Malutka Czarownica

Seria: Mistrzowie Ilustracji
Wydawnictwo: Dwie Siostry
7,8 (234 ocen i 38 opinii)
tłumaczenie
Hanna Ożogowska, Andrzej Ożogowski
Die Kleine Hexe
espeja

Inne wydania

"Malutka Czarownica" to jedna z tych magicznych książek, które - przeczytane w dzieciństwie - zapamiętuje się na całe życie. Wielu dorosłych wspomina tę uroczą powieść pełną czarów i niezwykłych przygód jako jedną z najważniejszych i najbardziej ukochanych lektur lat dziecięcych. Teraz także ich dzieci będą mogły zapomnieć o całym świecie, śledząc z zapartym tchem perypetie Malutkiej Czarownicy i mówiącego kruka Abraksasa, i poznać zdumiewający sekret: czym zła czarownica różni się od dobrej.

Była sobie Malutka Czarownica, która miała tylko sto dwadzieścia siedem lat, a to, jak na czarownicę, jest naprawdę bardzo mało.

Za mało, by być zaproszoną na tańce dorosłych czarownic. Jednak Malutka Czarownica nie zamierzała czekać na zaproszenie. I od tego zaczęły się jej kłopoty...

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Ilustrowała Danuta Konwicka.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2009

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Tajemnica domu Helclów
  • Pół świata
  • Nie tacy oni straszni
  • Fangirl
  • Z jednym wyjątkiem
  • Oddam ci słońce
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Sekret Sonji
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Szturmując niebo
  • Collide
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

7,87 (71 ocen i opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

Collide
Gail McHugh

7,51 (370 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Mogę szczerze stwierdzić, że jest to jedna z moich ukochanych książek. Pamiętam, jak moja mama mi ją czytała. Siedzieliśmy na ławce pod pergolą z ciemnych winogron, to był maj lub czerwiec, a mama popijając kawę czytała mi perypetie małej czarodziejki.

Jak dorosłem chciałem bardzo do niej wrócić, ale nie pamiętaliśmy ani autora, ani tytułu...smutne. Po latach, na zajęciach z antropologii literatury dziecięcej, wybrałem tę książkę spośród kilkudziesięciu pozycji na liście lektur. Otworzyłem, zacząłem czytać i zorientowałem się po pierwszej stronie, iż przypadkowo odnalazłem jedna z moich ulubionych historii. Przeczytałem ją w ciągu godziny. Wszystkie cudowne chwile wróciły.
Polecam wszystkim rodzicom. To książka, którą wasze dziecko musi poznać.

fiNka | 2014-01-26

Pamietam te ksiazke z mojego dziecinstwa, chociaz minelo wiele lat wciaz siedzialo mi w glowie wspomnienie o niej. Postanowilam przeczytac ja mojej corce - ona byla zachwycona I kazdego wieczoru z niecierpliwoscia czekala na dalsze przygody Malutkiej Czarownicy, a dla mnie bylo to mile zanurzenie sie w minionym swiecie dziecinstwa.

Weronika Anna | 2015-05-19
Przeczytana: 19 maja 2015

Właśnie skończyłam czytać mojemu dziecku "Malutką czarownicę" - jedną z moich ukochanych książek z lat dziecięcych.Pamiętam emocje, które towarzyszyły mi przy czytaniu, z zapartym tchem czekałam na to co malutka czarownica wymyśli i jak poradzi sobie z problemami. Mojemu synkowi podobała się również, ale już bez tego zachwytu, który mi towarzyszył - chyba w epoce komputerów i Internetu dzieci są obyte z różnymi cudami, tak więc niekoniecznie cuda czynione przez Malutką Czarownicę muszą zdumiewać. Uświadomiłam sobie też jak bardzo zmienił się świat od czasów mojego dzieciństwa, ile pojęć dla mnie naturalnych musiałam synkowi tłumaczyć - błonia, bryczka, woźnica, chrust... I dobrze, dzięki takim książkom też można nauczać, przybliżać dzieciom dawny świat...

Rolcia | 2011-06-30
Przeczytana: 1972 rok

Moja ulubiona książka z wczesnego dzieciństwa. Pamiętam, że czytałam ją, z zapartym tchem, przy stole w kuchni. Był wieczór, zapalone światło i palił się ogień w piecu węglowym. To chyba jest moje najwcześniejsze wspomnienie o czytaniu. Później, w dorosłym życiu, chciałam wrócić do "Malutkiej czarownicy", ale nigdzie nie mogłam jej znaleźć. Teraz myślę sobie, że nie powinnam jej czytać ponownie. Niech zostanie czar tego wspomnienia...

Piotr | 2015-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2015

Malutka Czarownica, chciałaby tańczyć z innymi czarownicami na Blobsbergu.
Problem w tym że Malutka Czarownica robi tylko dobre rzeczy a Czarownice robią złe rzeczy.
To jednak odkrywa za późno...

beataj | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Dla mnie - miłe wspomnienie (siedzi mi w głowie piękne przedstawienie w Baju :)), dla Młodego - fajna przygoda z czarownicą w roli głównej

Elise | 2014-11-08

Przysięgam, to jest książka, którą zapamiętuje się na całe życie. Moja pierwsza książka fantastyczna można powiedzieć, po której przeczytaniu zamiłowanie do czegoś ciekawszego niż normalny, szary, nieciekawy, nudny świat mi zostało. Tyle lat już minęło od kiedy to czytałam, że nie pamiętam dokładnie fabuły. Pamiętam kruka Abrraakasa, Malutką Czarownicę i w jaki wspaniały sposób się zmieniała. To nie jest koniecznie książka dla dzieci. Ona powinna być lekturę w powiedzmy 6 kl. szkoły podstawowej. Uczy prawdziwych wartości. Dzięki niej wreszcie zyskałam jako taki pogląd na świat, zastanowiłam się nad tym wszystkim co nas otacza, pomyślałam jaka to ja jestem, jaka chciałabym być, jacy powinni być ludzie. Lektura obowiązkowa każdego, absolutnie każdego. Szkoda, że nie ma opcji wpisania daty przeczytania bardzo, bardzo dawno temu, gdy jeszcze wierzyłam w krasnoludki, a teraz już wiem, że się mówi krasnoludy.

Kara | 2011-10-13

Uwielbiałam ja będą dzieckiem. Teraz po latach czytam ją mojej córeczce. Dla mnie - magiczne wspomnienie, dla mojej córeczki - magiczna nowość. I chociaż rozumiemy ją zupełnie inaczej, to wygląda na to, że będziemy do niej jeszcze wiele razy wracać.

Kalina | 2010-11-04

Bardzo dobra, ucząca szlachetności książka.ciekawa fabuła. Polecam wszystkim;-)

książek: 2018
Mary | 2010-06-10

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa