Okładka książki Malutka Czarownica

Malutka Czarownica

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie Ilustracji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Hanna Ożogowska, Andrzej Ożogowski
Die Kleine Hexe
wydawnictwo
Dwie Siostry
typ
papier
espeja
7.75 (186 ocen i 30 opinii)

Opis książki

"Malutka Czarownica" to jedna z tych magicznych książek, które - przeczytane w dzieciństwie - zapamiętuje się na całe życie. Wielu dorosłych wspomina tę uroczą powieść pełną czarów i niezwykłych przygód jako jedną z najważniejszych i najbardziej ukochanych lektur lat dziecięcych. Teraz także ich dzieci będą mogły zapomnieć o całym świecie, śledząc z zapartym tchem perypetie Malutkiej Czarownicy i mówiącego kruka Abraksasa, i poznać zdumiewający sekret: czym zła czarownica różni się od dobrej.

Była sobie Malutka Czarownica, która miała tylko sto dwadzieścia siedem lat, a to, jak na czarownicę, jest naprawdę bardzo mało.

Za mało, by być zaproszoną na tańce dorosłych czarownic. Jednak Malutka Czarownica nie zamierzała czekać na zaproszenie. I od tego zaczęły się jej kłopoty...

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Ilustrowała Danuta Konwicka.

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Mogę szczerze stwierdzić, że jest to jedna z moich ukochanych książek. Pamiętam, jak moja mama mi ją czytała. Siedzieliśmy na ławce pod pergolą z ciemnych winogron, to był maj lub czerwiec, a mama popijając kawę czytała mi perypetie małej czarodziejki.

Jak dorosłem chciałem bardzo do niej wrócić, ale nie pamiętaliśmy ani autora, ani tytułu...smutne. Po latach, na zajęciach z antropologii literatury dziecięcej, wybrałem tę książkę spośród kilkudziesięciu pozycji na liście lektur. Otworzyłem, zacząłem czytać i zorientowałem się po pierwszej stronie, iż przypadkowo odnalazłem jedna z moich ulubionych historii. Przeczytałem ją w ciągu godziny. Wszystkie cudowne chwile wróciły.
Polecam wszystkim rodzicom. To książka, którą wasze dziecko musi poznać.

fiNka32 | 2014-01-26

Pamietam te ksiazke z mojego dziecinstwa, chociaz minelo wiele lat wciaz siedzialo mi w glowie wspomnienie o niej. Postanowilam przeczytac ja mojej corce - ona byla zachwycona I kazdego wieczoru z niecierpliwoscia czekala na dalsze przygody Malutkiej Czarownicy, a dla mnie bylo to mile zanurzenie sie w minionym swiecie dziecinstwa.

Rolcia | 2011-06-30
Przeczytana: 1972 rok

Moja ulubiona książka z wczesnego dzieciństwa. Pamiętam, że czytałam ją, z zapartym tchem, przy stole w kuchni. Był wieczór, zapalone światło i palił się ogień w piecu węglowym. To chyba jest moje najwcześniejsze wspomnienie o czytaniu. Później, w dorosłym życiu, chciałam wrócić do "Malutkiej czarownicy", ale nigdzie nie mogłam jej znaleźć. Teraz myślę sobie, że nie powinnam jej czytać ponownie. Niech zostanie czar tego wspomnienia...

beataj | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Dla mnie - miłe wspomnienie (siedzi mi w głowie piękne przedstawienie w Baju :)), dla Młodego - fajna przygoda z czarownicą w roli głównej

Kalina | 2010-11-04

Bardzo dobra, ucząca szlachetności książka.ciekawa fabuła. Polecam wszystkim;-)

książek: 1915
Mary | 2010-06-10

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa

Adam | 2012-10-13
Przeczytana: 09 października 2012

Przeczytane by sprawdzić co będzie czytać dziecko. Zaskakująco przyjemne i dla dorosłego :)

Maleństwo | 2013-09-27
Przeczytana: 21 września 2013

"Malutka czarownica" to książeczka, którą w dzieciństwie czytałam sto razy. Pożyczałam ją z biblioteki i oddawałam tylko po to, by w trakcie kolejnej wizyty znowu ją wypożyczyć. To właśnie z niej dowiedziałam się, że istnieją jadalne kasztany. W końcu nadszedł ten dzień, kiedy niepozorna książeczka zadomowiła się na mojej półce. Kupił mi ją mój Tato w trakcie jednej z wypraw do ukochanej księgarni na placu Lotników. I tak stała i stała, aż w końcu Starsza zapytała: Mama, a ta? Mogę ją przeczytać?"
Malutka czarownica jest wyjątkowo młodą czarownicą. Ma raptem sto dwadzieścia siedem lat i z racji młodego wieku nie może jeszcze tańczyć z innymi czarownicami na corocznym zlocie czarownic, który odbywa się w noc Walpurii. Malutka czarownica marzy o uczestnictwie w zlocie, dlatego ukradkeim zakrada się i z ukrycia obserwuje tańce. Niestety zostaje schwytana i doprowadzona przed oblicze Najstarszej czarownicy. Ta obiecuje jej, że jeżeli przez rok przyłoży się do nauki i udowodni, że jest dobr...

Komediantka | 2012-02-26

Absolutnie magiczna. Była pierwszą książką, którą przeczytałam w całości. Zauroczyła mnie i przeniosła do innego świata. Po latach wróciłam do niej z ogromnym sentymentem i odrobiną obawy, że być może przeczytana w wieku dorosłym nie zrobi wrażenia. Przeczytałam i kolejny raz się zachwyciłam :) Pięknie napisana i wartościowa :)

Gra_ce | 2012-01-04

Gdybyśmy potrafili traktować tak nasze powołanie (do czego tam jesteśmy przysposobieni każdy/a z osobna) jak bohaterka tej książeczki magię, to świat zostawilibyśmy trochę lepszym niż go zastaliśmy. Mała książeczka i mała czarownica - ale stawia do pionu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku