Labirynt kłamstw

Call After Midnight / Whistleblower
kryminał,
TalaZ

Inne wydania

Telefon o północy Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah Fontaine. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża, Geoffreya Fontaine’a, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O’Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w… Berlinie. Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna prywatne śledztwo. Z...

Telefon o północy
Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna prywatne śledztwo. Z pomocą Nicka wkracza w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zaangażowani są wysoko postawieni przedstawiciele amerykańskiego rządu, CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał. Szybko przekonuje się również, że jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie…

Bez odwrotu
To była przerażająca chwila. Catherine Weaver spokojnie prowadziła samochód, gdy nagle prosto pod jej koła wpadł mężczyzna. Rozdygotana odwozi rannego Victora Hollanda do szpitala i tu doznaje kolejnego szoku – mężczyzna został wcześniej postrzelony. Jest pewna, że to najgorszy dzień jej życia i chce o nim jak najszybciej zapomnieć. Jednak to dopiero początek dramatycznych wydarzeń.
Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Wyjaśnia jej, że posiada cenne informacje, które mogą kosztować go życie. Zostawił w samochodzie Catherine dowody na nielegalną produkcję broni biologicznej za rządowe pieniądze, wplątując ją tym samym w niebezpieczną rozgrywkę. Oboje zmuszeni są do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

7,41 (44 ocen i opinii)
Zostawić Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,94 (35 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

Salon Wiosenny
György Spiró

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marzin | 2015-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Jedna ze słabszych pozycji Tess Gerritsen, jednakże całkiem miły i przyjemny kryminał. Dobra, szybka akcja i ciekawi bohaterowie.

Ania | 2013-11-29
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Książka zawiera dwa opowiadania,sensacyjne w wątkiem miłosnym w tle.
Pierwsza opowieść jest o Sarahe Fontaine,która dowiaduje się że jej mąż zginął w pożarze w Berlinie.Kobiecie trudno uwierzyć w tą tragedię gdyż jest pewna że to pomyłka gdyż jej mąż przebywa w Londynie.W dniu następnym spotyka się z Nickiem,pracownikiem Departamentu Stanu,który przekazał jej tą straszną wiadomość o śmierci męża,chcę wyjaśnić z nią wszelkie wątpliwości.Podczas rozmowy wychodzą na jaw wszelkie nieprawidłowości.W celu ich wyjaśnienia decydują się na wielkie niebezpieczeństwo,które będzie zagrażać ich życiu. Z biegiem rozgrywającej się akcji książka nabiera coraz większego tempa a wraz z nim pojawiające się emocje u czytelnika.Rozwiązanie tej sprawy jest zaskakujące.Wątek miłosny między bohaterami tej przygody jest według mnie trochę jak z typowego romansu "miłość od pierwszego wejrzenia" ale ogólnie opowiadanie podobało mi się.
Co do drugiej powieści to jest bardzo podobna do pierwszej.
Catherine...

Bożena | 2013-06-22
Przeczytana: czerwiec 2013

Zdecydowanie wolę thrillery medyczne autorstwa Tess Gerritsen.
"Labirynt kłamstw" to dwa opowiadania sensacyjne z wątkiem miłosnym w tle. Wartka akcja i ciekawy wątek sensacyjny ale w miłość od pierwszego wejrzenia to ja za bardzo nie wierzę i to dotyczy zarówno pierwszego jak i drugiego opowiadania.

marlen | 2012-11-30
Przeczytana: listopad 2012

Co ja mam zrobić z tą książką... Od razu zaznaczam, że Tess Gerritsen jest jedną z moich ulubionych pisarek i bardzo cenię sobie jej książki.
Na "Labirynt kłamstw" składają się dwa dość rozbudowane opowiadania: "Telefon po północy" i "Bez odwrotu".
"Telefon po północy" to najgorsze, co do tej pory wyszło spod pióra Gerritsen. Fabuła stara jak świat, nic zaskakującego, nic godnego polecenia. Podwójna tożsamość, zdradzający mąż, który nie jest tym, za kogo biedna bohaterka Sarah go uważała. Nuda. Gwoździem do trumny jest bardzo kiepska próba wplecenia wątku romansowego, którego przecież w żadnej szanującej się książce dzisiejszych czasów nie może zabraknąć... To się Gerritsen nie udało zupełnie. Gdy czytałam niektóre dialogi pomiędzy zakochanymi, zastanawiałam się, czy nie trzymam czasem w ręku jakiejś książki z pokroju Harlequina, takiej z najniższej półki. Aby nie być gołosłownym, przytoczę kilka takich "perełek": "Była przerażona i bezbronna, a Nick stanowił jedyne bezpieczne...

Ania | 2015-06-17

Ta powieść znajduje się także w książce "Labirynt kłamstw" tej autorki.

Zuba | 2015-05-20
Przeczytana: 2011 rok

Nie dałam rady doczytać, porażka.
Czytałam wersję angielską czyli "Call after midnight", nie wypowiem sie co do jakości tłumaczenia.
Muszę przyznać, że lubię Tess Gerritsen, zwłaszcza w thrillerach medycznych. Wydaje mi się mniej sztampowa niż Cook, a tym bardziej Palmer. Biorąc do reki "Call..." liczyłam na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Niestety nie dokończę, nie mogę. Nie dość, że fabuła jest boleśnie przewidywalna, żona faceta prowadzącego podwójne życie dowiaduje się o jego domniemanej śmierci a później jedzie do Europy szukać małżonka, który jednak przeżył. Wątek romansowy szyty bardzo grubymi nićmi, postaci bohaterów banalne - ona piękność (ale dopiero po zdjęciu okularów i rozpuszczeniu włosów), on zraniony przez żonę-pustaka, w tle Europa.
I ta Europa najbardziej mnie zniechęciła - rozumiem, że Amerykanie mogą mieć mgliste pojęcie o naszym kontynencie, ale autorka powinna się postarać. Jak spać w Londynie, to w Savoyu, jak w Holandii to oczywiście w wiatraku (!!!),...

dorcia2633 | 2016-02-02
Przeczytana: 14 maja 2015

Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża Geoffreya, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O'Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w Berlinie. Zaszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna własne śledztwo. Widząc jej determinacje, Nick, początkowo przeciwny pomysłowi, zgadza się pomóc. Krok po kroku wkraczają w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zamieszani są wysoko postawieni politycy, agenci CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, Sarah odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał, a jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Marzena | 2015-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2015

Przyznam szczerze, że jak na książkę pani G. to ja się zawiodłam...Akcja sensacja i romans jest tu jak najbardziej, ale odnosi się wrażenie że,to tak na pół gwizdka, tak od niechcenia, tak po łebkach. Przyzwyczaiła nas do czego innego i ja wydałam z siebie jęk zawodu...ale się nie zniechęcam co do dalszej twórczości, co to to nie!

Według mnie to najsłabsza książka Tess Gerritsen. Wszystkie inne które dotychczas czytałam były bez zastrzeżeń.

Biorąc do ręki ten kryminał to zaczęłam czytać akcja taka sobie, dobra fabuła ale nie wciągnął mnie aż tak bardzo do czytania.
Średni był, ale przeczytałam.