The Secret Years
niebieska

Latem 1914 roku czworo młodych ludzi bawi się wspólnie w ogrodach Drakesden Abbey: Nicholas i Lally, mieszkańcy wielkiego domu w samym sercu ponurej i magicznej krainy moczarów, Thomasine, niezależna dziewczyna, wychowywana przez hołdujące konwenansom ciotki, i Daniel, ambitny syn miejscowego kowala. Już wkrótce jednak zaginięcie tajemniczego klejnotu oraz nadciągająca wojna poróżnią przyjaciół i całkowicie odmienią ich beztroskie życie. Upłynie wiele lat, nim klejnot się odnajdzie, a wraz z nim powróci nadzieja.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Małgorzata Zberowska | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

początkowo nudna, ale później akcja się rozkręca i nie powiem, wciągnęła mnie :) dość zagmatwane ludzkie losy, bieda, niedopasowanie partnerów, nienawiść, zazdrość.. wszystko tak dobrze opisane, że czasami raziło w oczy podczas czytania. jak dla mnie super :)

niebieska | 2010-07-28
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 2005 rok

Judith Lennox pisze z wdziękiem i polotem. Nie jest to oczywiście literatura z najwyższej półki. Jednak to całkiem przyjemne i wciągające romanse historyczne.

karjola | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Pierwsze 400 stron książki strasznie się ciągnie, coś zaczyna się dziać na ostatnich 200. Historia opowiadana przez te 400 jest jakaś taka bez emocji, jakiś przeżyć. Z ciekawości męczyłam ją dalej. Może taki wstęp był niezbędny, nie wiem. Dalsza część bardzo w porządku:emocje, przeżycia, akcja nabrała tempa. Ale sama książka...można się obejść bez czytania.

Vinga | 2016-11-21
Na półkach: 2002, Przeczytane