozoficzne i przeżycia własnej przygody z tą kapryśną nauką. Podane w przystępny sposób informacje lub treści towarzyszące różnym prądom myślowym są na końcu każdego rozdziału "podsumowywane" w zabawnych zapiskach bibliotekarza dokumentującego każde ze spotkań towarzystwa filozoficznego z naszej okolicy, gdzie mieszkają Fikander, Malwinka, Gluś i reszta doborowej kompanii oryginałów.
Za melancholię, cieniutką ironię i nieustannie życzliwy uśmiech w stronę czytelnika - największe pochwały!

Karolina Sosnowska | 2014-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Cudowna książka, któej kwintesencją (oh, jakich mądrych słów używam) jest "dodatek specjalny", czyli cytaty na zakończenie...

Karolina_Granger | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Zupelnie inne od wszystkiego co do tej pory czytalam.

Flavia | 2012-01-25

Genialne!

| 2014-01-06
Przeczytana: 2013 rok

Hmmm, hmmm. myhmmm. To dla osób jest, co z filozofią są wcale a wcale. Dla reszty to raczej nihil novi. Więc też i nic ciekawego.

Moheronyx | 2018-05-21
Agnieszka | 2017-11-12