Mały poradnik życia Tom 1

Wydawnictwo: Media Rodzina
hobby

551 rad, spostrzeżeń i przypomnień pomagających przeżyć szczęśliwe i owocne życie.

karuzela | 2014-03-20
Przeczytana: 01 stycznia 2002

Ta skromnych wymiarow ksiazeczka to namacalny dowod na to, ze piekno, a w tym przypadku rowniez i madrosc tkwia w prostocie. Za bezcenne uznalam slowa autora, by nigdy nie rozcinac tego co mozna rozwiazac. Nie smiem kwestionowac celnosci tego spostrzezenia. A to tylko jedno z 511...

Aldi | 2011-09-23

Kiedy Adam pakował walizki, udając się na Uniwersytet, jego ojciec napisał dla syna 511 rad, spostrzeżeń i przypomnień. Po ich opublikowaniu zbiór ten znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów "New York Timesa".

Polecam! Czyta się ten mały poradniczek błyskawicznie, a wiele rad zostaje w głowie naprawdę na długo!

* Nigdy nie przegap okazji, żeby powiedzieć komuś, że go kochasz.

* Kiedy ktoś Cię obejmuje, poczekaj aż on pierwszy puści.

* Pożyczony samochód oddawaj z pełnym bakiem.

* Jedz mniej czerwonego mięsa.

* Przyznawaj się do błędów.

* Używaj dowcipu, żeby bawić, nie ranić.

* Żądaj podwyżki, kiedy uznasz, że na nią zasługujesz.

* Miej zawsze czyste buty.

* Nie wierz ludziom, kiedy Cię proszą, żebyś był z nimi szczery.

.... i 502 innych....

Karolina1794 | 2011-08-30

Niektóre porady śmieszne, inne bardzo mądre. Fajnie czytało się "Poradnik..", jednocześnie zastanawiając, czy spełniam któryś z tych punktów. Polecam! ;))

Ela | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Nie wiem co napisać o tej książeczce, jestem gdzieś pomiędzy opinią, że jest dobra, ale niektóre rady są naciągane. Część z nich jest naprawdę świetna, ale część bezużyteczna. Dużo jest też rzeczy oczywistych (choć o tych też często zapominamy). Książki ani nie polecam, ani nie odradzam. Myślę, że dobra byłaby na prezent dla jakiegoś młodego człowieka wkraczającego w dorosłość (w sumie z taką intencją była napisana). Jednak żeby czerpać z niej swą życiową mądrość, to raczej nie. Dobra na połknięcie za jednym zamachem, jak i na czytanie po kilka rad dziennie.

Coffie | 2010-11-10
Przeczytana: 2010 rok

Jak to czytałam, nie wiedząc kto jest autorem tego poradnika, myślałam, że pisał to ksiądz albo jakiś katecheta lub człowiek bardzo pogłębiony w wierze i jakiś nastolatek, który wymyślał co 20 punkt. W związku z tym to mi się nie podobało, bo ten poradnik jest "naciągany". Byle szybko i byle zapełnić kartki. No bo, przepraszam bardzo, ale co to porada: "Myj zęby codziennie". Czy coś w tym stylu...

Agnieszka | 2011-12-09
Przeczytana: 2007 rok

"Obowiązkiem rodziców nie jest prowadzenie dzieci za rączkę,
tylko zaopatrzenie ich w mapę"
/H. Jackson Brown/

Wspaniała mapa pełna dobrych rad. Dla mnie rewelacja! Czytałam ją z największą przyjemnością i sporą część z nich zaczęłam wcielać w życie.

Catherine | 2011-09-03
Przeczytana: 2000 rok

Pamiętam do dziś jedną z rad z tego małego podręcznika,a mianowicie żeby nie zjadać ostatniego ciastka,cukierka etc. xD

Raffka | 2013-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

To nie jest coś, co można przeczytać i odłożyć na półkę. Do tego się wraca, tego się nie zapomina. Rewelacja :)

Klodia | 2014-06-05
Na półkach: Pożyczone., Przeczytane
Przeczytana: 02 czerwca 2014

"197. Nigdy nie zapominaj, że największą emocjonalną potrzebą człowieka jest potrzeba akceptacji.
(...)
320. Bądź rycerski wobec wszystkich.
(...)
322. Nie mów, że brak ci czasu. Twój dzień ma dokładnie tyle samo godzin, co dzień Helen Keller, Pasteura, Michała Anioła, Matki Teresy, Leonarda do Vinci, Thomasa Jeffersona i Alberta Einsteina."

Te trzy porady to tylko wisienka na torcie. Nudziło mi się, kiedy moja szkoła (którą dzięki Bogu kończę) postanowiła wyciągnąć takiego lenia i mola książkowego na dzień sportu/dziecka. Niezainteresowana otoczeniem wyciągnęłam z torby małych i podręcznych rozmiarów książeczkę pana Browna i bez większego namysłu zaczęłam czytać. W ciągu całych zawodów przeczytałam wszystkie 511 porad i bardzo mi się spodobały. Te trzy podane były tylko przykładowe, bo podoba mi się znacznie więcej. Są życiowe i przez cały dzień chodziłam z wyśmienitym humorem, a na mnie to już naprawdę ogromny wyczyn.
"Mały poradnik życia" jest idealną lekturą na...

jasowa | 2014-06-12

Dla mnie rewelacyjna, bardzo otworzyła mi oczy na świat, pozytywna książka. Lekka i przyjemna :)