D-Day

Książka jest przypisana do serii/cyklu "II WOJNA ŚWIATOWA. wydarzenia * ludzie * tajemnice.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edipresse
historia
Artur

D-Day (6 czerwca 1944 r.) był nie tylko przełomowym dniem w historii II wojny światowej - otwarcie drugiego frontu w Europie oznaczało koniec przewagi militarnej III Rzeszy. To także data największej operacji desantowej w dziejach. Wzięło w niej udział ponad 6 tys. jednostek pływających różnego typu i prawie 15 tys. samolotów. W pierwszym rzucie na normandzkim wybrzeżu wylądowało 40 alianckich dywizji. Jednak operacja powiodła się przede wszystkim dlatego, że dzięki staraniom alianckich wywiadów była dla Niemców zaskoczeniem. Do książki dołączony jest film: Historia zdobycia Uboota 505.

źródło opisu: weltbild.pl

jolene7 | 2014-01-26

Dla osób, które o lądowaniu w Normandii mają jakiekolwiek pojęcie ta pozycja to kropla w morzu nt. wydarzeń z 6 czerwca 1944. Wszystko opisane bardzo powierzchownie. Dobre dla czytelników chcących się tylko powierzchownie zaznajomić z operacją Overlord.

Dawidv2 | 2016-06-20
dandey1878 | 2015-10-07