Hobbit: Niezwykła Podróż. Oficjalny Przewodnik Po Filmie

The Hobbit: An Unexpected Journey Official Movie Guide
978-83-241-4389-4
albumy
Zdachu

Wejdź do świata Bilba Bagginsa. Reżyser Peter Jackson, Martin Freeman, Ian McKellen oraz wszyscy odtwórcy głównych ról i najważniejsi członkowie ekipy filmowej w ekskluzywnych wywiadach dzielą się sekretami powstawania filmu i opowieściami, jak naprawdę wyglądało tworzenie magii kina w Śródziemiu. Przepięknie ilustrowany setkami rewelacyjnych zdjęć spoza planu filmowego ukazujących aktorów,...

Wejdź do świata Bilba Bagginsa.

Przepięknie ilustrowany setkami rewelacyjnych zdjęć spoza planu filmowego ukazujących aktorów, plenery, dekoracje, postaci i kostiumy – ten kompleksowy przewodnik powstał we współpracy z samymi twórcami filmu, którzy powołali powieść J.R.R. Tolkiena do zapierającego dech trójwymiarowego życia.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1384/hobbit...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/pliki/okladki/Hobbi...»

Wkp | 2015-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

HOBBIT: NIEZWYKŁY PRZEWODNIK

Że książka najczęściej jest lepsza od filmu, to prawda ogólnie znana. Filmowcy nie potrafią oddać tego, co w trakcie lektury czuje czytelnik. Istnieją wyjątki od tej reguły, ale są one naprawdę nieliczne. Równie nieliczne są przypadki, żeby to przewodnik po filmie był lepszy od samego filmu. A jednak! Brain Sibley stworzył album, który zachwyca bardziej niż ekranizacja debiutanckiej powieści Tolkiena, a na dodatek stanowi dzieło przeznaczone nie tylko dla fanów Śródziemia.

O ekranizacji „Hobbita” mówiono już w trakcie szaleństwa, jakie wywołało przeniesienie na kinowy ekran trylogii „Władca Pierścieni”. Każdy oczekiwał, że i to dzieło także trafi w ręce filmowców, niestety oczekiwanie dłużyło się i dłużyło, mijały lata, a filmowego „Hobbita” jak nie było, tak nie było. W końcu pojawiał się w kinach w 2012 roku, ściągając przed ekrany rzesze fanów twórczości Tolkiena, a zarazem zapełniając półki sklepowe wszelkiej maści gadżetami. W tym także i...

Isil | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Nie przepadam za takimi pozycjami, bo mam wrażenie, że są wydawane tylko po to by bardziej napchać kiesę całemu przemysłowi, który za to odpowiada. Ale.... i tu miła niespodzianka w postaci powyższej pozycji. Autor podszedł do tematu naprawdę profesjonalnie, otrzymaliśmy książkę, która wprowadza nas w magię Śródziemia tylko od innej strony a jest to równie magiczny świat. Ogrom pracy włożony byśmy mogli obejrzeć film na dużym ekranie jest imponujący. Do tego mamy wiele ciekawostek, opisy postaci. Po prostu już czekam by przeczytać kolejną pozycję z tego cyklu.

Bytosti | 2014-01-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Gratka dla fanów! Mnóstwo wspaniałych zdjęć, przemyśleń aktorów na temat granych przez nich postaci, masa ciekawych informacji o trudnościach z jakimi musieli zmagać się twórcy filmu abyśmy zobaczyli go w tej formie. Trochę szkoda, że zawiera jedynie opis procesu tworzenia w Stone Street Studios bez plenerów, ale i tak świetna książka.

Zdachu | 2012-12-12

Książka warta polecenia! Nie spodziewałem się, że znajdę w niej tyle nowych informacji. Nawet ktoś, kto śledzi od dawna powstawanie filmu Hobbit i oglądał wszystkie blogi Petera Jacksona (krótkie sprawozdania z planu filmu, których jest już chyba 9) znajdzie tutaj wiele nowych informacji.
Przewodnik zawiera bardzo dużo nowych zdjęć, szkiców, rysunków! Książka stara się chronologicznie przedstawić powstawanie filmu od momentu podjęcia decyzji o nim. Opisany jest każdy aspekt. Jest tu mnóstwo wywiadów z reżyserem, ekipa filmową, aktorami, którzy charakteryzują swoje postacie, z rysownikami, z osobami złamującymi się kostiumami, charakteryzatorami, grafikami, opisane są techniki wykorzystane w filmie, tworzenie scenografii i ekwipunku, czy powód, dla którego krasnoludy są tak różne od siebie. Książka napisana małym drukiem ze stronami o dużym formacie. Jest co czytać i oglądać.

wiedźma | 2016-11-26
Przeczytana: 25 lutego 2015

Autor przewodnika przedstawia czytelnikom historię kręcenia Hobbita od samego początku. Opisuje opór Jacksona, który nie chciał ponownie odwiedzić Śródziemia (tak naprawdę to chciał tego bardzo, ale co go powstrzymywało – przeczytacie w przewodniku), przez dobór aktorów do odpowiednich ról oraz – co w przypadku krasnoludów było niezwykle istotne – pomysły na ich kostiumy przez rozliczne mniejsze i ważniejsze wydarzenia z planu filmowego. Całość okraszona jest mnóstwem anegdot

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2015/02/brian-sibley-hobbit-niezwyka-podroz.html

Angazetka | 2013-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Przyznam, że całkiem magicznie się czytało o niesamowitej ilości przygotowań potrzebnych do tego, byśmy mogli obejrzeć "Hobbita". Praca charakteryzatorów czy kostiumologów przy tym filmie była przecież niesamowicie intensywna i twórcza. Przybliżenie jej ogromu to największa zaleta tej książki, zaraz obok świetnych zdjęć.

LEGOlas0232 | 2017-12-28
Hadrian | 2017-08-05