Labirynt kłamstw

kryminał,
typ
papier
TalaZ
6,21 (762 ocen i 92 opinie)

Opis książki

Telefon o północy Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah Fontaine. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża, Geoffreya Fontaine’a, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O’Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w… Berlinie. Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna prywatne śledztwo. Z...

Telefon o północy
Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna prywatne śledztwo. Z pomocą Nicka wkracza w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zaangażowani są wysoko postawieni przedstawiciele amerykańskiego rządu, CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał. Szybko przekonuje się również, że jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie…

Bez odwrotu
To była przerażająca chwila. Catherine Weaver spokojnie prowadziła samochód, gdy nagle prosto pod jej koła wpadł mężczyzna. Rozdygotana odwozi rannego Victora Hollanda do szpitala i tu doznaje kolejnego szoku – mężczyzna został wcześniej postrzelony. Jest pewna, że to najgorszy dzień jej życia i chce o nim jak najszybciej zapomnieć. Jednak to dopiero początek dramatycznych wydarzeń.
Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Wyjaśnia jej, że posiada cenne informacje, które mogą kosztować go życie. Zostawił w samochodzie Catherine dowody na nielegalną produkcję broni biologicznej za rządowe pieniądze, wplątując ją tym samym w niebezpieczną rozgrywkę. Oboje zmuszeni są do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ania | 2013-11-29
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Książka zawiera dwa opowiadania,sensacyjne w wątkiem miłosnym w tle.
Pierwsza opowieść jest o Sarahe Fontaine,która dowiaduje się że jej mąż zginął w pożarze w Berlinie.Kobiecie trudno uwierzyć w tą tragedię gdyż jest pewna że to pomyłka gdyż jej mąż przebywa w Londynie.W dniu następnym spotyka się z Nickiem,pracownikiem Departamentu Stanu,który przekazał jej tą straszną wiadomość o śmierci męża,chcę wyjaśnić z nią wszelkie wątpliwości.Podczas rozmowy wychodzą na jaw wszelkie nieprawidłowości.W celu ich wyjaśnienia decydują się na wielkie niebezpieczeństwo,które będzie zagrażać ich życiu. Z biegiem rozgrywającej się akcji książka nabiera coraz większego tempa a wraz z nim pojawiające się emocje u czytelnika.Rozwiązanie tej sprawy jest zaskakujące.Wątek miłosny między bohaterami tej przygody jest według mnie trochę jak z typowego romansu "miłość od pierwszego wejrzenia" ale ogólnie opowiadanie podobało mi się.
Co do drugiej powieści to jest bardzo podobna do pierwszej.
Catherine...

Ania | 2014-02-19
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Jak każda książka tej autorki tak też ta jest bardzo ciekawa.Przede wszystkim wartka akcja trzyma w napięciu przez co czyta się ją szybko.Polecam!

Bożena | 2013-06-22
Przeczytana: czerwiec 2013

Zdecydowanie wolę thrillery medyczne autorstwa Tess Gerritsen.
"Labirynt kłamstw" to dwa opowiadania sensacyjne z wątkiem miłosnym w tle. Wartka akcja i ciekawy wątek sensacyjny ale w miłość od pierwszego wejrzenia to ja za bardzo nie wierzę i to dotyczy zarówno pierwszego jak i drugiego opowiadania.

marlen | 2012-11-30
Przeczytana: listopad 2012

Co ja mam zrobić z tą książką... Od razu zaznaczam, że Tess Gerritsen jest jedną z moich ulubionych pisarek i bardzo cenię sobie jej książki.
Na "Labirynt kłamstw" składają się dwa dość rozbudowane opowiadania: "Telefon po północy" i "Bez odwrotu".
"Telefon po północy" to najgorsze, co do tej pory wyszło spod pióra Gerritsen. Fabuła stara jak świat, nic zaskakującego, nic godnego polecenia. Podwójna tożsamość, zdradzający mąż, który nie jest tym, za kogo biedna bohaterka Sarah go uważała. Nuda. Gwoździem do trumny jest bardzo kiepska próba wplecenia wątku romansowego, którego przecież w żadnej szanującej się książce dzisiejszych czasów nie może zabraknąć... To się Gerritsen nie udało zupełnie. Gdy czytałam niektóre dialogi pomiędzy zakochanymi, zastanawiałam się, czy nie trzymam czasem w ręku jakiejś książki z pokroju Harlequina, takiej z najniższej półki. Aby nie być gołosłownym, przytoczę kilka takich "perełek": "Była przerażona i bezbronna, a Nick stanowił jedyne bezpieczne...

Według mnie to najsłabsza książka Tess Gerritsen. Wszystkie inne które dotychczas czytałam były bez zastrzeżeń.

Isadora | 2011-09-29
Przeczytana: 29 września 2011

Tess Gerritsen nie bez powodu zaliczana jest do grona najlepszych pisarzy specjalizujących się w thrillerach medycznych. Pozycję tę ugruntowały takie powieści, jak chociażby "Dawca", "Skalpel", "Chirurg", "Autopsja", "Bez skrupułów" czy "Ogród kości", które nieodmiennie stanowią rewelacyjne połączenie wątków kryminalno - sensacyjnych, medycznych i miłosnych. Jako zagorzała fanka twórczości Gerritsen, pełna nadziei na gwałtowny skok adrenaliny i lekturę, która pochłonie mnie bez reszty na dobrych parę godzin, sięgnęłam po kolejną jej propozycję zatytułowaną "Labirynt kłamstw".

Składa się ona z dwóch powieści: "Telefon o północy" oraz "Bez odwrotu", w których autorka po raz kolejny dowiodła, że jest perfekcjonistką w każdym calu i niekwestionowaną mistrzynią gatunku.

Sarah Fontaine budzi w środku nocy niespodziewany telefon. Jej świat wali się w gruzy, kiedy pracownik Departamentu Stanu Nick O'Hara informuje ją o śmierci świeżo poślubionego, ukochanego męża w pożarze hotelu w...

SpinamSię | 2014-09-06
Na półkach: Przeczytane, Tess Gerritsen

Spodobało mi się połączenie romansu z kryminałem. Oba opowiadana na bardzo dobrym poziomie. Polecam ;)

Cyrysia | 2011-09-21

Tess Gerritsen jest współczesną amerykańską pisarką znaną niemal na całym świecie. Jej dzieła takie jak choćby ,,Dawca’’, ,,Skalpel’’, ,,Autopsja’’, ,,Grawitacja’’, ,,Bez skrupułów’’ itp. regularnie ukazują się na listach bestsellerów w USA i Europie. Tym razem z pod pióra utalentowanej autorki wyszła pod nakładem wydawnictwa Mira najnowsza pozycja zatytułowana ,,Labirynt kłamstw’’ składający się z dwóch odrębnych powieści .

Pierwsza historia ,,Telefon po północy’’ opowiada historię Sarah Fontaine, której sen został przerwany niespodziewanym sygnałem telefonu. Rozmówcą jest Nick O’Hara były agent, obecnie pracujący w Departamencie Stanu. Niestety nie ma on dla kobiety dobrych wieści. Okazuje się że małżonek Geoffey, mający przebywać służbowo w Londynie nieoczekiwanie znalazł się w berlińskim hotelu, gdzie przypadkowo zginął w pożarze. Sarah zszokowana tragiczną informacją nie może uwierzyć w ich autentyczność, jednak kiedy sama rozpoczyna prywatne śledztwo dowiaduje się wielu...

Anika | 2012-04-27
Przeczytana: 20 marca 2012

Zawiodłam się. Po tej autorce spodziewałam się zdecydowanie czegoś innego.

Rozczarowanie. Ogromne.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica