Kainowe dzieci

Schuldig geboren: Kinder aus Nazifamilien
8307019214
historia, hitler, wojna
Bartosz

Książka, to cykl rozmów, które autor przeprowadził z potomkami nazistów-hitlerowców - zbrodniarzy wojennych. Próba oceny czasów wojny od strony Niemców.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

virginia75 | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 lutego 2016
Hub | 2011-05-31
Przeczytana: 27 maja 2011

Cieszę się, że poznałem tę książkę, choć, Bogiem a prawdą, nie potrafię zrozumieć, po co powstała. Potrafię (celnie, jak się okazuje) przewidzieć, jakie traumy pielęgnują w sobie dzieci nazistów, jakimi metodami próbują wymazać bądź umocnić przeszłość swoich rodziców, jak (nie)odnajdują w sobie piętna Kaina.
Seria wywiadów, czytana w wersji audio przez troje lektorów, pozwala dość prosto zorientować się w kolejnych przejściach i w "who is who", dla celów poznawczych - jak najbardziej.

By jakoś zakończyć - myślę, że ciekawsze byłoby badanie psychologiczno-statystyczne dotyczące tak obciążonych ludzi. chociaż bowiem ich historie są barwne i już tylko przez to warte poznania, pozostawiają swego rodzaju intelektualny (?) niedosyt.

Anerlam | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Choć dzieje dzieci nazistów nie są tak szokujące i poruszające jak Żydów w czasie wojny, warto zapoznać się z tą książką i zobaczyć bardziej trójwymiarowy obraz ówczesnych czasów.

Bedata | 2014-02-02

Warto przeczytać, warto poznać tych ludzi i ich sposoby radzenia sobie z przeszłością. Trochę mnie rozczarowali - oni sami, a nie książka.

Ola | 2017-02-19
Afrodyta773 | 2016-12-15