Cecylka Knedelek Tom 1

Wydawnictwo: Jedność
978-83-7558-259-8
przepisy, dzieci

Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile - miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym - kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi - dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku - konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi - bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zimową i letnią, oraz kotce Bazylii i psie Tymianku.

źródło opisu: empik.pl

marKiza | 2016-08-04

Bardzo ciekawa, choć nie najmłodsza już, propozycja dla najmłodszych. Mamy naszych małych kucharzy znajdą tu proste i ciekawe przepisy, które dzieci będą mogły same wypróbować, przy naszym nadzorze i lekkiej pomocy (szatkowanie np.).
Nie są to przepisy nowe. Cecylka i jej przyjaciółka Waleria nie znają modnych pojęć typu "dieta", "kuchnia molekularna", "Proteiny" czy "otyłość". Znają się za to bardzo dobrze na smakach i kolorach. Bo też przepisy podzielone są (w bardzo dziecięcy właśnie sposób) na kolory potraw. Mamy więc kuchnię czerwoną, zieloną, niebieską... więc, żeby znaleźć zupę z groszku nie musimy skakać po barwach, bo wszyscy wiedzą, że groszek to nie pomidor i jest zielony! Moja córka w testowaniu tych przepisów odnalazła wiele radości. Modyfikujemy je na swój sposób, co czyni owo gotowanie z Cecylką prostsze niż kilkadziesiąt lat temu..To pozycja ponadczasowa, bo przecież tak chętnie sięgamy do przepisów w/g naszych babć, mam i dalekich cioć.. A Cecylka to właśnie taka...

Ewutek09 | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Nie wiem co podoba mi się bardziej piękne ilustracje czy bardzo proste, przystępne przepisy :)

25109923 | 2013-06-05
Przeczytana: 08 kwietnia 2011

Fajna ksiązka kucharska

książek: 2026
Asia-Polihymnia | 2011-03-03

Fajne przepisy na kolorowe, radosne dania i cudne historie do czytania.