Druga szansa

Tłumaczenie: Danuta Dowjat
Wydawnictwo: Da Capo
One Fine Day
Judyta

Po wielu latach małżeństwa Molly Bennet pakuje walizkę i ucieka - od wspomnień, męża i kobiety, którą się stała. Kiedy jest u progu nowego życia, dramatyczne wydarzenia zmuszają ją do powrotu - mąż, mężczyzna zawsze silniejszy od Molly, teraz nieoczekiwanie jej potrzebuje. Oddałby wszystko, by odzyskać żonę, ale nie chce jej litości. Molly i Austin stają przed drugą szansą na szczęście.

źródło opisu: Da Capo, 1995

zabielka | 2015-02-03
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 lutego 2015

Plusem tej książki jest fakt że głównymi bohaterami nie są nastolatkowie, a osoby które w życiu nauczyły się już czym tak naprawdę są porażki jak i wzloty. Książka należy raczej do tych bardziej "przyziemnych", nie jak to w romansach bywa bardzo często w cukierkowym świecie pełnym służby i bogactwa. Jednak pomimo tych plusów, nie mogę powiedzieć że z czystym sumieniem mi się podobała, przynajmniej nie bardzo. Jest to jednak tylko moje osobiste zdanie i nie chcę nikogo zniechęcać. Pozdrawiam.

betulek | 2016-08-16

To nie jest typowy romans, opowieść o miłości. To opowieść o związku, o trudnej sztuce budowania relacji, gdzie zaniedbany problem sprzed wielu lat wykrzywia wszystko i w efekcie unieszczęśliwia oboje. Jedynym wyjściem wydaje się ucieczka, a kiedy spotkają się po raz drugi - już nie są tymi samymi ludźmi. Stłamszona żona odzyskuje asertywność, bucowaty mąż jest już skłonny przyznać, że jednak mu zależy. Czytając cały czas czekałam na oczyszczającą burzę, tymczasem wg zamysłu autorki kulminacja przyjęła formę ckliwego zakończenia... To całkiem ciekawa historia, jest kilka naprawdę poruszających scen, ale czegoś mi tu zabrakło. Prawdziwych emocji? Pogłębionych portretów psychologicznych? Taka książka na co dzień, bez "błysku w oku"

susan4 | 2015-06-08
Spencer | 2014-06-28