Fistaszki zebrane 1993-1994

Okładka książki Fistaszki zebrane 1993-1994
Charles M. Schulz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Fistaszki zebrane (tom 22) komiksy
komiksy
Fistaszki zebrane (tom 22)
The complete peanuts 1993-1997
Nasza Księgarnia
2020-05-20
2020-05-20
Michał Rusinek
#fistaszki #thepeanuts #schultz

KOMIKSOWY EWENEMENT

Mój ulubiony obok „Garfielda” komiks prasowy powraca z nowym zbiorczym tomem. Aż trudno uwierzyć, że za nami już ponad dwadzieścia części i to wciąż jeszcze nie koniec. Ale to dobrze. „Fistaszki” to ewidentnie jedno z arcydzieł komiksu, rzecz, którą poznać powinien absolutnie każdy, która potrafi śmieszyć zarówno tych czytelników oczekujących tylko rozrywki, jak i tych, którzy od lektury oczekują głębi, piękna i ponadczasowości, satyrycznego zacięcia i trafności. A wszystko to w krótkich historyjkach, jakie pochłania się tak łapczywie, że nim odbiorca się obejrzy, już jest po tomie i zostaje jedynie czekanie na kolejny.

Baseball. Szkoła. Baseball. Gra na pianinie. Baseball. Pisarskie próby. Baseball. Życie Fistaszków, jak zawsze toczy się swoim rytmem, ale nie brak w nim zaskoczeń. Charlie Brown zdobywa zwycięski punkt w meczu. Scoopy, z pomocą Linusa, ma zająć miejsce w Sądzie Najwyższym. A jakby tego było mało Woodstock znajduje dziennik swojego dziadka i poznaje opowieść o ciężkim życiu w niewoli…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/05/fistaszki-zebrane-1993-1994-charles-m.html

KOMIKSOWY EWENEMENT

Dodaj cytat z książki Fistaszki zebrane 1993-1994