Żelazny król

Julie Kagawa Cykl: Żelazny Dwór (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 352 str.
The Iron King

paranormal miłość elfy fantasy

1964 ocen 270 opinii

Kup książkę

1964 ocen

Zapowiadała się dosyć ciekawie, potem to już tylko taka bajeczka.
Taka 'Niekończąca się opowieść' w nieco innym wydaniu (a jej fanką to ja nie byłam).
Zobaczę, jakie przygody czekają Meghan w drugiej części, ale nie umieram z ciekawości i jestem prawie pewna, że nie będę bardzo smutna z powodu braku tłumaczenia części trzeciej. No ale może pozytywnie mnie zaskoczy.

Do połowy czyta się strasznie przyjemnie, potem staje się trochę nużąca, Raczej gdyby nie wzmianka o elfach nigdy bym po nią nie sięgnął, ale nie żałuje.

Na "Żelaznego króla" autorstwa Julie Kagawy natknęłam się pewnego dnia w bibliotece. Po przeczytaniu w opisie, że książka jest o elfach nie zastanawiałam się ani chwili dłużej i zabrałam ją ze sobą do domu.

Główną bohaterką jest Meghan Chase, w której życiu zaczynają się dziać się dziwne rzeczy. W dniu swoich szesnastych urodzin od swojego najlepszego przyjaciela dowiaduje...

Mimo, że książka o elfach i innych stworkach to urzekła mnie od samego początku aż do końca. Bohaterowie ciekawi. Akcja nie wiałą nudą. Główna bohaterka w porównaniu z innymi książkami nie była irytująca ale urzekająca. No i oczywiście Ash, który skradł moje serce od samego początku. Polecam gorąco.

Książka lekka do czytania, aczkolwiek akcja czasami była do przewidzenia, niestety. Choć muszę również przyznać, że nietkóre elementy zawarte w niej przyprawiły mnie o szybsze bicie serca.

+Książkę bardzo szybko się czyta;
+Bardzo polubiłam Meghan, Asha i Puka;
+Historia osadzona w baśniach to super pomysł;
+Zabawne momenty;

-W niektórych momentach czułam się jakby książka była zbyt infantylna;
-Początek super przewidywalny ;)

Nie wiem, co jest ze mną nie tak, ale niemal zawsze gdy w gre wchodzi trójkąt miłosny, mam ochotę nawrzeszczeć na główną bohaterkę, żeby wybrała tego drugiego... Poza tym książka cudowna. Lekko się czyta i trzyma w napięciu. Uwielbiam wielu bohaterów i to jak wykreowała ich autorka.

Dodatkowo, jeśli komuś spodobała się ta seria, to polecam serdecznie serię Holly Black -...

Mmhmm coś w stylu "Baśnioboru".... może trochę więcej strachu i mrocznych istot. Nawet elfy bardziej mroczne. Fantazja nie zna granic. Z chęcią przeczytam następną część :)

Ciekawy pomysł chociaż długo się rozkręca. Dopiero od połowy książki zaangażowałam się w historię, na szczęście miałam od razu dwie części bo pewnie historia by mi umknęła...
Meghan to zwykła dziewczyna. Podobno. Jednak okazuje się być córka króla Oberona. Kojarzycie Sen nocy letniej? Ta właśnie, to ten sam król , pojawia się inni bohaterzy tej baśni, a mimo to jest co...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa historia. Mamy tu nasz świat, do tego magiczną krainę, zaginioną księżniczkę, prawdziwego przyjaciela, utraconego ojca, niebezpieczne stworzenia, mrocznego i pociągającego księcia-wroga oraz upierdliwego (ale z drugiej strony opiekuńczego) kota. Do tego mamy całkiem dobrą fabułę z dowcipnym językiem.

Dyskusje

2 508