Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Normalne marzenia

Cykl: Paranormalność (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Supernaturally
paranormalność, wojna
Sherry

Mnóstwo się zmieniło, odkąd Evie odeszła z Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi ze swoim nowym chłopakiem Lendem. Wreszcie jest tak jak zawsze chciała – normalnie. Zupełnie normalne liceum, zupełnie normalna praca po szkole. Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala o sobie zapomnieć i zjawia się pod postacią Retha – jej byłego chłopaka-elfa. Już wystarczająco...

Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala o sobie zapomnieć i zjawia się pod postacią Retha – jej byłego chłopaka-elfa. Już wystarczająco przerażające jest to, co Reth przed nią odkrywa. A teraz jeszcze
wybucha wojna wśród paranormali i tak się fatalnie składa, że stawką w niej jest… Evie.
A tak marzyła, żeby wszystko było normalnie….

źródło opisu: Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1321/normalne-marzenia

Hybrisa | 2015-02-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 06 lutego 2015

Nie jest nowością fakt, że napisanie kontynuacji jest o wiele trudniejsze niż w przypadku tomu pierwszego. O ile „Paranormalność” nie zachwyciła mnie ani nie urzekła to była strawną i przyjemną książką, której można było poświęcić kilka godzin. Jednak „Normalne marzenia” okazały się istną katorgą. Książkę, która posiada zaledwie 250 stron czytam w 1-2 dni. Tutaj jednak męczyłam się ponad tydzień.

Kierten White lubi proste rozwiązania. Bohaterowie są albo źli albo dobrzy. Dokładnie to widać w przypadku elfów – Seelie i Unseelie, czyli tych grzecznych i niegrzecznych. Zamiast zabłysnąć i stworzyć im uniwersalną historię, pobawić się trochę ich naturą i charakterami, autorka poszła po drodze najniższego oporu. Pomijając powalającą na kolana przewidywalność, główni bohaterowie są po prostu nudni jak flaki z olejem. Evie to królowa różu i tandety, która stara się błyszczeć na każdym kroku. Od tego wszechobecnego różu dostawałam mdłości… W tej części mój poziom irytacji względem jej...

kasandra_85 | 2013-06-10
Przeczytana: czerwiec 2013

pierzyna | 2013-04-14

Jack...zdecydowanie mój ulubieniec tej części.

Poziom podobny jak w pierwszym tomie, jeśli komuś podobała się "Paranormalność" to z pewnością polubi też "Normalne marzenia".

Polecam :D

Kinia | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Trochę gorsza od poprzedniej części, ale nie naprawdę nie jest źle. Akcja jest, nowi bohaterowie są i elementy zaskoczenia również się pojawiają, także mogę wystawić pozytywną opinię. Autorka spisała się świetnie i z chęcią sięgnę po następną część, aby zobaczyć jak zakończy się historia Evie..

lenuszka | 2013-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Czytając „Normalne marzenia” cały czas się zastanawiałam, co mnie urzekło w pierwszej części. Za wszelką cenę próbowałam odkryć to coś, co miała tamta lektura. Niestety bezskutecznie. Historia Evie wypada blado na tle innych książek paranormal romance. Przewidywalna, nijaka, nuda… nie warto było czekać. Szkoda czasu na czytanie.

Cookie | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Byłam zakochana w pierwszej części. Bardzo szybko ją przeczytałam. Nie mogłam się doczekać, aż kupię sobie druga. Jak zobaczyłam ją na wyprzedaży byłam taka szczęśliwa. Ale ten stan nie trwał długo. Szybko się okazało, że główna bohaterka nie była już tą samą dziewczyną. Wszystkie szalone pomysły i radość, którą miała w sobie przeminęły. Stała się bardziej samolubna. Nie mogłam znieść jak nie potrafi przyznać się do błędu, tylko zrzuca winę na kogoś innego. Miała tyle okazji, żeby powiedzieć Lendowi, że jest nieśmiertelny, ale nie, Ona myślała, że ją zostawi. Jak gdyby nigdy nic. Do tego pojawił się Jack, a Lend spadł na drugi plan. Zamiast miłych spotkań wodnego chłopaka i Evie, były przedziwne spotkania Evie i Jacka. Chłopaka związanego z Elfami, których Evie tak nienawidzi. Co do akcji, jest nawet ciekawa. Szkoda, tylko, że znów pojawia się agencja. No ale musi się przecież coś dziać. Mnij lamentów, więcej Lenda.

Więcej na: szkicownikcookie.blogspot.com

zakładki_madebya | 2014-01-14
Przeczytana: 2014 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od wydarzeń z poprzedniej części minęło już kilka miesięcy. Evie pracuje w restauracji, chodzi do szkoły, a w wolnych chwilach spotyka się z Lendem. Jej życie wygląda teraz tak, jak chciała żeby wyglądało. Czegoś jej jednak w tej sielance brakuje. Pewnego dnia, po wyjściu ze szkoły Evie zostaje porwana przez sylfa – ducha powietrza. Pomimo, że pokonuje wroga, w dziewczynie coś pęka. W jej głowie pojawia się myśl, że może jej pomoc w walce z buntującymi się istotami nadnaturalnymi, byłaby teraz potrzebna. Propozycja powrotu do MANIP, którą Evelyn dostaje chwilę po zdarzeniu powoduje, że zaczyna ona tęsknić za dawnym życiem i za tym, że kiedyś była kimś ważnym. Na domiar wszystkiego w jej życiu pojawia się Jack - chłopak, dzięki któremu Evie mogłaby wrócić do pracy w MANIP i nie korzystać z pomocy znienawidzonych elfów. Mogłaby połączyć stare życie z tym całkiem nowym tak, aby wszyscy byli szczęśliwi.
Czy praca dla MANIP dla jej możliwość poradzenia sobie z nadchodzącym zewsząd...

red_diva | 2015-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2015

Miła i lekka do przeczytania. Utrzymuje poziom pierwszej części. Tylko Evie jakaś mało kapowna :) O wszystko posądzała elfy a nie domyśliła się, że wszystkie nieszczęścia przytrafiały jej się dzięki osobie z najbliższego otoczenia. Kolejną część też na pewno przeczytam :)

Angel | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Miłą, lekka i wciągająca. Tego się spodziewałam od tej książki i się nie rozczarowałam ;) W sam raz na deszczowe popołudnie.
Co prawda pierwsza część bardziej przypadła mi do gustu ale jest OK. Z niecierpliwością czekam na ostatnią część trylogii ;3

alwaysdecisive | 2016-07-09
Przeczytana: 20 maja 2016

Nie ukrywam , że to dość dziwna książka acz ktokolwiek pociąga za sobą mnóstwo wątków które nie są do końca wyjaśnione . Czytając ją odczułam pewnego rodzaju dyskomfort albo inaczej to nazwę ... złość . Dlaczego ? Nie wiem ... le wiem jedno , ta książka zasługuję na złoty medal .