Sempé i jego świat

Tłumaczenie: Henryk Woźniakowski
Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0904-6
albumy

Jean-Jacques Sempé jest współautorem ukochanych przez Polaków przygód Mikołajka, ale przede wszystkim świetnym rysownikiem, który stale współpracuje z "Paris Match" i "The New Yorker". W 1962 roku wydał pierwszy album rysunków humorystycznych Rien n'est simple (Nic nie jest proste), rok później - Tout se complique (Wszystko się komplikuje), a do dzisiaj ukazało się dwadzieścia sześć takich...

W 1962 roku wydał pierwszy album rysunków humorystycznych Rien n'est simple (Nic nie jest proste), rok później - Tout se complique (Wszystko się komplikuje), a do dzisiaj ukazało się dwadzieścia sześć takich książek.
"Sempé i jego świat" to pierwszy polskojęzyczny album artysty - choć większość jego świetnych rysunków nie wymaga żadnego podpisu. Czytelnik odnajdzie w nich zarówno ducha niesfornego Mikołajka, jak i niezmiennie zabawny komentarz do współczesności.

Marta B | 2011-08-04
Na półkach: Przeczytane, Blabla, Posiadam
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Oglądając można uśmiać się do łez. Wspaniałe i jednocześnie wzruszające ilustracje, w dodatku przepięknie wydane. Bez zbędnych komentarzy, bez opisów (z kilkoma parozdaniowymi wyjątkami) zachwycają siłą wyrazu. Przy okazji prostota zarówno w stylu jak i w temacie. Absolutnie obowiązkowa dla każdego miłośnika albumów!

Szymon | 2011-09-27

Zachwycający świat Sempé, który nie wiele różni się od świata widzianego przez każdego z nas. Wystarczy tylko na niego spojrzeć w odpowiedni sposób i tego spojrzenia pełnego radości można nauczyć się z tej książki

mellaga | 2016-11-25
Przeczytana: 2008 rok