ORP Gryf. Największy Okręt Bojowy Polskiej Marynarki Wojennej

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370204112
historia
36maro

Pierwsza, tak obszerna monografia morska stawiacza min ORP Gryf, największego okrętu bojowego przedwojennej Marynarki Wojennej w latach II Rzeczypospolitej. Autor, w ostatnich latach wyspecjalizował się w literaturze marynistycznej, publikując kilkanaście książek poświeconych historii polskiej floty wojennej. Tym razem prezentuje narodziny koncepcji okrętu, kulisy jego powstania i służbę w rodzimej Marynarce Wojennej w latach 1938-1939. Książka, która jest kolejną pozycją z serii „Nieznane oblicza historii”, zawiera wiele niepublikowanych dotąd zdjęć, unikalne relacje naocznych świadków, dokładne rysunki techniczne jednostki i jej uzbrojenia oraz kopie dokumentów przechowywane z archiwach krajowych i zagranicznych. Osoba autora, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny opracowania uwzględniający najnowszy stan wiedzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Almapress, 2010

źródło okładki: http://www.almapress.com.pl/product.php?id=754

baku2000 | 2016-10-06
Przeczytana: 2014 rok

Lektura obszernie ukazuje działania bojowe (niestety krótkie) polskiego okrętu. Można poznać historię okrętu, wszelkie aspekty polityczne związane z jego budową , a także krótki przebieg służby. Polecam osobom interesującym się II wojną oraz marynistyką.

Witek | 2013-09-05
Przeczytana: 2011 rok

ORP Gryf - flagowy okręt przedwojennej MW, okręt do wszystkiego, w którym miały być pogodzone różne funkcje spełniające wybujałe ambicje decydentów.

Pio | 2011-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam