Cudowna podróż Edwarda Tulana

The Miraculous Journey of Edward Tulane
978-83-7236-244-5
Kate DiCamillo, podróż
Pistacia

W pewnym domu na ulicy Egipskiej mieszkał królik, który się nazywał Edward Tulan. Królik był bardzo z siebie zadowolony i miał do tego powody: był własnością Abilene, która troszczyła się o niego, uwielbiała go i kochała. Edward Tulan był jednak wyjątkowo próżny i kochał tylko siebie. W czasie podróży statkiem do Londynu Edward wypadł za burtę i od tego momentu zaczęła się jego niewiarygodna...

Edward Tulan był jednak wyjątkowo próżny i kochał tylko siebie. W czasie podróży statkiem do Londynu Edward wypadł za burtę i od tego momentu zaczęła się jego niewiarygodna podróż – z głębin oceanu w sieć rybacką, z czubka sterty śmieci w pobliże ogniska, przy którym grzali się włóczędzy, od wezgłowia łóżka chorego dziecka na ulice Memphis.
Królik zaznał wiele dobra i zła, spotkał ludzi szczęśliwych i skrzywdzonych przez los, mądrych, ograniczonych, okrutnych, ale też pełnych poświęcenia. Im wszystkim zawdzięcza wspaniałą lekcję życia, której największą wartością jest miłość, przyjaźń, poświęcenie. Ilustracje Bagrama Ibatoulline’a znakomicie oddają nastrój powieści.
W przygotowaniu adaptacja filmowa książki.

[opis wydawcy]

Alisson Swan | 2018-01-24
Przeczytana: 20 marca 2014

Przeurocza książka, która sprawiała, że podczas lektury łzy same cisnęły się do oczu. Piękne ilustracje, jeszcze piękniejsza historia. Warta przeczytania zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

zaleniważebyczytać | 2017-10-01

też dla dzieci ale mi się podobało bardzo

arok16 | 2016-07-03

Piękna wzruszająca książka.

MimiziaMeow | 2016-04-05
Przeczytana: 28 września 2015

Książka dla małych i dużych. Chociaż głównym bohaterem jest zwykły królik, wszystkie przygody i uczucia odczuwamy tak samo jak on, nie jedną łzę uroniłam siedząc zaczytana. Czytałam tą powieść 4-5 razy i za każdym razem odkrywałam coś nowego, zauważałam coś, czego wcześniej mi się zauważyć nie udało. Na pewno jeszcze nie raz po nią sięgnę. CUDOWNA książka.

Dagmara | 2015-08-28

Piękna książka....

Alicya Oss | 2015-01-27

Historie, które zapadają w nas głęboko, takie do których wracamy, najczęściej to te które w symboliczny sposób ujmują problem, z którym borykaliśmy się lub taki, z którym nadal się borykamy. One stanowią klucz do naszych wnętrz. "Cudowna podróż Edwarda Tulana", to dla mnie właśnie takie „wysokie C”. To baśń, po przeczytaniu której myślę: O cholera...

Całość: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2015/01/dotyk-swiata-cudowna-podroz-edwarda.html

Rysia | 2014-10-21
Przeczytana: 2011 rok

Piękna książka przede wszystkim o... MIŁOŚCI. Nie o zakochaniu, tylko właśnie o miłości (szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu tyle osób nie rozróżnia kochania od zakochania). Pięknym, a jakże wzruszającym i smutnym momentem jest śmierć Sary Rutch. Dziewczynki, którą Edward na prawdę kochał.

Indestructible | 2014-06-07

Wspaniała książka.. Przeczytana w godzinę, chwyta za serce. Nie potrafię opisać uczuć, które towarzyszyły mi w trakcie odkrywania następnych przygód i tajemnic. Łzy same leciały, smutna opowieść o przerzucanej z rąk do rąk przytulance.Książka warta przeczytania. Polecam zarówno tym młodszym, jak i starszym czytelnikom :) !

gadmara | 2013-09-12
Przeczytana: 2008 rok

Książke pochłonełam w 2 godziny. Cudnie wrażliwa. Świetna i dla dorosłych i dla dzieci.

Ginny | 2012-10-31

Nie wierzę ,że ktoś to przeczytał bez uronienia ani jednej łzy. Książka tak wzruszająca,że nie można czytać,bo przez łzy nic nie widać.