Przeznaczenie puka do drzwi

Okładka książki Przeznaczenie puka do drzwi Susane Colasanti
Okładka książki Przeznaczenie puka do drzwi
Susane Colasanti Wydawnictwo: Olé literatura piękna
Something like Fate
Olé
2014-05-28
2014-05-28
2010-05-04
Anna Niedźwiecka

Dwie przyjaciółki i jeden chłopak. Konflikt, w który zostaje zaangażowana prawie cała szkoła średnia.
Podział na grupki, wykluczenie społeczne, prześladowanie, kwestie orientacji seksualnych i stosunku innych ludzi do nich, moralne dylematy związku z byłym bliskiej osoby...
Dla młodzieży, porusza temat pierwszych zauroczeń i wyborów życiowych, określania swoich piorytetów i wartości, zaufania i przyjaźni.

Długo się przymierzałam do tej książki, jak to do książki kupionej w outlet bo tania i wydaje się spoko. Nie żałuje zakupu tej książki pochłonęła mnie w całości. Zajęła mi niecałe 2/3 dni. Nie chcę zbyt dużo zdradzać ale powiem jedno polecam całą sobą.
Ps. typowy młodzieżowy romans

Ps. typowy młodzieżowy romans

Moja pierwsza styczność z twórczością Susane Colasanti.

Książkę pochłonęłam w trzy dni. Niewielka ilość stron i świetna fabuła, zapewniły mi rozrywkę na trzy dni.

Główna bohaterka Lani, jest niczym niewyróżniającą się dziewczyną. Nie to co jej przyjaciółka Erin, która ma przyjaciół wszędzie. Ich przyjacielem jest Blake, który nie wierzy w horoskopy, którymi zaczytują się dziewczyny.

Lani i Erin są przyjaciółkami od zawsze. Znają swoje sekrety i tajemnice. Pewnego dnia ich przyjaźń staje pod znakiem zapytania, gdy Erin przyprowadza Jasona... swojego chłopaka!

Lani nie do końca rozumie co się dzieje wokół niej.Jak to możliwe, by taki chłopak jak Jason, był wrażliwy i był uosobieniem marzeń o jej chłopaku? Jak to możliwe, że Jason rozumie Lani bardziej niż ktokolwiek inny? I dlaczego cały czas krążą wokół siebie?

Kiedy Erin wyjeżdża na obóz letni, Jason i Lani zaczynają się spotykać na poważnie. Świetnie się bawią ze sobą, spędzają czas. Niestety lato się kończy, a to oznacza, że wraca Erin.

Erin wraca cały czas nadając na Jasona. Nie może zrozumieć, dlaczego chłopak ją rzucił. Potem, dowiaduje się o Lani i Jasonie i o łączącej ich relacji...

Colasanti świetnie ukazała świat nastolatków w książce: przyjaźń wystawiona na próbę, miłość, która rodzi się wbrew wszystkiemu, wstydliwe tajemnice nastolatków, pierwsze miłości i rozczarowania, środowisko szkolne i presję, które wywiera ono na młodych ludziach...

Pomimo, iż książka jest o nastolatkach i, że ja już do tej kategorii się nie zaliczam to przyznaję, że mnie wciągnęła. Książkę czyta się szybko i lekko, autorka doskonale ukazuje uczucia między bohaterami... I choć nie jest to "komediowy typ" książek to nie szkodzi. Główna bohaterka jest prostą nastolatką, ale nie jest naiwna i głupia, a to jest ogromny plus.

Książka o nastolatkach, ale naprawdę fajna. Na trzy wieczory w sam raz.

P.S Przypomniałam sobie, że kiedyś byłam nastolatką taką jak Lani. Tylko nie miałam takiej przyjaciółki jak Erin.

Moja pierwsza styczność z twórczością Susane Colasanti.

Do czytania wieczorem pod kocykiem się nadaje, aczkolwiek spodziewałam się czegoś więcej. Liczyłam na powieść pełną emocji, z mocną historią. Sięgnęłam po nią po przeczytaniu opisu z okładki. Szkoda, że w tym opisie nie dodano, że główne bohaterki są nastolatkami. Chyba jestem trochę za stara na takie opowiastki o nastoletnich pierwszych miłościach ;)

Tytuł: Przeznaczenie puka do drzwi.
Autorka:
Opis: Erin i Lani są najlepszymi przyjaciółkami, choć wszystko je różni. Kiedy jednak Lani pozna chłopaka Erin, Jasona, od pierwszej chwili poczuje do niego coś niezaprzeczalnie wyjątkowego. Co się stanie, gdy Erin wyjedzie na całe wakacje, a Lani pozostanie na miejscu... z Jasonem. Czy uda jej się przedłożyć przyjaźń nad miłość? Czy też ulegnie chłopakowi, który może być miłością jej życia?
Zdobyłam tę książkę na wymianie podczas Targów Książek w Warszawie. I jestem załamana.
To nie będzie dobra opinia. Przeznaczenie puka do drzwi jest powieścią dziecinną, nawet jak dla nastolatek, to szanujmy się, ale uważam, że ta książka nie powinna zostać wydana. Jest bardzo, bardzo, bardzo nudna i bezsensowna.
Mogłabym powiedzieć, że przygody Erin i Lani to Moda na Sukces. Jedna zakochała się w chłopaku drugiej i co począć? Otóż Lani i Jason przez długi czas utrzymują to w tajemnicy, aż prawda wychodzi na jaw. Wiecie co się dzieje, prawda? Erin zachowuje się jak wredna su**, którą nic nie obchodzą uczucia Lani. Rozsyła plotki na jej temat i pozwala, aby była obiektem kpin i wyzwisk przez całą szkołę. Dla mnie ta książka była bardzo infantylna i nie wniosła w moje życie kompletnie nic. Nie potrafię nic powiedzieć o bohaterach. Są bezbarwni. Ba! Nawet nie wiem, jak wygląda Jason. Może to przeoczyłam, bo kilka stron omijałam z nudy, ale nie sądzę.
Jeśli nie chcecie marnować czasu i dnia, to nie bierzcie się za tę książkę. Nie ma najmniejszego sensu, bo nie sprawi wam przyjemności. Przynajmniej ja tak ją odbieram, mnie jedynie zirytowała.
1/5

Tytuł: Przeznaczenie puka do drzwi.
Autorka:

Dobra książka, aczkolwiek nie dla osób przed 30-tką jak ja :P Typowa książka o nastolatkach, ich problemach itp. Kupiłam ją tylko dlatego, że kosztowała nie całe 10 zł. Można przeczytać w ciągu kilku godzin i...tyle z mojej opinii. Nie jest zła, ogólnie polecam dla moli książkowych na "odmóżdżenie" :)

"Nie jestem wielbicielką Nieznanego. Nieznane potrafi zmienić całe życie w ciągu jednej chwili. Nieznane może ci wszystko odebrać i nigdy nie oddać. Twoje życie może się skończyć w mgnieniu oka, zanim w ogóle się zorientujesz, że już się skończyło."

Lani jest nastolatką jakich wiele. Z pozoru, nie ma w niej nic wyjątkowego. Jednak, wraz z procesem czytania książki coraz bardziej zagłębiamy się w historię głównej bohaterki. Dziewczyna interesuje się losem wraz ze swoją przyjaciółką Erin. W jej wypadku, wszystkie horoskopy i wróżby się sprawdzają. Pytanie tylko czy wyjdzie jej to na dobre ?

"Ciekawe, że można kogoś znać od dawna,a potem nagle postrzegać go zupełnie inaczej."

"Człowieka można poznać tak naprawdę dopiero wtedy, kiedy się z nim zaprzyjaźni. Czasem nawet i to nie wystarczy"

Erin i Lani łączy wieloletnia przyjaźń. Dziewczyny mają wiele cudownych wspomnień związanych z ich relacją, jak i również kilka negatywnych. Wraz z upływem czasu przyjaciółki oddalają się od siebie, ale łapią się wszystkiego,by nie dopuścić do zerwania tej więzi.

"Miłość nie jest logiczna. Nie podlega wyborom. To miłość wybiera nas."

Wątek miłosny jest bardzo rozwinięty. Przyznaję, że jest odrobinę pokręcony, lecz dobrze się go czyta. Kiedy Erin odkrywa, że naprawdę zaczyna jej zależeć na Jason'ie nie wiedziałam, że będzie to tak bardzo złożone.No cóż, w końcu wybór pomiędzy przyjaźnią a miłością wcale nie jest łatwy. Tym bardziej, kiedy Erin niszczy życie Lani w szkole.

Książka ma wiele wątków : przyjaźń, miłość, upokorzenia, trudne decyzje... Mnie osobiście urzekł wachlarz różnych wątków, które się ze sobą wiążą i jedno wynika z drugiego, lecz wiem, że nie jest to książka dla każdego. Zdecydowanie polecam ją nastolatkom w moim przedziale wiekowym.

" Człowiek musi przejść przez różne etapy, zanim wypełni swe przeznaczenie."

Ale,czy przeznaczenie istnieje naprawdę???

Lani i Erin- dwie najlepsze przyjaciółki. Wydawałoby się,że jest idealnie,dopóki nie pojawia się JASON...Odtąd wiele się zmieni

Czy mimo to przyjaźń przetrwa? Co przyniesie znajomość z chłopakiem ?

POLECAM !!! ;) :) :) Ta książka to naprawdę świetny kąsek ;)

" Człowiek musi przejść przez różne etapy, zanim wypełni swe przeznaczenie."

Ale,czy przeznaczenie istnieje naprawdę???

Czy mimo to przyjaźń przetrwa? Co przyniesie znajomość z chłopakiem ?

POLECAM !!! ;) :) :) Ta książka to naprawdę świetny...

uwielbiam

uwielbiam

Nie jest to literatura wysokich lotów, jednak można się przy niej odprężyć.
Nastolatki i ich problemy...
Nawet fajnie się czytało, ot taka obyczajówka na dwa wieczory :-)

"Czy można zmienić przeznaczenie,jeśli się czegoś bardzo chce?"

Nie jest to literatura wysokich lotów, jednak można się przy niej odprężyć.
Nastolatki i ich problemy...
Nawet fajnie się czytało, ot taka obyczajówka na dwa wieczory :-)

"Czy można zmienić przeznaczenie,jeśli się czegoś bardzo chce?"

• 2015
  • Przeczytane 2015
  • Wypożyczone z biblioteki
  • 2015!
  • Moon+

Dodaj cytat z książki Przeznaczenie puka do drzwi