Bez skrupułów

Keeper of the Bride. Under the Knife
kryminał, romans
Ag2S

Inne wydania

"Z zimną krwią" Przeżyła… Czy to przeznaczenie, czy po prostu szczęście? Gdy porzucona przez narzeczonego, poniżona i zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba. Początkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca niewymierzone w żadną konkretną osobę. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, Nina zdała sobie sprawę, że ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się...

"Z zimną krwią"
Początkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca niewymierzone w żadną konkretną osobę. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, Nina zdała sobie sprawę, że ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się tego dowiedzieć, i to szybko. Krok po korku odkrywa przerażającą prawdę - jej los jest w rękach genialnego szaleńca, który prowadzi grę bez skrupułów.

"Czarna loteria"
To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę ofiary adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate i nie wierzy, że padła ofiarą spisku.
Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Ania | 2015-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Od początku miałam wrażenie że tą książkę kiedyś czytałam,przypomniałam sobie że jest to powieść,która znajduje się w książce "Bez skrupułów" Jednak ponownie przeczytałam ją gdyż jest to świetna powieść kryminalna z dodatkiem romantyzmu w tle.Akcja jest wartka i sporo się dzieje.Czytałam ją z zapartym tchem,dojście do prawdy jest tu wstrząsające dla czytelnika.Naprawdę warto przeczytać,polecam!

Madi | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Zaklinałam,że nie sięgnę po książki Tess z serii: romans -kryminał,bo szkoda mi na nie czasu,ale ta leżała tak niewinnie na półce bibliotecznej i" mrugała" do mnie,aż w końcu ją wzięłam.
Powiem szczerze ,że teraz nie żałuję,bo okazała się dość dobra-jak na razie najlepsza z tej serii.
Myślę,że dlatego,bo romansu było co na lekarstwo,a temat był typowy dla Pani Tess,czyli kryminał medyczny.

Marzin | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Podobnie jak w poprzednich pozycjach Tess Gerritsen i tym razem mnie nie zawiodła. Ciekawy i zaskakujący thriller, z pełnym niespodzianek zakończeniem. polecam serdecznie wszystkim gorliwym fanom naszej Tess.

Bożena | 2013-05-05
Przeczytana: maj 2013

Widząc książkę autorstwa Tess Gerritsen sięgam po nią w ciemno, bo jestem pewna dobrego, pełnego emocji thrillera. Pozycja "Bez skrupułów" trochę mnie zaskoczyła, oczekiwałam kolejnego medycznego kryminału, który czyta się z zapartym tchem, a tu niespodzianka dwie odrębne historie gdzie pierwsza "Z zimną krwią" to typowy romans - pielęgniarki z policjantem - z kryminalnym wątkiem w tle. Natomiast druga historia "Czarna loteria" odwrotnie, to kryminalna zagadka - gdzie w tajemniczych okolicznościach giną pracownicy szpitala - z miłosnym, pełnym wzniosłych uczuć epizodem.
Jednak bardzo polecam tę książkę jako relaks na deszczowe popołudnie, czyta się szybko, łatwo i przyjemnie.

KatiaBlue | 2013-10-26
Przeczytana: 20 października 2013

Książki Tess Gerritsen kilkukrotnie były mi polecane. Pewien maniak kryminałów zapewnił mnie, że na pewno się nie zawiodę, bo Gerritsen jest dobra w tym co robi. Pierwsza książka, na którą natknęłam się w bibliotece, to właśnie "Bez skrupułów". Z wielkim zniecierpliwieniem otworzyłam jedną z pierwszych stron. Miałam nadzieję, że znajdę w tej książce jakiś dobry kryminał. Tymczasem czytam sobie słowa pani Gerritsen i nie wierzę własnym oczom. Znowu wkopałam się w romans...

"Bez skrupułów" to dwie powieści w jednej książce. Pierwsza z nich: "Z zimną krwią" opowiada historię porzuconej panny młodej, pielęgniarki Niny Cormier. Zszokowana kobieta wychodzi z kościoła w towarzystwie pastora Sullivana. Kilka minut później w świątyni wybucha bomba. Detektyw Sam Navarra przejmuje te sprawę. Obawia się, że ktoś czyha na życie Niny. Stara się zapewnić jej bezpieczeństwo. Z każdym kolejnym krokiem wpada w bezlitosne sidła miłości.

Z kolei bohaterką "Czarnej loterii" jest Kate Chesne,...

annaroza | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Książka zawiera dwie powieści: "Z zimną krwią" i "Czarna loteria". Jak sama autorka we wstępie napisała, łączą one wątek kryminalno-sensacyjny z wątkiem miłosnym. Tematyka obu podobna: bohaterka w tarapatach spotyka swego obrońcę. Przyjemna lektura, wątki kryminalne interesujące, miłosne też ciekawe. Druga powieść bardziej mi się spodobała.

Dalena | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Tess Gerritsen jest amerykańską pisarką znaną głównie ze swoich thrillerów medycznych. Jednak nie wszyscy wiedzą, że przygodę z pisaniem zaczęła od romansów kryminalnych. Książkę "Bez skrupułów", na którą składają się dwie oddzielne historie- "Z zimną krwią" i "Czarna loteria", można zaliczyć właśnie do tego gatunku.
Jeżeli pierwszy raz sięgasz po twórczość Gerritsen i jesteś fanem dobrych kryminałów, polecam chociażby cykl Rizzoli&Isles, gdzie miłość schodzi na drugi plan, ustępując miejsca zabójstwom, krwi i śledztwom. Ale wracając do "Bez skrupułów"...

"Z zimną krwią" ("Sen o miłości")
Nina zostaje porzucona przez swojego narzeczonego przed ołtarzem. Gdy opuszcza kościół w pięknej,białej sukni, u jej boku nie stoi ukochany Robert. Jednak to przykre wydarzenie ratuje kobiecie życie. Bomba wybucha przy ołtarzu dokładnie w momencie, w którym młoda para miała ślubować sobie miłość. Nina nie może uwierzyć, że ktoś chciał ją zabić, ale niedługo potem musi ostatecznie pozbyć się...

Ruthless_Woman | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Super gratka dla wielbicieli Tess Gerritsen ;)
Dwie powieści w jednej książce.
Jak dla mnie rewelacja, "Z zimną krwią" wciąga bez końca, troszkę inaczej jest niż zwykle, ponieważ jest to romans z wątkiem kryminalnym (nie odwrotnie), ale i tak warto przeczytać ;) Zaś "Czarna loteria" to przeciwieństwo wyżej wymienionego utworu. Kryminał z wątkiem miłosnym.
Szanowna Pani Tess jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, jej książki są naprawdę dobre, a nawet jeszcze lepsze.
Chciałabym, aby każdy czytelnik chociaż skusił się na jedną z jej książek. Bo naprawdę warto ;)

Tajemnica | 2011-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2011 Rok, Posiadam
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Tess Gerritsen do tej pory była dla mnie nieznaną autorką. Nie miałam przyjemności zapoznać się z jej twórczości. Biorąc do rąk „Bez skrupułów” nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać i jakie wrażenie zrobi na mnie sama książka.

Jestem bardzo mile zaskoczona i z pewnością nazwisko zapamiętam. Bardzo chętnie sięgnę po inne pozycje autorki. Z niesamowitą naturalnością pisze o ważnych sprawach. Doskonały język budzący wiele emocji działa także zachęcająco a przy tym wszystkim nie zawiewa banałem ani sztucznością, co moim zdaniem jest niewątpliwym atutem przy tego typu literaturze.

„Bez skrupułów” ku mojemu zaskoczeniu to dwie książki w jednej. Obydwie można podciągnąć pod powieść kryminalną z domieszką romansu. Nie wiem, czy potrafiłabym wskazać, która opowieść bardziej mnie się podobała. Każda z nich przepełniona jest wielkimi emocjami, trzyma w napięciu od początku do samego końca i tak po prostu nie pozwalają przestać się czytać.

„Z zimną krwią” rozpoczyna się w kościele....

BetiFiore | 2014-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2014

Tess Gerritsen przyzwyczaiła mnie do świetnej lektury. Jej kryminały medyczne, książka po książce, utrwalały we mnie pewność, że nigdy się nie zawiodę. Tym razem już po przeczytaniu wstępu ogarnęły mnie wątpliwości - autorka dziękuje za wydanie jej kryminałów z wątkiem miłosnym. A przecież taki wątek też się pojawiał i wcześniej, ale nigdy nie nachalnie i jakoś tak w tle. I co się okazało? Ten tom to w zasadzie dwie książki, które dla mnie są po prostu napisanymi "na jedno kopyto" romansami. Postaci wielce przewidywalne, wręcz żenująco płytkie, dialogi również, szczegółowe sceny łóżkowe jakoś nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia, poza znudzeniem. Widzę, że nie jestem tu jedyną osobą o takich odczuciach. Szkoda, bo uważam czas spędzony na czytaniu tego tomiszcza za stracony, niestety.