Gdy nadejdzie czas

When It Happens
miłość
literatura piękna
adela

Sara śni o prawdziwej miłości. Jest w klasie maturalnej, u progu dorosłego życia i chce się w końcu zakochać. Kiedy Dave, szkolny przystojniak, zaprasza ją na randkę, wpada w zachwyt. Pochłonięta marzeniami nie zauważa, że kocha się w niej kolega z lekcji muzyki. Na szczęście Tobey nie daje za wygraną i pracowicie obmyśla plan zdobycia Sary. Znowu patrzę na Tobeya. Jest wysoki, chyba z metr...

Znowu patrzę na Tobeya. Jest wysoki, chyba z metr osiemdziesiąt pięć. Widać po tym, jak kuli się w ławce. Ma ciemne włosy i bladą skórę. I znowu te jego oczy! Wielkie i bardzo niebieskie. Może nawet fioletowe. Z długimi, długimi rzęsami. Tobey łapie moje spojrzenie. Też patrzy. Jego oczy robią się jeszcze większe. To dziwne. Przez kilka sekund po prostu gapimy się na siebie. Dlaczego nagle czuję się tak, jakbym widziała go po raz pierwszy w życiu?

Ona ma w sobie coś, co różni ją od innych dziewczyn. Jest zabójczo bystra. Podziwiam to. Do tego jakby trochę nieśmiała. Rozmowa z Sarą to wyzwanie. Jest mądra i ładna. Dziewczyny obdarzone zarówno urodą, jak i inteligencją są zdecydowanie najbardziej onieśmielającymi stworzeniami na tej planecie. Jednak jest między nami jakaś niewytłumaczalna więź. I temu nie sposób zaprzeczyć.

Zabawna i romantyczna historia opowiedziana z punktu widzenia dziewczyny i chłopaka.

Mystery | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

Słaba książka...
Raczej jej nie polecam, bo dialogi są dziecinne, a problemy miłosne nastolatek momentami tak śmieszne, że masakra.
Liczyłam na coś trochę lepszego, zawiodłam się.
Czytałam wiele młodzieżówek, ale ta jest jedną z najsłabszych pozycji.

suppressedlight | 2018-05-21

Lekka, przyjemna. Bardzo szybko się czyta. Książka akurat na 1-2 wieczory.

Claudia | 2017-10-29
Przeczytana: wrzesień 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

ara jest dziewczyną, która marzy o tej prawdziwej miłości, o księciu z bajki. Od dawna podoba jej się szkolny przystojniak - Dave, który przed wakacjami wziął od niej numer. Czekała całe wakacje aby się do niej odezwał. Lecz ona nie straciła nadziei. Po powrocie do szkoły niespodziewanie zaprosił ją na randkę. Sara byłaby w siódmym niebie, no cóż.. kto by nie był, gdyby szkolny przystojniak zaprosił zwykłą dziewczynę na randkę! Sara zauroczona Davem nie zauważa, że podkochuje się w niej Tobey - kolega z lekcji muzyki.
Książka jest lekka, przyjemna, lecz mnie odrobinę nudziła. Momentami modliłam się aby już się zakończyła. Jednak wielkim plusem jest to, że historia opowiadana jest z perspektywy dwóch osób - Sary i Tobeya.

AleksandraSiara | 2017-03-23

Przyznam, że była to pierwsza książka od której zaczęła się moja przygoda z regularnym czytaniem.
Byłam wtedy typową nastolatką bez problemu znalazłam w Sarze odniesienie do dwojej osoby.
Historia bardzo ładnie opowiedziana, dialogi przyjemnie poprowadzone, a postać głównej bohaterki Sary prosta i niezbyt skomplikowana.
Idealny tytuł dla każdej nastolatki ;)

Karolina0134 | 2016-08-20
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Poziom tej książki oraz jej fabuła wołają o jak najszybsze usunięcie jej z wszystkich list książek "do przeczytania", czy podobnych. Sięgając po tę książkę wiedziałam, że do najlepszych nie należy, ale dopiero przeczytanie jej uświadomiło jak bardzo.

FajerWerka | 2016-07-01

uwielbiam

Tylkomagiaslowa | 2015-11-02

Książka jak już wspomniałam pisana z punktu widzenia chłopaka i dziewczyny. Nie nudzi, a co najważniejsze wręcz przeciwnie - dziwnie przyciąga i nie pozwala odłożyć się na bok. Po prostu nie można jej odłożyć na później.

Panna15 | 2015-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 20 lipca 2015

Ksiażka bardzo lekka szybko ją przeczytałam bo zaledwie w 4 godziny. Treść no cóż troszkę nudna mogło by się coś więcej dziać. Polecam.

Angelika | 2015-07-14

Książkę"Gdy nadejdzie czas" polecam bardzo serdecznie dziewczynom, które na chwilę chcą się oderwać od rzeczywistości. Jest to naprawdę ciekawa lektura z nutką seksapilu. Główna bohaterka marzy o prawdziwej miłości i o dziwo ją spotyka.Schemat książki jest prosty i nie ma w nim nic nowego - dziewczyna spotykająca się z playboyem, i przystojny chłopak, który się w niej podkochuje. Zakończenia można się domyślić samemu. Mimo wszystko książkę czyta się szybko. Polecam ją wszystkim, którzy chcą na chwilę zapomnieć o problemach i przeczytać współczesną wersję bajki jak z Disney'a.

ewka88887 | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Co zrobisz ,gdy spotkasz się z przeznaczeniem?

Sara marzy o prawdziwej miłości. Tobey potajemnie zakochuje się w Sarze na wieść ,że szkolna gwiazda przystojniak Dave okazuje jej zainteresowanie wpada na plan zdobycia Sary...lecz co jeśli ten plan się nie powiedzie?

Zauroczyłam się tą książką. Jest rewelacyjna! Opowiadająca o tym ,że prawdziwa miłość, czy bratnie dusze istnieją. W książce najbardziej zachwyca mnie to ,że opowiadana jest z punktu widzenia chłopaka i dziewczyny (Sary i Tobeya) ,przez co można wiedzieć jakie uczucia towarzyszą obojgu bohaterom. Uważam ,że warto było przeczytać tę książkę. Polecam ją każdemu.