Okładka książki Żelazny król

Żelazny król

Autor:
Cykl: Żelazny Dwór (tom 1)
tłumaczenie
paranormal, miłość, elfy, fantasy
typ
papier
charlotte12
7,61 (1117 ocen i 200 opinii)

Opis książki

Żelazo i lód. I zgubna miłość żądająca niemożliwego wyboru… Nazywam się Meghan Chase. Za niecałe dwadzieścia cztery godziny skończę szesnaście lat. Słodka szesnastka. Napisano mnóstwo opowieści, piosenek i wierszy o tym wspaniałym wieku, kiedy dziewczyna znajduje prawdziwą miłość, cały świat ma u stóp, a przystojny książę porywa ją w stronę zachodzącego słońca. Nie sądzę, żeby ze mną miało tak...

Żelazo i lód.

I zgubna miłość żądająca niemożliwego wyboru…
Nazywam się Meghan Chase.

Za niecałe dwadzieścia cztery godziny skończę szesnaście lat.

Nie sądzę, żeby ze mną miało tak być tak samo…

Bo Meghan Chase jest pisane pójść za głosem przeznaczenia i głosem serca na dwór króla elfów – pięknych i przerażających…

Megan zawsze czuła się obca: w domu, odkąd zaginął jej ojciec, i w szkole, gdzie nie ma żadnych przyjaciół poza Robem. Zna go od zawsze, ale nie wie, że jej wesoły kumpel nie jest zwykłym chłopakiem…

W dniu jej szesnastych urodzin – w dniu, w którym stanie się coś strasznego – Rob wyjawi jej prawdę, która odkryje przed nią świat, którego istnienia nie przeczuwała, i miłość, o jakiej nie śniła. Bo przeznaczeniem Megan jest odegrać rolę w wojnie magicznych królestw, powstrzymać zło, jakiemu nie odważy się sprzeciwić żaden elf, i dokonać wyboru pomiędzy dwoma śmiertelnymi wrogami: swoim najlepszym przyjacielem a mrocznym księciem, który może wolałby widzieć ją martwą niż pozwolić jej dotknąć swego lodowatego serca…

źródło opisu: Amber, 2011

Polecamy

Opinie czytelników
Paulina | 2011-05-18
Przeczytana: 18 maja 2011

Do tej pory moją ulubioną serią, były "Dary Anioła" Cassandry Clare. Po skończeniu "Żelaznego Króla" na zakładce, wydałam takie oto oświadczenie:

"Ja, Paulina G********** wszem i wobec ogłaszam światu, że książka pod tytułem "Żelazny Król" autorstwa Julie Kagawa pobiła na łeb, na szyję trylogię "Dary Anioła" autorstwa Cassandry Clare i wszystkie inne książki jakie kiedykolwiek czytałam oraz < o mój Boże, nigdy nie spodziewałam się, że zaistnieje w literaturze jakiś chłopak, który podbił moje serce skuteczniej niż Jace> wszem i wobec ogłaszam, ze... ASH jest zaje*****."

PRZYJAŹŃ+ZAGADKA+HUMOR+MIŁOŚĆ+ MOTYW A'LA "ALICJA W KRAINIE CZARÓW"= KSIĄŻKA KTÓREJ NIE BĘDZIECIE W STANIE ZAPOMNIEĆ.

Jak doprowadzić konkretnego czytelnika do szału?
Wepchnąć go w świat przesiąknięty nadwyżką magicznych istot i kazać mu brnąć godzinami drogami bohaterów.

Historia zapowiadała się naprawdę dobrze.
Dziewczyna,która w dniu swoich szesnastych urodzin dowiaduje się,że nie jest tylko człowiekiem,ale też nie w pełni elfem.
Ośmieszona w szkole,zapomniana przez matkę i ojczyma,wyrusza z przyjacielem do krainy,która nie powinna istnieć,po przyrodniego brata,którego w domu zastąpił jakiś potwór w ludzkiej skórze.
Oczywiście Meghan okazuje się pochodzić z królewskiego rodu i zawiesza oko na synu zimnej i okrutnej królowej lodowej krainy elfów.
Komplikacje i miłość niemożliwa.
Przyrzeczenia,których nie powinno się rzucać na wiatr.
Imię własne,którego nie powinno się zdradzać nikomu.
I przyjaciel,który chciałby być kimś więcej niż jest.
Wszystko pięknie i ładnie opakowane w magiczny przepych.

Byłoby naprawdę dobrze,gdyby nie parująca naiwność i nadmiar,bardzo duży nadmiar magicznego świata.
Nie l...

Stasia | 2013-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z iskrą
Przeczytana: 25 września 2013

Pomysł i przebieg historii - oryginalny i ciekawy.
Wykonanie - trochę kiczu na początku, z każdym rozdziałem książka nabierała na wartości. Pół-elfka wyrusza do świata nigdynigdy by ocalić brata. Po drodze bez przerwy wpada w tarapaty, jednak szybko ratuje się z opresji. Zdecydowanym plusem jest to, że przeszkód w świecie wyobraźni jest naprawdę wiele! Nie ma się wrażenia, że czyta się bez przerwy, do znudzenia jeden wątek. "Żelazny król" przypomina połączenie "Alicji z krainy czarów" i "Matrixa". Parę wątków szczególnie mi się spodobało:
- podróżowanie z gadającym kotem
- zawieranie umów, których musiało się dotrzymać
- chomiki
oraz wspólna przeszłość Asha i Puka.
Minusem książki jest to, że chwilami wydaje się trochę dziecinna.
Podsumowując książka jest godna polecenia, jednak najlepiej czyta się ją z przymrużeniem oka.
"-To będzie bardzo niebezpieczne?
-Pewnie, okropnie niebezpieczne[...] właśnie dlatego to takie zabawne. Można zginąć na tyle ciekawych sposobów."

Cassin89 | 2011-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Legendy i baśnie - słuchamy ich od dziecka i zawsze marzyliśmy aby brać w nich udział. Teraz mamy taką okazję - witamy więc do zupełnie nowej Krainy Czarów. Akcja pędzi niczym w trylogii Dary Anioła a piękno świata zachwyca jak sceneria znana z Atramentowej Trylogii. Warto przeczytać ? Oczywiście, że tak !
Naszą przewodniczką jest Meghan. Za parę godziny skończy 16 lat. Czy to coś zmieni ? Nie pragnie wiele, ot żeby tylko rodzice nie zapomnieli. Dziwnym zbiegiem okoliczności wiecznie o niej zapominają. Czy może aż tak im nie zależy ? Pamięta jedynie jej młodszy brat i dobry stary przyjaciel Robin. Tego dnia jednak Meghan mimo wszystko nie zapomni gdyż zmieni jej życie nieodwracalnie. Nie sprawi że wreszcie znajdzie uznanie w szkole, nie da jej najprzystojniejszego chłopaka ani nie uczyni ją królową balu.
Meghan to bohaterka wręcz wzorowa i wiele powieści by zyskało gdyby ich akcja zależała od takich postaci. Nie ma załamywania dłoni, nie ma boli - odważnie do przodu w wir przygody pros...

Ireth | 2013-10-14
Przeczytana: 13 października 2013

Wiem, że nie jest to ani specjalnie nowa, ani ambitna powieść, ale wkońcu założyłam tego bloga by dzielić się z Wami opiniami na temat wszystkich moich przeczytanych pozycji, dlatego też tej recenzji tu zabraknąć nie może, zwłaszcza, że ośmieliłam się umieścić tę książkę na pólce "niezapomniane"... Zacznę więc od tego, że jest to klasyczny romans paranormalny i jak wszyscy się domyślają jeden z głównych wątków stanowi tu wątek romantyczny. Jest to jednak bardzo przyjemna pozycja, w której towarzystwie spędziłam bardzo miły weekend :)

Julie Kagawa urodziła się w Kalifornii, ale tam nie przydarzyło się jej nic ekscytującego. Więc kiedy miała dziewięć lat, przeprowadziła się z rodzicami na Hawaje. Tu, nie zważając na huragany i rekiny, mnóstwo czytała - ku utrapieniu nauczyciel, którzy odbierali jej powieści schowane pod podręcznikiem do matematyki. Tak jak później, gdy pracowała w księgarniach kierownicy złościli się, gdy przyłapywali ją na lekturze książek, które powinna usta...

snll | 2013-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Letni dwór.
Zimowy dwór.
Jest jeszcze trzeci - Żelazny dwór - ukryty, niebezpieczny i przerażający, wyniszczający krainę elfów.

Jaka w tym wszystkim rola Meghan? Jakie tajemnice dotyczące jej samej, odkryje w magicznym świecie? Z jakimi przeszkodami się zmierzy i czy uda jej się przetrwać?

Książka warta przeczytania chociażby ze względu na wspaniałą, magiczną i barwną krainę Nigdynigdy. Różnorodność krajobrazów jak i postaci żyjących w tym świecie jest ogromna (Grimalkin jest przecudowny!). Moim zdaniem autorka mogła jeszcze bardziej zagłębić się w tym temacie, bo czytanie o świecie elfów, sprawiało mi ogromną przyjemność.

Chcecie przygody, akcji, przyjaźni, miłości, humoru i śmiertelnego niebezpieczeństwa? Jeśli tak, to koniecznie musicie przeczytać "Żelaznego króla". Jak zaczniecie, to nie będziecie mogli przestać, bo "Żelazny król" wciąga już od pierwszych stron i nie można nie zwrócić uwagi na fakt, że zawiera w sobie morał.

A propos wątku miłosnego, powiem tylko jedno imię...

Hmmm...
Książka ku mojemu zdziwieniu, zaskoczeniu i zadowoleniu okazała się nie tylko interesująca, wciągająca, przepełniona magią i przywodząca na myśl wcześniej czytane, jako dziecko, opowieści chociażby jak "Opowieści z Narnii", ale całkowicie odmienna od wszystkiego co czytałam dotychczas.
Nie będę się rozpisywać nad fabułą, bo nie o to mi chodzi, każdy powienien przeczytać tą książkę, KAŻDY. Zabawne dialogi doprowadzają do łez i niepohamowanego śmeichu, zaś nić łącząca główną bohaterkę z jej młodszym bratem nadaje książce poważnego wyrazu. Przez cały czas Meghan prze naprzód przez nieznany, całkiem nowy, obcy i niebezpieczny świat pełen magii i baśniowych stworów z jednego głównego powodu; mimo wszystkiego, co napotyka na swojej drodze, wszystkiego co jej się przytrafia i nieludzi, których spotyka, nie zapomina, że wszystko, co robi, robi by odnaleźć brata.
Książka jest magiczna, pełna zwrotów akcji i bez przeszkód można przeczytać ją z zapartym tchem w 6 godzin.
Zdec...

Marre | 2014-01-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Seria "Żelazny Dwór" (a raczej dwie pierwsze części, przez które udało mi się przebrnąć) to jedno z moich najgorszych książkowych doświadczeń.
Zainspirowane "Zmierzchem".
Tępe do granic możliwości.
Skierowane do tych najbardziej tępych i pustych nastolatek, które jeszcze z niewiadomych powodów czytają książki.
Przewidywalne do granic możliwości.
Kojarzy mi się z pewnym idiotycznym anime, które pokazała mi koleżanka: cukierkowe i zboczone jednocześnie. Litości.
Charakter głównej bohaterki w ilości szczątkowej; u reszty postaci nie wykryto go w ogóle.
Wątku miłosnego nie skomentuję.
Resztę proszę sobie dośpiewać.

Na marginesie, to nawet po pół roku nie mogę przecierpieć, że zmarnowałam dwa wielkanocne prezenty na to coś.

UczulonaNaCzekoladę | 2011-06-08
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Pierwszy tom mrocznej i romantycznej trylogii "Żelazny Dwór"

Moje wyobrażenia o tej książce przerosły mój biedny móżdżek. Początkowo myślałam, że to zwykły paranormal, gdzie świat magiczny i akcja są na drugim planie, zaś 3/4 treści to nudzące opisy uczuć główniej bohaterki do jej księcia z bajki, który ma kły, cierpi na chorobę księżycową, jedną nogą siedzi w grobie, czy co tam teraz jest na topie. Ku mojej uldze, okazało się, że się pomyliłam, bo jak wszyscy wiemy trzydzieści sześć złotych piechotą nie chodzi.

Meghan Chase jest zwykłą nastolatką, która pochodzi z prowincji i jest najbardziej niepopularną osobą w szkole. W dniu szesnastych urodzin zamiast hucznie świętować, zostaje upokorzona na oczach całej szkoły przez obiekt swoich westchnień. Tylko jej przyjaciel, Robin, nie wytyka jej tego dnia palcami. Na dodatek, gdy wraca do domu okazuje się, że jej kochany braciszek, Ethan, został porwany, a na jego miejsce pozostawiony został odmieniec. Dziewczyna wraz z Robinem, który oka...

Tristezza | 2011-05-04
Przeczytana: 04 maja 2011

Julie Kagawa urodziła się w Kalifornii, ale tam nie przydarzyło jej się nic ekscytującego. Więc kiedy miała dziewięć lat, przeprowadziła się z rodzicami na Hawaje. Tu, nie zważając na huragany i rekiny, mnóstwo czytała – ku utrapieniu nauczycieli, którzy odbierali jej powieści schowane pod podręcznikiem do matematyki. Tak jak później, gdy pracowała w księgarniach, kierownicy złościli się, gdy przyłapywali ją na lekturze książek, które powinna ustawiać na półkach. Jej pasja przerodziła się w sukces, gdy ukazał się „Żelazny król”.

Meghan Chale nie łudzi się słodką szesnastką, będzie szczęśliwa jeżeli rodzice będą w ogóle pamiętali o jej urodzinach. Dziewczyna zawsze czuła się obca, nie miała znajomych, poza jej najlepszym przyjacielem Robem, który skrywa przed nią wielki sekret. Ona myśli, że zna go od zawsze, jednak okazuje się nic o nim nie wie. W dniu jej szesnastych urodzin, prawda wychodzi na jaw. Meggie pozna świat, o którym wcześniej nawet nie śniła. Nie jest wcale wspaniale, jak...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto