Duży mały poradnik życia

Wydawnictwo: Media Rodzina
poradniki

Wiele wydarzyło się od jesieni 1990 roku, kiedy to przy kuchennym stole pospiesznie spisałem kilka stron rad, refleksji i spostrzeżeń dla mojego syna, Adama, który wybierał się właśnie na studia. Pierwszy zbiór ojcowskich porad zawierał 511 haseł. Co dwa lata dosyłałem mu nowe. Najbardziej z synem jesteśmy dumni z tego, że nasza korespondencja, dostępna już w 28 językach, jest ceniona na całym świecie jako wartościowe kompendium życiowych refleksji i użyteczny poradnik.

Piotr Winiarczyk | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Znalazłem tę książkę przez przypadek. Zainteresował mnie tytuł. Wziąłem ją do ręki, otworzyłem na przypadkowej stronie, przeczytałem jedno zdanie i... od razu się w nie zakochałem. Jest po prostu wspaniała! Zbiór ojcowskich rad dla syna, wypisanych w punktach. Od bardzo prostych typu "Czyść zęby nitką" po głębsze, np. "Sam kształtuj swoją postawę życiową. Nie pozwól, żeby ktoś inny zrobił to za ciebie." Takie kompendium życiowej mądrości autora. Pomaga swojemu synowi szybciej osiągnąć to co dobre i nie popełniać jego błędów. Autor bardzo dobrze zobrazował to wierszem, który jest częścią dedykacji - syn staje na ramionach ojca, widzi dalej, widzi za nich dwóch. Oczywiście autor nie jest moim, ani waszym ojcem - nie musimy podążać za jego radami. Jednak ja osobiście identyfikuję się z większością jego rad. Niektóre są też ciekawym pomysłem na zrobienie czegoś szalonego w życiu, na jego odmianę choćby na chwilę. Niektóre są typowo amerykańskie, np. "Wywieszaj sztandar 4 lipca" przez...

Magdalena | 2014-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Odpowiednia książka dla każdego. W sumie to taki poradnik życia - trafnie zresztą nadany tytuł. Wydawałoby się, takie niby rzeczy, zachowania, drobnostki, które można w życiu przeoczyć, a które nadają sens całości. I właśnie o to chodzi w życiu, aby szczegół miał znaczenie. A wiadomo, kropla drąży skałę.

Zachęcam do przeczytania i do refleksji :)

Aga | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Bardzo ponadczasowa pozycja pełna ciekawych porad, zarówno tych ważnych jak i tych błahych. Kopalnia ciekawej wiedzy i pozytywnego nastawienia do życia. Polecam zajrzeć niektóre porady są naprawdę wspaniałymi rozwesalaczami w pochmurny i nudny dzień.

Evik | 2011-07-31

Sympatyczna książka. Książka składa się z wielu zdań, z których każde jest sentencją, radą życiową.

BookJunkie | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Dużo ciekawych i przydatnych porad życiowych. Co prawda były one pisane do syna autora i niektóre mnie nie dotyczą, jednak wiele z nich warto zapamiętać.
Na końcu książki jest zamieszczona jej oryginalna wersja po angielsku.
Rozwaliła mnie rada: "Przytul krowę", nie wiem co autor miał na myśli ;D

majucha | 2016-04-16
Na półkach: 2016r, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Tą książkę czytałam już od dłuższego czasu po kilka stron. Było kilka ciekawych "porad" godnych zapamiętania. Może kiedyś znowu ją sobie poczytam.... zobaczymy

Thinart | 2011-08-05

Ciekawa, wiele praktycznych wskazówek. Jednak z wieloma sentencjami się nie zgadzam, raczej ta książka nie powinna być autorytetem i receptą na życie.

Michał | 2010-04-02

Niezwykle ciekawa lektura z często bardzo intrygującymi spostrzeżeniami i radami.. Wracałem do tej książki wielokrotnie i zawsze udawało mi się znaleźć coś nowego i ciekawego.

Marlena | 2016-02-26

Dostalam ta ksiazke na 18-ste urodziny. Niedawno obchodzilam 30-stke. I nawet po tylu latach wracam do tej ksiazki. Taki prosty zbior zlotych mysli a tak naprawde lista bardzo waznych rzeczy w zyciu. Swietna na prezent, na zly humor i na deszczowa pogode. Zmusza do reflesji i pewnego rodzaju podsumowan, a z drugiej strony pokazuje, ze zawsze mozemy cos poprawic i jutro moze byc lepiej niz nam sie wydaje.

Zdecydowanie polecam!

madziaxedge | 2012-10-15