Dziedzictwo cieni

Tłumaczenie: Zdzisława Lewikowa
Wydawnictwo: Świat Książki
Heritage of shadows
alinkawie

Rok 1890. Hannah McLeod mieszka w Paryżu. Pracuje w małej restauracji. Tylko jej sąsiadka, artystka ledwo wiążąca koniec z końcem, zna niezwykły, przerażający sekret, który skutecznie odstrasza ją od powrotu do Anglii. Pewnej nocy, ratując nieznajomego z rąk złodziei, Hannah wpada w sam środek pajęczyny nieporozumień, co zmusza ją do wyjazdu z Francji i przyjęcia oferty pracy u Sebastiana...

Pewnej nocy, ratując nieznajomego z rąk złodziei, Hannah wpada w sam środek pajęczyny nieporozumień, co zmusza ją do wyjazdu z Francji i przyjęcia oferty pracy u Sebastiana Rydera. Dlaczego chce on ją zatrudnić? Czy jej przeszłość skrywa więcej sekretów?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Justyna | 2015-05-28
Na półkach: Przeczytane, Czarna lista
Przeczytana: 28 maja 2015

Ta książkę znalazłam w bibliotece w dziale "romans".
I nastawiłam się na romansidło, a tu szok. Książka okazała się być powieścią obyczajową, gdzie nie przepadam zbytnio za taką kategorią. I nie chce nikogo zrazić do tej książki, po prostu nie lubię takich książek i co bym nie powiedziała to i tak jak dla mnie książka jest zbyt przyziemna. Autorka pisze o wielkim sercu Hanny, co ona by zrobiła gdyby(...) i tu można sobie dopisywać, ale to dalej jest gdybaniem i nie ma w tym żadnego sensu.
Bo gdybać to mogą dzieci w przedszkolu.
A tak naprawdę wątpię.
No nic, możną po nią sięgnąć, można ją przeczytać, to tylko zależy od was. Ja jednak nie sięgnę po nią drugi raz.

P.s. Polecam tym osobą, którzy przepadają za powieścią obyczajową. W innym przypadku czytacie na własną odpowiedzialność.

alinkawie | 2012-12-21
Na półkach: Przeczytane, 2013

Świetnie napisana powieść obyczajowa. Ciekaw i szybka fabuła tak wciąga ,że ciężko się oderwać od książki.Zajdziecie tu przygodę ,miłość,tajemnicę i ciekawie spędzicie czas.Polecam

antara123 | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Powieść
Przeczytana: sierpień 2016

Powieść o dziewczynie, która ma skomplikowane życie od narodzin i próbuje wszystko poukładać i wyjaśnić. Lekki romans, ale nie polecam, ponieważ od razu się zapomina, o czym się czytało.:)

noetting | 2017-08-27
Przeczytana: 09 września 2017