Wszystko przez tancerza

Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Falling for a Dancer
Casthaluth

Gdyby tamtego sierpniowego popołudnia na drodze między Dublinem a Cork nie zepsuł się autobus, Elizabeth nigdy nie spotkałaby George'a, wędrownego aktora, który niemal zrujnował jej życie... Uwiedziona jego niedbałym wdziękiem, lecz spętana ograniczeniami przedwojennej Irlandii, Elizabeth Sullivan zostaje zmuszona do poślubienia innego mężczyzny i zamieszkania na dalekim półwyspie Beara. Niewiele trzeba, by jej namiętność doprowadziła do katastrofy, od której ratuje ją (o paradoksie) zmysłowa natura.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Kinga Kulig | 2016-07-21
Przeczytana: 06 października 2015

Powieść, o jakiej z pewnością mogłabym powiedzieć, że nie jedno ma imię i prawdę powiedziawszy nie wiem, jakie miałabym wobec niej obrać stanowisko, czy opowiedzieć się za nią, czy raczej ją zgromić. W każdym razie wywołała u mnie plik emocji, jakie składały się w głównej mierze, jak nie przede wszystkim, na osobę pierwszoplanowej bohaterki, czyli samej Elizabeth Sullivan, którą to poznajemy jako nieśmiałą, pełną obaw, onieśmieloną młodą kobietkę, która to dzięki przypadkowemu zrządzeniu losu trafia na widownię, gdzie podziwia, zachwyca się występem teatralnej niezbyt popularnej trupy.
Gdyby nie problemy z autokarem na trasie do Dublina, dziewczyna wraz z siostrą Idą przemierzałyby dalsze knieje.

Tak właśnie rozpoczyna się romans między młodą Lizzie i w średnim wieku George’em. Jest to romans gorący, pełen namiętności i uniesień. Nie liczy się nic więcej aniżeli fizyczne zbliżenia, które jeszcze jakiś czas temu były niemożliwe, nawet nie do pomyślenia dla nastoletniej wówczas...

Kamila | 2016-11-21
Izabela | 2016-05-29