Okładka książki Labirynt kłamstw

Labirynt kłamstw

kryminał,
typ
papier
TalaZ
6,21 (658 ocen i 79 opinii)

Opis książki

Telefon o północy Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah Fontaine. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża, Geoffreya Fontaine’a, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O’Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w… Berlinie. Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna prywatne śledztwo. Z pomo...

Telefon o północy
Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna prywatne śledztwo. Z pomocą Nicka wkracza w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zaangażowani są wysoko postawieni przedstawiciele amerykańskiego rządu, CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał. Szybko przekonuje się również, że jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie…

Bez odwrotu
To była przerażająca chwila. Catherine Weaver spokojnie prowadziła samochód, gdy nagle prosto pod jej koła wpadł mężczyzna. Rozdygotana odwozi rannego Victora Hollanda do szpitala i tu doznaje kolejnego szoku – mężczyzna został wcześniej postrzelony. Jest pewna, że to najgorszy dzień jej życia i chce o nim jak najszybciej zapomnieć. Jednak to dopiero początek dramatycznych wydarzeń.
Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Wyjaśnia jej, że posiada cenne informacje, które mogą kosztować go życie. Zostawił w samochodzie Catherine dowody na nielegalną produkcję broni biologicznej za rządowe pieniądze, wplątując ją tym samym w niebezpieczną rozgrywkę. Oboje zmuszeni są do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

Polecamy

Opinie czytelników
Ania | 2013-11-29
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Książka zawiera dwa opowiadania,sensacyjne w wątkiem miłosnym w tle.
Pierwsza opowieść jest o Sarahe Fontaine,która dowiaduje się że jej mąż zginął w pożarze w Berlinie.Kobiecie trudno uwierzyć w tą tragedię gdyż jest pewna że to pomyłka gdyż jej mąż przebywa w Londynie.W dniu następnym spotyka się z Nickiem,pracownikiem Departamentu Stanu,który przekazał jej tą straszną wiadomość o śmierci męża,chcę wyjaśnić z nią wszelkie wątpliwości.Podczas rozmowy wychodzą na jaw wszelkie nieprawidłowości.W celu ich wyjaśnienia decydują się na wielkie niebezpieczeństwo,które będzie zagrażać ich życiu. Z biegiem rozgrywającej się akcji książka nabiera coraz większego tempa a wraz z nim pojawiające się emocje u czytelnika.Rozwiązanie tej sprawy jest zaskakujące.Wątek miłosny między bohaterami tej przygody jest według mnie trochę jak z typowego romansu "miłość od pierwszego wejrzenia" ale ogólnie opowiadanie podobało mi się.
Co do drugiej powieści to jest bardzo podobna do pierwszej.
Catherine Weaver...

Bożena | 2013-06-22
Przeczytana: czerwiec 2013

Zdecydowanie wolę thrillery medyczne autorstwa Tess Gerritsen.
"Labirynt kłamstw" to dwa opowiadania sensacyjne z wątkiem miłosnym w tle. Wartka akcja i ciekawy wątek sensacyjny ale w miłość od pierwszego wejrzenia to ja za bardzo nie wierzę i to dotyczy zarówno pierwszego jak i drugiego opowiadania.

Ania | 2014-02-19
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Jak każda książka tej autorki tak też ta jest bardzo ciekawa.Przede wszystkim wartka akcja trzyma w napięciu przez co czyta się ją szybko.Polecam!

marlen | 2012-11-30
Przeczytana: listopad 2012

Co ja mam zrobić z tą książką... Od razu zaznaczam, że Tess Gerritsen jest jedną z moich ulubionych pisarek i bardzo cenię sobie jej książki.
Na "Labirynt kłamstw" składają się dwa dość rozbudowane opowiadania: "Telefon po północy" i "Bez odwrotu".
"Telefon po północy" to najgorsze, co do tej pory wyszło spod pióra Gerritsen. Fabuła stara jak świat, nic zaskakującego, nic godnego polecenia. Podwójna tożsamość, zdradzający mąż, który nie jest tym, za kogo biedna bohaterka Sarah go uważała. Nuda. Gwoździem do trumny jest bardzo kiepska próba wplecenia wątku romansowego, którego przecież w żadnej szanującej się książce dzisiejszych czasów nie może zabraknąć... To się Gerritsen nie udało zupełnie. Gdy czytałam niektóre dialogi pomiędzy zakochanymi, zastanawiałam się, czy nie trzymam czasem w ręku jakiejś książki z pokroju Harlequina, takiej z najniższej półki. Aby nie być gołosłownym, przytoczę kilka takich "perełek": "Była przerażona i bezbronna, a Nick stanowił jedyne bezpieczne oparcie...

Według mnie to najsłabsza książka Tess Gerritsen. Wszystkie inne które dotychczas czytałam były bez zastrzeżeń.

Isadora | 2011-09-29
Przeczytana: 29 września 2011

Tess Gerritsen nie bez powodu zaliczana jest do grona najlepszych pisarzy specjalizujących się w thrillerach medycznych. Pozycję tę ugruntowały takie powieści, jak chociażby "Dawca", "Skalpel", "Chirurg", "Autopsja", "Bez skrupułów" czy "Ogród kości", które nieodmiennie stanowią rewelacyjne połączenie wątków kryminalno - sensacyjnych, medycznych i miłosnych. Jako zagorzała fanka twórczości Gerritsen, pełna nadziei na gwałtowny skok adrenaliny i lekturę, która pochłonie mnie bez reszty na dobrych parę godzin, sięgnęłam po kolejną jej propozycję zatytułowaną "Labirynt kłamstw".

Składa się ona z dwóch powieści: "Telefon o północy" oraz "Bez odwrotu", w których autorka po raz kolejny dowiodła, że jest perfekcjonistką w każdym calu i niekwestionowaną mistrzynią gatunku.

Sarah Fontaine budzi w środku nocy niespodziewany telefon. Jej świat wali się w gruzy, kiedy pracownik Departamentu Stanu Nick O'Hara informuje ją o śmierci świeżo poślubionego, ukochanego męża w pożarze hotelu w Berlinie....

Cyrysia | 2011-09-21

Tess Gerritsen jest współczesną amerykańską pisarką znaną niemal na całym świecie. Jej dzieła takie jak choćby ,,Dawca’’, ,,Skalpel’’, ,,Autopsja’’, ,,Grawitacja’’, ,,Bez skrupułów’’ itp. regularnie ukazują się na listach bestsellerów w USA i Europie. Tym razem z pod pióra utalentowanej autorki wyszła pod nakładem wydawnictwa Mira najnowsza pozycja zatytułowana ,,Labirynt kłamstw’’ składający się z dwóch odrębnych powieści .

Pierwsza historia ,,Telefon po północy’’ opowiada historię Sarah Fontaine, której sen został przerwany niespodziewanym sygnałem telefonu. Rozmówcą jest Nick O’Hara były agent, obecnie pracujący w Departamencie Stanu. Niestety nie ma on dla kobiety dobrych wieści. Okazuje się że małżonek Geoffey, mający przebywać służbowo w Londynie nieoczekiwanie znalazł się w berlińskim hotelu, gdzie przypadkowo zginął w pożarze. Sarah zszokowana tragiczną informacją nie może uwierzyć w ich autentyczność, jednak kiedy sama rozpoczyna prywatne śledztwo dowiaduje się wielu zas...

Anika | 2012-04-27
Przeczytana: 20 marca 2012

Zawiodłam się. Po tej autorce spodziewałam się zdecydowanie czegoś innego.

kaś | 2011-11-20
Przeczytana: 15 listopada 2011

Niestety skłamałabym jeśli napisałabym, że ta książka mi się podobała. Wystarczająco dużo kłamstw kryje się pod samym książki tytułem.
Moje pierwsze spotkanie z Tess Gerritsen wypadło kiepsko. Co mnie bardzo dziwi, gdyż znam pewną osobę, która tę autorkę mi polecała. I de facto można powiedzieć, że osóbka zna się na rzeczy...
Może zaczęłam od nieodpowiedniej książki. A właściwie książek. Bo "Labirynt kłamstw" to dwie książki w jednej. Najpierw mamy "Telefon o północy", następnie "Bez odwrotu". Wydawnictwo Mira postanowiło wznowić pierwszych osiem powieści sensacyjno-kryminalnych autorki. Powieści sensacyjno-kryminalnych z wątkiem romansowym.
I to ten wątek romansowy w obu książkach mi przeszkadzał najbardziej i to on chyba zadecydował od moim złym odbiorze tomu "Labirynt kłamstw". Zbyt słodko, irracjonalnie ("kocham cię" mówione po dwóch dniach znajomości), bezsensownie i groteskowo (według mnie) opisane sceny miłosne. Cóż to nie dla mnie. Nie dla mnie spijanie sobie z dziobków, gdy za...

Anna-mojeksiążki | 2011-09-20
Przeczytana: 01 września 2011

Po raz kolejny sięgnęłam po książkę Tess Gerritsen i nie zawiodłam się - jestem wielką fanką pisarki.
"Labirynt kłamstw" składa się z dwóch niezależnych minipowieści - thrillerów z wątkiem miłosnym. Obie powieści są świetnie napisane, trzymają w napięciu do końca, a wątek miłosny ubarwia historie.

"Telefon o północy" opowiada historię Sarah, mikrobiologa, kobiety zapracowanej, niepozornej, która nagle w nocy odbiera telefon z informacją o śmierci męża, którego poślubiła kilka miesięcy temu. Szokuje ją nie tyle sama śmierć, co miejsce gdzie to się stało - przecież mąż był w Londynie, a nie w Berlinie. Po spotkaniu z przedstawicielem konsulatu, Nickiem O'Hara, nabiera jeszcze większych wątpliwości i rusza śladami męża chcąc wyjaśnić sprawę. Nick po nieprzyjemnościach w pracy i wysłaniu go na przymusowy urlop rusza jej śladem. Razem starają się wyjaśnić sprawę śmierci ( czy też życia) męża Sarah, który okazuje się być szpiegiem, a Sarah - jego przykrywką. Poznaje drug...

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica