Malutka Czarownica

Dwie Siostry
typ
papier
espeja
7,79 (220 ocen i 35 opinii)

Opis książki

"Malutka Czarownica" to jedna z tych magicznych książek, które - przeczytane w dzieciństwie - zapamiętuje się na całe życie. Wielu dorosłych wspomina tę uroczą powieść pełną czarów i niezwykłych przygód jako jedną z najważniejszych i najbardziej ukochanych lektur lat dziecięcych. Teraz także ich dzieci będą mogły zapomnieć o całym świecie, śledząc z zapartym tchem perypetie Malutkiej Czarownicy i mówiącego kruka Abraksasa, i poznać zdumiewający sekret: czym zła czarownica różni się od dobrej.

Była sobie Malutka Czarownica, która miała tylko sto dwadzieścia siedem lat, a to, jak na czarownicę, jest naprawdę bardzo mało.

Za mało, by być zaproszoną na tańce dorosłych czarownic. Jednak Malutka Czarownica nie zamierzała czekać na zaproszenie. I od tego zaczęły się jej kłopoty...

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Ilustrowała Danuta Konwicka.

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Mogę szczerze stwierdzić, że jest to jedna z moich ukochanych książek. Pamiętam, jak moja mama mi ją czytała. Siedzieliśmy na ławce pod pergolą z ciemnych winogron, to był maj lub czerwiec, a mama popijając kawę czytała mi perypetie małej czarodziejki.

Jak dorosłem chciałem bardzo do niej wrócić, ale nie pamiętaliśmy ani autora, ani tytułu...smutne. Po latach, na zajęciach z antropologii literatury dziecięcej, wybrałem tę książkę spośród kilkudziesięciu pozycji na liście lektur. Otworzyłem, zacząłem czytać i zorientowałem się po pierwszej stronie, iż przypadkowo odnalazłem jedna z moich ulubionych historii. Przeczytałem ją w ciągu godziny. Wszystkie cudowne chwile wróciły.
Polecam wszystkim rodzicom. To książka, którą wasze dziecko musi poznać.

fiNka | 2014-01-26

Pamietam te ksiazke z mojego dziecinstwa, chociaz minelo wiele lat wciaz siedzialo mi w glowie wspomnienie o niej. Postanowilam przeczytac ja mojej corce - ona byla zachwycona I kazdego wieczoru z niecierpliwoscia czekala na dalsze przygody Malutkiej Czarownicy, a dla mnie bylo to mile zanurzenie sie w minionym swiecie dziecinstwa.

Rolcia | 2011-06-30
Przeczytana: 1972 rok

Moja ulubiona książka z wczesnego dzieciństwa. Pamiętam, że czytałam ją, z zapartym tchem, przy stole w kuchni. Był wieczór, zapalone światło i palił się ogień w piecu węglowym. To chyba jest moje najwcześniejsze wspomnienie o czytaniu. Później, w dorosłym życiu, chciałam wrócić do "Malutkiej czarownicy", ale nigdzie nie mogłam jej znaleźć. Teraz myślę sobie, że nie powinnam jej czytać ponownie. Niech zostanie czar tego wspomnienia...

Piotr | 2015-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2015

Malutka Czarownica, chciałaby tańczyć z innymi czarownicami na Blobsbergu.
Problem w tym że Malutka Czarownica robi tylko dobre rzeczy a Czarownice robią złe rzeczy.
To jednak odkrywa za późno...

beataj | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Dla mnie - miłe wspomnienie (siedzi mi w głowie piękne przedstawienie w Baju :)), dla Młodego - fajna przygoda z czarownicą w roli głównej

Elise | 2014-11-08

Przysięgam, to jest książka, którą zapamiętuje się na całe życie. Moja pierwsza książka fantastyczna można powiedzieć, po której przeczytaniu zamiłowanie do czegoś ciekawszego niż normalny, szary, nieciekawy, nudny świat mi zostało. Tyle lat już minęło od kiedy to czytałam, że nie pamiętam dokładnie fabuły. Pamiętam kruka Abrraakasa, Malutką Czarownicę i w jaki wspaniały sposób się zmieniała. To nie jest koniecznie książka dla dzieci. Ona powinna być lekturę w powiedzmy 6 kl. szkoły podstawowej. Uczy prawdziwych wartości. Dzięki niej wreszcie zyskałam jako taki pogląd na świat, zastanowiłam się nad tym wszystkim co nas otacza, pomyślałam jaka to ja jestem, jaka chciałabym być, jacy powinni być ludzie. Lektura obowiązkowa każdego, absolutnie każdego. Szkoda, że nie ma opcji wpisania daty przeczytania bardzo, bardzo dawno temu, gdy jeszcze wierzyłam w krasnoludki, a teraz już wiem, że się mówi krasnoludy.

Kalina | 2010-11-04

Bardzo dobra, ucząca szlachetności książka.ciekawa fabuła. Polecam wszystkim;-)

książek: 1987
Mary | 2010-06-10

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa

Maleństwo | 2013-09-27
Przeczytana: 21 września 2013

"Malutka czarownica" to książeczka, którą w dzieciństwie czytałam sto razy. Pożyczałam ją z biblioteki i oddawałam tylko po to, by w trakcie kolejnej wizyty znowu ją wypożyczyć. To właśnie z niej dowiedziałam się, że istnieją jadalne kasztany. W końcu nadszedł ten dzień, kiedy niepozorna książeczka zadomowiła się na mojej półce. Kupił mi ją mój Tato w trakcie jednej z wypraw do ukochanej księgarni na placu Lotników. I tak stała i stała, aż w końcu Starsza zapytała: Mama, a ta? Mogę ją przeczytać?"
Malutka czarownica jest wyjątkowo młodą czarownicą. Ma raptem sto dwadzieścia siedem lat i z racji młodego wieku nie może jeszcze tańczyć z innymi czarownicami na corocznym zlocie czarownic, który odbywa się w noc Walpurii. Malutka czarownica marzy o uczestnictwie w zlocie, dlatego ukradkeim zakrada się i z ukrycia obserwuje tańce. Niestety zostaje schwytana i doprowadzona przed oblicze Najstarszej czarownicy. Ta obiecuje jej, że jeżeli przez rok przyłoży się do nauki i udowodni, że jest...

Komediantka | 2012-02-26

Absolutnie magiczna. Była pierwszą książką, którą przeczytałam w całości. Zauroczyła mnie i przeniosła do innego świata. Po latach wróciłam do niej z ogromnym sentymentem i odrobiną obawy, że być może przeczytana w wieku dorosłym nie zrobi wrażenia. Przeczytałam i kolejny raz się zachwyciłam :) Pięknie napisana i wartościowa :)

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica