Fistaszki zebrane 1997–1998

Okładka książki Fistaszki zebrane 1997–1998
Charles M. Schulz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Fistaszki zebrane (tom 24) komiksy
komiksy
Fistaszki zebrane (tom 24)
Nasza Księgarnia
2021-05-19
2021-05-19
Michał Rusinek

Niby o "Fistaszkach" powiedziano i napisano już wszystko, jak zresztą zauważa Michał Nogaś we wstępie (a same postacie stworzone przez Schulza są powszechnie kojarzone, zwłaszcza najsłynniejszy beagle świata Snoopy), ale wciąż pozostaje w Polsce liczne grono czytelników, które nie przeżyło na serio przygody z tym kultowym komiksem. Każdy kolejny tom zbiorczy wydany przez Naszą Księgarnię daje taką okazję, bo nie trzeba czytać ich w kolejności. A jak się przeczyta jeden, to gwarantuję, że na tym się nie poprzestanie. Tym razem dostajemy do rąk wydanie zbiorcze obejmujące lata 1997-1998 i robi się trochę smutno, bo seria nieuchronnie zmierza do finału, który nastąpił w lutym 2000 roku. Póki co jednak dostajemy ponad 300 stron przedniej zabawy - pełnej raz ciepłego, innym razem dość cierpkiego humoru, wzruszeń i filozoficznej zadumy. W "Fistaszkach" czas tradycyjnie zdaje się zatrzymywać, a my, pędząc przez życie, również powinniśmy mieć świadomość, że choć nie stoimy w miejscu, w gruncie rzeczy często powracamy do tych samych siebie, ze wszystkimi tego plusami i minusami. To jeszcze jedna nauka płynąca z czytania "Fistaszków".

FISTASZKI NIEMAL NA FINISZU

W końcu się doczekałem! Czas oczekiwania na najnowszy tom „Fistaszków zebranych” dłużył się i dłużył, ale wreszcie trafiły na rynek. I, jak zawsze, mamy tu do czynienia z solidną porcją rewelacyjnego komiksu dla wszystkich. Jednego z najlepszych w swojej kategorii i prawdziwej legendy, którą poznać powinni absolutnie wszyscy.

Jeśli chodzi o treść, to tradycyjnie dzieje się tu wiele i w szalonym stylu. Przez dwa sezony kolejnych przygód naszych bohaterów widzimy, jak Charlie Brown wplątuje się w działalność szajki fałszerzy autografów znanych osób? Linus zakłada kościół wielkiej dyni, żeby… Właśnie zostanie uznany prawdziwym czy fałszywym prorokiem? Snoopy zdaje na prawo jazdy. Rerun ma kłopoty z prawem, ale i zostaje rysownikiem undergroundowym, brat Snoopy’ego wyrusza na poszukiwania.. .Myszki Miki a „Beksa” Boobie wraca na kort!

FISTASZKI NIEMAL NA FINISZU

Jeśli chodzi o...