Wprowadzenie do Ojców Kościoła

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dziecezji Tarnowskiej
83-86889-67-5
historia
pheosia

Jest to wprowadzenie do najstarszych tekstów chrześcijańskich (od Ojców Apostolskich działających między 50 a 150 r. po Chrystusie do Grzegorza Wielkiego, który - jako papież - zmarł na początku VII w.). Znajdziemy tu noty biograficzne autorów, omówienie ich dzieł oraz dokładny opis poglądów w odniesieniu do epoki historycznej. Uzupełnieniem są rozdziały wprowadzające w ówczesną rzeczywistość, np. o gnostycyzmie, arianizmie czy soborze w Nicei.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: www.witkm.pl