Fałszywy krok

Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins
One False Move
9788327620354
Zombek

Jeden fałszywy krok może wszystko zmienić... Melanie Starks żyje w konflikcie z prawem. Jest samotną matką, wraz z siedemnastoletnim synem Charliem utrzymuje się z drobnych kradzieży i oszustw. Kiedy wydaje się, że sprawy przybierają inny obrót, zjawia się jej brat, Jared Barnett. Oskarżony o gwałt i morderstwo wyszedł właśnie z więzienia dzięki sprytnym zabiegom obrońcy. Przybywa z...

Jeden fałszywy krok może wszystko zmienić...

Melanie Starks żyje w konflikcie z prawem. Jest samotną matką, wraz z siedemnastoletnim synem Charliem utrzymuje się z drobnych kradzieży i oszustw. Kiedy wydaje się, że sprawy przybierają inny obrót, zjawia się jej brat, Jared Barnett. Oskarżony o gwałt i morderstwo wyszedł właśnie z więzienia dzięki sprytnym zabiegom obrońcy. Przybywa z opracowanym planem napadu na bank. Potrzebuje jednak pomocy siostry i jej syna. To ma być ich ostatni skok, który zapewni im dostatnie życie. Melanie godzi się wziąć udział w napadzie. Jednak nic nie idzie zgodzie z planem, giną niewinni ludzie. Zbiegli napastnicy nie mają odwrotu, zostaje im tylko ucieczka. Czy mają coś do stracenia, kiedy już raz zabili?

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan własny

Paco | 2016-06-17
Na półkach: Przeczytane, ALEX KAVA
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Jestem śpiący. I to po n-tej Kavie.
Tików nerwowych brak. Rozedrgania, co gorsza, też.
A trzewia mówiły. Skoro to ,,fałszywy krok,, nie rób go. A ja, stary uparciuch, zrobiłem. I mam za swoje. Bezpowrotnie godziny stracone. Definitywnie niepowetowane.
Lura, nie Kava.
Naiwny scenariusz, o karłowatych standardach jakościowych. Do tego w kiepskim oświetleniu i prymitywnych efektach specjalnych. Tak jak w lipnym filmie kategorii C. Za gorzko ? Idę poszukać cukru.
Spenetrowałem wsio. Całe mieszkanie . Nie ma.
Podreptam pożyczyć od sąsiadki.

Perzka | 2014-05-15
Przeczytana: 04 maja 2014

Lincoln, stan Nebraska. Z więzienia stanowego po pięciu latach wyszedł na wolność skazany za gwałt i morderstwo Jared Barnett. Główny świadek za namową Maxa Kramera, adwokata „prostującego ścieżki życiowe przestępców” wycofał swoje zeznania, co przesądziło o uwolnieniu Jareda. Niestety pobyt w wiezieniu nie był dla niego nauczką i zaraz po jego opuszczeniu zaczął realizować swój nowy plan, czyli napad na bank. W jego realizacje wciągnął swoją siostrę Melanie i jej syna Charliego. Melanie świetna złodziejka, która wychowała się pod czujnym okiem i terrorem stosowanym przez brata, już od najmłodszych lat wprowadzała swojego syna w tajniki „zawodu”. A ponieważ Charlie był sprytny in szybko się uczył był mistrzem w swoim fachu. Szczęście i zręczne palce pozwalały im zatem na lepszy byt i wyciągnęły ze slamsów i życia w biedzie. Powrót Jareda nie był im na rękę. Jego nowe pomysły i wybryki wprowadziły ich tylko w nowe kłopoty.
Melanie nie potrafiła odmówić bratu, sprzeciwić się jego...

talka | 2011-12-29
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Pierwszy raz miałam okazje przeczytać książkę tej autorki i od tej pory jestem jej fanką:)Ksiażke dosłownie pochłonęłam, i czytając jeden z komentarzy że ksiażka była jedną ze słabszych, to z niecierpliwoscią czekam na kolejne:) Gorąco polecam!!!

ZARAZA | 2013-01-27
Przeczytana: styczeń 2013

Powieść którą czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. "Fałszywy krok" wciągnął mnie od samego początku i w lekkim napięciu brnęłam do końca akcji. Ko}ca tej historii spodziewałam si innego, ale i tak był całkiem niezły. Thriller bardzo dobry. Polecam.

gwiazdka | 2013-06-13
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Kolejna książka Alex Kava za mną. Tym razem z więzienia wychodzi morderca, którego skazano na karę śmierci. Główny świadek procesu wycofał bowiem swoje zeznanie. I tu zaczyna się właściwa akcja. Morderstwo, napad z ofiarami śmiertelnymi, prześladowanie pani prokurator, porwanie… to wszystko znajdzie czytelnik w Fałszywym kroku. Oczywiście akcja nie zwalnia ani na chwilę, do tego lekkie napięcie, zaskakujące zwroty akcji. Mnie zaskakiwała do końca, dosłownie do ostatniego zdania. Książka lekka, łatwa w odbiorze, bardzo charakterystyczna dla tej autorki.

Monika | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Nie potrafię nawet powiedzieć, co z tą książką jest nie tak. Napisana jest fajnym językiem, a jednak kompletnie mnie nie wciągnęła.

dorcia2633 | 2018-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Melanie Starks żyła dotąd niezgodnie z prawem. Jako samotna matka, wraz z siedemnastoletnim synem Charliem, utrzymywała się z drobnych kradzieży i oszustw. Gdy w końcu wydawało się, że sprawy przybiorą inny obrót.. w jej drzwiach pojawia się Jared Barnett.
Oskarżony o gwałt i morderstwo właśnie wyszedł z więzienia dzięki sprytnym zabiegom swego obrońcy. Przybywa z opracowanym planem napadu na bank. Teraz potrzebuje tylko pomocy siostry i jej syna. To ma być ich ostatni skok, który zapewni im dostatnie życie. W końcu Melanie godzi się wziąć udział w napadzie.
Jednak nic nie idzie zgodnie z ich planem. Napad, zamiast przynieść łup, kończy się krwawą jatką. Giną niewinni ludzie. Pozostaje tylko ucieczka... Zbiegli napastnicy nie mają odwrotu, nic nie może ich powstrzymać. Czy mają coś jeszcze do stracenia, kiedy już raz zabili?

Darek DTSG | 2013-08-20
Przeczytana: 2013 rok

Książkę czyta się bardzo lekko .... bardzo fajna historia kryminalna lekko podchodzi pod thriller . Mógłby być z tego niezły film .
Styl w jakim autorka przedstawia swoje historie jest bardzo ciekawy nie nudzi , ciekawe opisy postaci i niezły amerykański humor .
Ciekawostką jest również fakt ,że inspiracją do książki były autentyczne wydarzenia w których Alex Kava pośrednio uczestniczyła .
Dwie prawdziwe historie zebrała w jednej książce i oczywiście podkolorowała fikcją literacką .

odAdoZ | 2014-01-05
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Alex Kava należy do puli moich ulubionych autorów i jak zwykle mnie nie zawiodła.
"Fałszywy krok" to dynamiczna, spływająca krwią powieść kryminalna, częściowo oparta na autentycznych wydarzeniach, ale okraszona dużą dawką fikcji literackiej.
Jedna z nielicznych książek, w której nie ma miłosnego wątku.
I to właśnie stanowi o jej wyższości, nad innymi, w tej kryminalnej tematyce.
Z zainteresowaniem, w szybkim tempie dotarłam do końca powieści.

SeVIIen | 2015-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Pierwszy stand alone Alex Kavy ukazany w 2004 roku, był odskocznią od Maggie i jej kompanii. Spodziewałem się przyzwoitego thriller'a z wartką akcją, lecz podświadomie liczyłem że dostanę coś nieszablonowego na miarę Dotyku Zła.
Po zakończeniu lektury nie czuję się, ani zawiedziony, ani usatysfakcjonowany.

Wyraźny spadek formy widać już przy warstwie fabularnej. Mimo iż wartkiej akcji nie brakuje cała historia jest schematyczna i strasznie przewidywalna. Wiele scen udało mi się odgadnąć jeszcze z 50-stronic wcześniej, a końcówki domyśliłem już połowie. Wśród bohaterów również brakuje wielowymiarowych jednostek. Są strasznie przerysowani a niektórzy z nich nawet w pełni niewykorzystani. Do warsztatu literackiego nie mam zastrzeżeń. Gdyby nie stare dobre pióro A.K do końca powieści nie zachowałbym ani krzty entuzjazmu.

Dla tych co dopiero zaczynają obcować z Alex Kavą, polecam zacząć przygodę od innej odsłony. Ci co są wiernymi fanami Maggie i spółki i tak po nią sięgną. Chociaż...