Żelazny król

Julie Kagawa Wydawnictwo: Amber Cykl: Żelazny Dwór (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Iron King
Joanna Lipińska
paranormal miłość elfy fantasy
1996 ocen 272 opinii

1996 ocen

Czytając denerwował mnie fakt że ta książka to głównie opisy między innymi krajobrazu. Miałam odczucie iż dialogi których mi brakowało to tylko dodatek.

"Żelazny król "autorstwa Julie Kagawy to jedna z tych książek do przeczytania której zachęciła mnie piękna okładka. Książka opowiada o losach Meghan Chase. Dziewczyna jak to bywa w typowych książkach dla nastolatków jest szara myszka,mimo tego jest śliczna, stracila ojca w dzieciństwie, jest biedna i czuje ze rodzina o niej często zapomina . Meghan ma najlepszego...

Zapowiadała się dosyć ciekawie, potem to już tylko taka bajeczka.
Taka 'Niekończąca się opowieść' w nieco innym wydaniu (a jej fanką to ja nie byłam).
Zobaczę, jakie przygody czekają Meghan w drugiej części, ale nie umieram z ciekawości i jestem prawie pewna, że nie będę bardzo smutna z powodu braku tłumaczenia części trzeciej. No ale może pozytywnie mnie zaskoczy.

Do połowy czyta się strasznie przyjemnie, potem staje się trochę nużąca, Raczej gdyby nie wzmianka o elfach nigdy bym po nią nie sięgnął, ale nie żałuje.

Na "Żelaznego króla" autorstwa Julie Kagawy natknęłam się pewnego dnia w bibliotece. Po przeczytaniu w opisie, że książka jest o elfach nie zastanawiałam się ani chwili dłużej i zabrałam ją ze sobą do domu.

Główną bohaterką jest Meghan Chase, w której życiu zaczynają się dziać się dziwne rzeczy. W dniu swoich szesnastych urodzin od swojego najlepszego przyjaciela dowiaduje...

Mimo, że książka o elfach i innych stworkach to urzekła mnie od samego początku aż do końca. Bohaterowie ciekawi. Akcja nie wiałą nudą. Główna bohaterka w porównaniu z innymi książkami nie była irytująca ale urzekająca. No i oczywiście Ash, który skradł moje serce od samego początku. Polecam gorąco.

Książka lekka do czytania, aczkolwiek akcja czasami była do przewidzenia, niestety. Choć muszę również przyznać, że nietkóre elementy zawarte w niej przyprawiły mnie o szybsze bicie serca.

+Książkę bardzo szybko się czyta;
+Bardzo polubiłam Meghan, Asha i Puka;
+Historia osadzona w baśniach to super pomysł;
+Zabawne momenty;

-W niektórych momentach czułam się jakby książka była zbyt infantylna;
-Początek super przewidywalny ;)

Nie wiem, co jest ze mną nie tak, ale niemal zawsze gdy w gre wchodzi trójkąt miłosny, mam ochotę nawrzeszczeć na główną bohaterkę, żeby wybrała tego drugiego... Poza tym książka cudowna. Lekko się czyta i trzyma w napięciu. Uwielbiam wielu bohaterów i to jak wykreowała ich autorka.

Dodatkowo, jeśli komuś spodobała się ta seria, to polecam serdecznie serię Holly Black -...

Mmhmm coś w stylu "Baśnioboru".... może trochę więcej strachu i mrocznych istot. Nawet elfy bardziej mroczne. Fantazja nie zna granic. Z chęcią przeczytam następną część :)

Dyskusje

2 559