Gdy nadejdzie czas

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
When It Happens
miłość
adela

Sara śni o prawdziwej miłości. Jest w klasie maturalnej, u progu dorosłego życia i chce się w końcu zakochać. Kiedy Dave, szkolny przystojniak, zaprasza ją na randkę, wpada w zachwyt. Pochłonięta marzeniami nie zauważa, że kocha się w niej kolega z lekcji muzyki. Na szczęście Tobey nie daje za wygraną i pracowicie obmyśla plan zdobycia Sary. Znowu patrzę na Tobeya. Jest wysoki, chyba z metr...

Znowu patrzę na Tobeya. Jest wysoki, chyba z metr osiemdziesiąt pięć. Widać po tym, jak kuli się w ławce. Ma ciemne włosy i bladą skórę. I znowu te jego oczy! Wielkie i bardzo niebieskie. Może nawet fioletowe. Z długimi, długimi rzęsami. Tobey łapie moje spojrzenie. Też patrzy. Jego oczy robią się jeszcze większe. To dziwne. Przez kilka sekund po prostu gapimy się na siebie. Dlaczego nagle czuję się tak, jakbym widziała go po raz pierwszy w życiu?

Ona ma w sobie coś, co różni ją od innych dziewczyn. Jest zabójczo bystra. Podziwiam to. Do tego jakby trochę nieśmiała. Rozmowa z Sarą to wyzwanie. Jest mądra i ładna. Dziewczyny obdarzone zarówno urodą, jak i inteligencją są zdecydowanie najbardziej onieśmielającymi stworzeniami na tej planecie. Jednak jest między nami jakaś niewytłumaczalna więź. I temu nie sposób zaprzeczyć.

Zabawna i romantyczna historia opowiedziana z punktu widzenia dziewczyny i chłopaka.

Ania | 2013-03-22
Przeczytana: 21 marca 2013

Ciekawe przedstawienie opowieści o miłości nastolatków opisane z ich punktu widzenia.Przyjemna do czytania ksiazka

nadzieja1925 | 2013-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Tobey łapie moje spojrzenie. Też patrzy. Jego oczy robią się jeszcze większe.

książek: 2024
julietta70 | 2013-05-26

Świetna książka,rewelacyjnie się czyta,czułam się jakbym znowu miała osiemnaście lat....

Ruthless_Woman | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Na pierwszy rzut oka po okładce można było stwierdzić, że należy do gatunku fantastyki. Ciemne barwy, oczy tej dziewczyny wyglądają jak wilcze. Aż chciałoby sie rzec, że jest wilkołakiem czy jakimś innym stworzeniem.
Jednak na odwrocie książki dowiadujemy się, że to obyczajówka o przeciętnych nastolatkach. O problemach i pierwszej miłości.
"Gdy nadejdzie czas" jest pozycją wartą uwagi. Jest przyjemna, ciepła i bardzo szybko się czyta. Momentami mnie rozbawiała i dawała sporą dawkę humoru :)

ewka88887 | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Co zrobisz ,gdy spotkasz się z przeznaczeniem?

Sara marzy o prawdziwej miłości. Tobey potajemnie zakochuje się w Sarze na wieść ,że szkolna gwiazda przystojniak Dave okazuje jej zainteresowanie wpada na plan zdobycia Sary...lecz co jeśli ten plan się nie powiedzie?

Zauroczyłam się tą książką. Jest rewelacyjna! Opowiadająca o tym ,że prawdziwa miłość, czy bratnie dusze istnieją. W książce najbardziej zachwyca mnie to ,że opowiadana jest z punktu widzenia chłopaka i dziewczyny (Sary i Tobeya) ,przez co można wiedzieć jakie uczucia towarzyszą obojgu bohaterom. Uważam ,że warto było przeczytać tę książkę. Polecam ją każdemu.

Reading_is_sexyy | 2014-04-16
Przeczytana: 2014 rok

Właśnie takie powinny być książki dla młodzieży!
O miłości, o szczęściu, o poszukiwaniu siebie, o tym, że każdy ma uczucia, że każdy ma powody do radości, że zawsze należy myśleć pozytywnie.
Podobała mi się opowieść z punktu widzenia dwóch perspektyw. podobała mi się ich historia miłosna. W moim mniemaniu Tobey to wymarzony facet!
Nie zabrakło w niej humoru ani przemyśleń.
Lekka i przyjemna, jestem bardzo zadowolona,
polecam !

Sherry | 2015-03-16
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 14 marca 2015

Sara i Tobey rozpoczynają ostatnią klasę w szkole średniej. Obydwoje mają własne cele do zrealizowania, na najbliższych parę miesięcy. Ona marzy o dostaniu się na Nowojorski Uniwersytet. On o wygraniu w Zderzeniu Zespołów. Ona pragnie w końcu znaleźć miłość swojego życia - w roli potencjalnego partnera widzi przystojnego Dave'a, który przed wakacjami wziął od niej numer telefonu. On pragnie, by Sara, w której potajemnie się podkochuje, w końcu zwróciła na niego uwagę. Niestety gdy przy dziewczynie zaczyna kręcić się Dave - surfer, a także jeden z najpopularniejszych chłopaków w szkole, co do zaoferowania Sarze będzie miał Tobey?

Czasami, gdy czytam książki, wobec których nie miałam jakichś większych wymagań, ale po prostu spodziewałam się przyjemnej lektury i okazuje się, że nawet na to nie mogę liczyć, tracę wiarę w literaturę. Ale w końcu dopadają mnie myśli, że może po prostu świat i rynek wydawniczy tak wyewoluował, że tytuły, które przed paroma laty były hitami, w dobie...

Tirindeth | 2012-02-21

Czy spotkaliście kiedyś osobę, przy której nagle poczuliście się pełni, jakby dotychczas czegoś Wam brakowało i teraz zostało odnalezione? Czy mieliście kiedyś przeczucie, że znacie tę drugą osobę tak dobrze, jak siebie samych, choć jest ona zupełnie obca? Czy wierzycie w przeznaczenie, i w miłość, która może dodać skrzydeł? I gdy nadejdzie czas, czy będziecie umieli się przyznać do swoich uczuć?

Sara jest w ostatniej klasie liceum i przygotowuje się do egzaminów końcowych, oraz do rekrutacji na studia. To typ ładnej oraz nieprzeciętnie inteligentnej dziewczyny, która w szkole uchodzi w zasadzie za niewidzialną, lecz ma dwie wierne przyjaciółki, z którymi dzieli się swoimi myślami, a razem stanowią zgraną paczkę. Teraz jednak myśli Sary zaprząta pewien chłopak – Dave, szkolny przystojniak – który przed wakacjami podejrzanie zainteresował się bohaterką. I choć nie odezwał się przez okres letni, po powrocie na zajęcia dziewczyna ma nadzieję, że jeden z najpopularniejszych chłopaków...

Claudia | 2014-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 lipca 2014

"Muzyka to jedyna ucieczka przed cierpieniem. To mój narkotyk, który sam sobie wybrałem."

Nigdy nie można się poddawać. W tym wypadku, nie można zrezygnować z miłości ! Jeśli wierzysz, że to może być coś wyjątkowego i niepowtarzalnego zaryzykuj! Inaczej możesz żałować do końca życia.
Świetna książka o miłości, szczęściu , planach na przyszłość. Bardzo lubię książki , gdy można poznać co się dzieje z perspektywy dwóch różnych osób. Polecam ! :)

"Ale po tylu latach bycia nikim poczucie, że wreszcie jest się kimś uderza do głowy. Łatwo uzależnić się od tego, że inni traktują cię, jakbyś rzeczywiście była dla nich ważna."

Maggie_Rose Black | 2012-03-12
Przeczytana: 28 lutego 2012

Tak naprawdę „Gdy nadejdzie czas” nie miałam przeczytać teraz, ponieważ mam wiele innych książek do przeczytania, bo terminy w bibliotece gonią, ale coś mnie do tej książki przyciągało… Miałam nadzieję na ciekawą młodzieżówkę. Czy nie zawiodłam się na niej i było jeszcze lepiej niż sobie wyobrażałam?

Sara to piękna i bystra dziewczyna. Od kiedy Dave poprosił ją o numer nie może przestać o nim myśleć. Tobey to inteligentny chłopak, który jednak pokazuje się, na co dzień z zupełnie innej strony. Chce pokazać się, jako gwiazda i „leser” jak to sam o sobie stwierdza. Jednak to się zmienia, kiedy zaczyna czuć coś do swojej znajomej ze szkoły. Wie, że ona ma chłopaka i jest w nim szaleńczo zakochana, ale nie poddaje się. Czy Sara tak naprawdę jest zakochana w swoim chłopaku? Czy jednak pisany jest jej inny chłopak? A może jest to miłość na całe życie, a Toby nie potrzebnie zawraca sobie nią głowę?

Książka prowadzona jest z dwóch punktów widzenia – Sary i Tobey’a. Jest to moim zdaniem...