The Iron King

Cykl: Żelazny Dwór (tom 1)
Wydawnictwo: Harlequin
8 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Iron King
angielski
Vakme

Meghan Chase has a secret destiny; one she could never have imagined. Something has always felt slightly off in Meghan's life, ever since her father disappeared before her eyes when she was six. She has never quite fit in at school or at home. When a dark stranger begins watching her from afar, and her prankster best friend becomes strangely protective of her, Meghan senses that everything...

Meghan Chase has a secret destiny; one she could never have imagined.

When a dark stranger begins watching her from afar, and her prankster best friend becomes strangely protective of her, Meghan senses that everything she's known is about to change.

But she could never have guessed the truth - that she is the daughter of a mythical faery king and is a pawn in a deadly war. Now Meghan will learn just how far she'll go to save someone she cares about, to stop a mysterious evil no faery creature dare face; and to find love with a young prince who might rather see her dead than let her touch his icy heart.

źródło opisu: goodreads.com

źródło okładki: goodreads.com

Paulina | 2011-05-18
Przeczytana: 18 maja 2011

Do tej pory moją ulubioną serią, były "Dary Anioła" Cassandry Clare. Po skończeniu "Żelaznego Króla" na zakładce, wydałam takie oto oświadczenie:

"Ja, Paulina G********** wszem i wobec ogłaszam światu, że książka pod tytułem "Żelazny Król" autorstwa Julie Kagawa pobiła na łeb, na szyję trylogię "Dary Anioła" autorstwa Cassandry Clare i wszystkie inne książki jakie kiedykolwiek czytałam oraz < o mój Boże, nigdy nie spodziewałam się, że zaistnieje w literaturze jakiś chłopak, który podbił moje serce skuteczniej niż Jace> wszem i wobec ogłaszam, ze... ASH jest zaje*****."

PRZYJAŹŃ+ZAGADKA+HUMOR+MIŁOŚĆ+ MOTYW A'LA "ALICJA W KRAINIE CZARÓW"= KSIĄŻKA KTÓREJ NIE BĘDZIECIE W STANIE ZAPOMNIEĆ.

lacerta | 2015-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 marca 2015

Sięgając po książkę zasugerowałam się okładką. Jest ona przepiękna i nastawiła mnie na spotkanie z czymś poważniejszym i magicznym. Błąd.
"Żelazny król" jest książką infantylną, nudną i do bólu przewidywalną. Początek jeszcze jakoś ją ratuje, bo był ciekawy i w pewnych momentach nawet mnie zaskoczył. Ale kiedy wkraczamy do krainy Nigdynigdy nuda nudę nudą pogania. Autorka chyba chciała zainteresować czytelnika dzięki wprowadzeniu wielu magicznych stworzeń. Niestety jest ich tak duże, że powodują one tylko irytację gdy co chwila pojawiają się wyskakując z różnych miejsc.
Bohaterowie to głównie zapożyczenia z innych utworów. Główniej bohaterki też jakoś nie polubiłam. Jedynie Puk rozweselił książkę. Niestety tylko na początku.

Jak doprowadzić konkretnego czytelnika do szału?
Wepchnąć go w świat przesiąknięty nadwyżką magicznych istot i kazać mu brnąć godzinami drogami bohaterów.

Historia zapowiadała się naprawdę dobrze.
Dziewczyna,która w dniu swoich szesnastych urodzin dowiaduje się,że nie jest tylko człowiekiem,ale też nie w pełni elfem.
Ośmieszona w szkole,zapomniana przez matkę i ojczyma,wyrusza z przyjacielem do krainy,która nie powinna istnieć,po przyrodniego brata,którego w domu zastąpił jakiś potwór w ludzkiej skórze.
Oczywiście Meghan okazuje się pochodzić z królewskiego rodu i zawiesza oko na synu zimnej i okrutnej królowej lodowej krainy elfów.
Komplikacje i miłość niemożliwa.
Przyrzeczenia,których nie powinno się rzucać na wiatr.
Imię własne,którego nie powinno się zdradzać nikomu.
I przyjaciel,który chciałby być kimś więcej niż jest.
Wszystko pięknie i ładnie opakowane w magiczny przepych.

Byłoby naprawdę dobrze,gdyby nie parująca naiwność i nadmiar,bardzo duży nadmiar magicznego...

Melanie | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Wejście do Krainy Czarów

Pierwsze wrażenie - magiczna książka, w której autorka ukazuję nam świat jak wyciągnięty z bajki. Bohaterka, która od zawsze żyła w świecie magicznych istot - nieświadoma życia obok nich.

Meghan, główna postać jest osobą, dla której miłość jak większość bohaterów jest zgubna. Od samego początku widzimy, jak przez to uczucie jest krzywdzona. Jest osobą, która przejmuje się zdaniem innych, i pragnie by była zauważana. Lecz tak naprawdę tylko dwie osoby zwracają na nią uwagę, długo letni przyjaciel Robbi, o którym tak naprawdę nie wie nic, nawet w jaki sposób się poznali oraz drugą osobą jest młodszy brat Ethan, którego musi uratować. W jej życiu również wkrada się prawda, o tym kim jest oraz dziwne, choć przyjemne dla Meghan kołatanie serca w stronę książątka Ash'a.

Czytając książkę, czułam się jakbym wracała wspomnieniami do bajki, którą oglądałam w przeszłości, a którą na pewno bardzo wiele osób pamięta "Alicja, w krainie czarów". Książka,...

Kasia1101998 | 2017-03-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Rzadko można spotkać tak dobrze napisaną książkę, gdzie fabuła i postacie współistnieją, a w fantastyce jest to naprawdę trudne. Dlatego pokłon i szacunek autorce za stworzenie tak wybitnego dzieła. Dla mnie to jedna z lepszych autorek fantastyki. Książka jest świetnie napisana i czytając ją nie mamy żalu do autorki za decyzje głównej bohaterki. Skupię się na wszystkich częściach(miałam to szczęście je przeczytać). Bardzo dawno żadna seria mnie nie wciągnęła. Autorka ma talent do pisania fantastyki dlatego warto przeczytać całą serię. Pani Kagawa bardzo dobrze odnalazła się w roli księcia w IV części serii, dlatego nie mam żadnych zastrzeżeń do książki, a wręcz wszystkim dobitnie ją polecam, nie tylko miłośnikom fantastyki :)

Stasia | 2013-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z iskrą
Przeczytana: 25 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pomysł i przebieg historii - oryginalny i ciekawy.
Wykonanie - trochę kiczu na początku, z każdym rozdziałem książka nabierała na wartości. Pół-elfka wyrusza do świata nigdynigdy by ocalić brata. Po drodze bez przerwy wpada w tarapaty, jednak szybko ratuje się z opresji. Zdecydowanym plusem jest to, że przeszkód w świecie wyobraźni jest naprawdę wiele! Nie ma się wrażenia, że czyta się bez przerwy, do znudzenia jeden wątek. "Żelazny król" przypomina połączenie "Alicji z krainy czarów" i "Matrixa". Parę wątków szczególnie mi się spodobało:
- podróżowanie z gadającym kotem
- zawieranie umów, których musiało się dotrzymać
- chomiki
oraz wspólna przeszłość Asha i Puka.
Minusem książki jest to, że chwilami wydaje się trochę dziecinna.
Podsumowując książka jest godna polecenia, jednak najlepiej czyta się ją z przymrużeniem oka.
"-To będzie bardzo niebezpieczne?
-Pewnie, okropnie niebezpieczne[...] właśnie dlatego to takie zabawne. Można zginąć na tyle ciekawych sposobów."

Ireth | 2013-10-14
Przeczytana: 13 października 2013

Wiem, że nie jest to ani specjalnie nowa, ani ambitna powieść, ale wkońcu założyłam tego bloga by dzielić się z Wami opiniami na temat wszystkich moich przeczytanych pozycji, dlatego też tej recenzji tu zabraknąć nie może, zwłaszcza, że ośmieliłam się umieścić tę książkę na pólce "niezapomniane"... Zacznę więc od tego, że jest to klasyczny romans paranormalny i jak wszyscy się domyślają jeden z głównych wątków stanowi tu wątek romantyczny. Jest to jednak bardzo przyjemna pozycja, w której towarzystwie spędziłam bardzo miły weekend :)

Julie Kagawa urodziła się w Kalifornii, ale tam nie przydarzyło się jej nic ekscytującego. Więc kiedy miała dziewięć lat, przeprowadziła się z rodzicami na Hawaje. Tu, nie zważając na huragany i rekiny, mnóstwo czytała - ku utrapieniu nauczyciel, którzy odbierali jej powieści schowane pod podręcznikiem do matematyki. Tak jak później, gdy pracowała w księgarniach kierownicy złościli się, gdy przyłapywali ją na lekturze książek, które powinna ustawiać...

młoda_pisarka | 2013-12-27
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Hmmm...
Książka ku mojemu zdziwieniu, zaskoczeniu i zadowoleniu okazała się nie tylko interesująca, wciągająca, przepełniona magią i przywodząca na myśl wcześniej czytane, jako dziecko, opowieści chociażby jak "Opowieści z Narnii", ale całkowicie odmienna od wszystkiego co czytałam dotychczas.
Nie będę się rozpisywać nad fabułą, bo nie o to mi chodzi, każdy powienien przeczytać tą książkę, KAŻDY. Zabawne dialogi doprowadzają do łez i niepohamowanego śmeichu, zaś nić łącząca główną bohaterkę z jej młodszym bratem nadaje książce poważnego wyrazu. Przez cały czas Meghan prze naprzód przez nieznany, całkiem nowy, obcy i niebezpieczny świat pełen magii i baśniowych stworów z jednego głównego powodu; mimo wszystkiego, co napotyka na swojej drodze, wszystkiego co jej się przytrafia i nieludzi, których spotyka, nie zapomina, że wszystko, co robi, robi by odnaleźć brata.
Książka jest magiczna, pełna zwrotów akcji i bez przeszkód można przeczytać ją z zapartym tchem w 6 godzin....

Caroline352 | 2014-07-22
Przeczytana: 05 lipca 2014

Jedna z najlepszych książek fantasy dla młodzieży jakie czytałam! Przenieś się do magicznej krainy elfów i innych stworzeń, poznaj całkiem inny świat, inną rzeczywistość. Tutaj nawet słodka nastoletnia miłość nie jest banalna. Akcja sprawi, że nie zechcesz odłożyć książki aż do przeczytania ostatniej strony. A całość podkręca twoją wyobraźnię na najwyższe obroty. Oj tak, absolutnie cudowna książka!

eMeLka | 2014-03-15
Przeczytana: 16 marca 2014

Piękna książka. Nie mogłam się od niej oderwać