Czas miłości

The Touch
83-7391-399-8
PiPi

Inne wydania

Sydney, rok 1872. Szesnastoletnia Elisabeth wysiada ze statku, na którym przybyła z dalekiej Szkocji, by poślubić swego kuzyna. Nigdy go nie widziała. Wie tylko, że jest znacznie starszy ...

teri | 2012-10-06
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 06 października 2012

Mysle,ze kazda z nas,kobiet,lubi od czasu do czasu przeczytac jakis romans.Ten jest dobry a nawet bardzo dobry.Znajdziecie w nim wszystko to,co powinien zawierac ten gatunek literatury.Milosc,zdrady,pozadanie itp.itd.Polecam te ksiazke wszystkim paniom lubiacym romanse przez duze R.Romanzo....
Specjalne podziekowania dla Anitki!

eva40 | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobrze pokazana Australia końca XIX wieku. Od strony ludzi przybywających do tego kraju. Zasiedlających i tworzących miasta i osady. Budujących od podstaw przemysł górniczy i przemysłowy. W tle tych przemian miłość i zdrada, ale tak pięknie pokazana, że wzrusza. Polecam nawet takim przeciwniczkom romansów typu Harlequin jak ja.

Demerol | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

"Przeżyj zawód miłosny! Pocierp trochę! Doznaj tych wszystkich potwornych wątpliwości, kiedy miłość się kończy, a człowiek jest przekonany, że to on ponosi całą winę, nie druga strona. Stań przed lustrem i popłacz. To jest prawdziwe życie."

To moje pierwsze spotkanie z Colleen McCullough. Szczerze, nigdy wcześniej o niej nie słyszałam i nigdy wcześniej nie trafiłam na żadną z jej książek.
"Czas Miłości" znalazł się w moich rękach przypadkowo, z wymiany.
Czekała na półce długie miesiące, aż w końcu stwierdziłam, że czas ją przeczytać. Byłam bardzo sceptycznie nastawiona, myślałam, że szybko ją przeczytam i odłożę na półkę, że będzie książką na jeden raz.
Bardzo się pomyliłam...
Nie pamiętam już kiedy ostatnio tak bardzo pokochałam bohaterów i tak się z nimi zżyłam, że specjalnie zwlekałam z zakończeniem książki!

Małgorzata48 | 2012-06-29
Przeczytana: 2010 rok

Jak wszystkie powieści Colleen, które dotychczas przeczytałam, także ta rozgrywa się w Australii. Autorka kreśli nam obraz 19-wiecznej Australii, ukazuje dynamiczny rozwój kraju, handlu i przemysłu, powstawanie nowej klasy społecznej i wielkich fortun, poprzez sylwetką głównego bohatera dynamicznego, energicznego przedsiębiorcy, który jak wielu mu podobnych tworzyli potęgę kraju. Aleksander to potentat, właściciel ziemi i kilku kopalni, który swoją pozycję społeczną i ogromne bogactwo zawdzięcza tylko sobie, swojej pracy, energii, pomysłowości.
Aleksander mając tak wielkie bogactwo chce mieć dom, żonę, dzieci, aby móc zostawić spadkobiercom swój majątek. Sprowadza więc z Anglii daleką kuzynkę, nieznaną mu wcale, szesnastoletnią Elizabeth i poślubia ją. Niestety, małżeństwo nie spełnia jego oczekiwań, jest całkowicie nieudane. Elizabeth jest kobietą zimną, sztywna, pozbawioną uczuć i temperamentu. Trzecią postacią w powieści jest Ruby, niegdyś kobieta lekkich obyczajów,...

darek_lask | 2016-08-05
Przeczytana: 22 lipca 2016

Po "Timie" i "Ptakach ciernistych krzewów" poznałam "Aniołka". Magiczny - to już wystarczy za całą opinię, bo magię trawię tylko w literaturze fantasy.
"Czas miłości" zapowiadał się całkiem dobrze, ale na zapowiedziach się skończyło. Niezłe czytadło z marnym zakończeniem. Wątki jak z "Dynastii", postacie trochę papierowe, nie moja bajka.
Interesujący tylko obraz Australii, jak zwykle u tej autorki.

aleczka | 2014-07-24

Skomplikowana historia miłości, niedobranego małżeństwa, wygórowanych ambicji osadzona w dziewiętnastowiecznej Australii. Egzotyka miejsca, wielkie fortuny i wielkie tragedie opisane bardzo przystępnym językiem gwarantują świetną rozrywkę! Polecam!

Ryjek | 2015-12-08

Mnie się bardzo podobała. Miłosny trójkąt a potem czworokąt, opisy pięknych krajobrazów, spojrzenie na miłość oczami autorki.

jotgol | 2015-06-09

To nie jest typowy romans. To książka o różnych odmianach miłości, tęsknocie, smutku, nie spełnionych marzeniach, miłości rodzicielskiej, a także o zdradzie. Książka trzyma w napięciu, nie można się od niej oderwać, z bardzo zaskakującym ale ciekawym finałem. Wzrusza, doprowadza do łez i daje do myślenia. Wspaniała lektura. Jest to moja druga książka tej autorki i na pewno przeczytam kolejne. Polecam gorąco. Warto ją przeczytać.

kot_w_butach | 2011-02-17

Jedna z najlepszych jakie czytałam. Piękna, wciągająca, wzruszająca, prawdziwa.