Dziewczyna, która chciała zbyt wiele

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Wydawnictwo: Jaguar
Going Too Far
policja, nastolatka, miłość, bunt
Sherry

Wszystko, czego pragnie Meg, to uciec. Uciec z rodzinnego miasteczka. Uciec ze szkoły. Uciec od przywiązanych do skrajnie nudnego życia rodziców. To dlatego pewnego dnia posuwa się za daleko. Łamie prawo i zostaje nakryta przez policję. John ma dziewiętnaście lat. Był najlepszym uczniem w szkole. Mógł iść do collage’u. A jednak zdecydował się zostać. Przestrzegać prawa. Służyć i chronić. To...

John ma dziewiętnaście lat. Był najlepszym uczniem w szkole. Mógł iść do collage’u. A jednak zdecydował się zostać. Przestrzegać prawa. Służyć i chronić. To dlatego nie potrafi spojrzeć przez palce na wybryk Meg i postanawia dać dziewczynie nauczkę, której szybko nie zapomni.

Zbuntowana nastolatka i młody policjant. Ona wyśmiewa jego zasady. On krytykuje jej rebelianckie zapędy. Doprowadzają się do szału. Testują swoje granice. Aż, któregoś dnia, posuwają się za daleko.

źródło opisu: Jaguar, 2012

źródło okładki: wydawnictwo-jaguar.pl

myślnik | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Powiedziałbym,że to rewelacja,gdyby nie jedno małe "ale".
Historia zaczyna się od środka,nie ma niczego wcześniej,trochę jak oglądanie filmu od połowy,akcja się dzieje na całego,a tobie brakuje tego konkretnego początku.

Jednakowoż to moje jedyne "ale"do tej książki.

Niebieskowłosa kryminalistka to Meg.
Buntownik jak najbardziej z wyboru.
Niewolniczy pracownik w małej jadłodajni rodzinnej.
Zegarek w głowie,który odmierza czas,jaki pozostał do ukończenia szkoły,a następnie żegnaj dziuro na mapie,nigdy się już nie zobaczymy!

John After to służbista z powołania.
Nie dotykaj mnie,kiedy jestem w mundurze!
Czemu nie jesteś mądrzejsza i w taki sposób chcesz sobie zniszczyć życie!
Czy nie widzisz,że Eryk to gość,który siedzi od dawna w dole!
Pyskate dziewczyny zawsze kończą źle!
Jak zapowiedziałam,John to sumienny,młody policjant,bez ustępstw.
Sokoli wzrok,zasady jak z jakiegoś podręcznika.

Co może połączyć dwoje tak różnych młodych ludzi?

Most i tragedia jaka się na nim...

wiejskifilozof | 2017-09-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Prosta,ale z mądrym przesłaniem.Bardzo fajnie się kończy.Policjant fajny.
Ta,dziewczyna,szkoda.Że chora była.Smutny byłem.

JaneS | 2013-08-27
Przeczytana: 05 lipca 2013

Meg to buntowniczka. Zawsze chodzi własnymi ścieżkami. Nietrzymanie się zasad ? Dla niej to chleb powszedni. Któregoś dnia jednak przekracza niewidzialną granicę i łamie prawo, i zostaje nakryta przez policję.
John ma dziewiętnaście lat. Mógł iść do college'u, ale postanowił zostać i służyć. Dlaczego ? Skrywa pewną tajemnicę. Jaką ? To trzeba się dowiedzieć już z książki.
John i Meg - kompletne przeciwieństwa, między którymi nawiąże się nić porozumienia.
No cóż, książka trochę ... kontrowersyjna, ale na pewno warta przeczytania.

boziaczek | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Miałam duże oczekiwania co do tej książki. Myślałam, że autorka przekaże nam sporą dawkę emocji, skrajnych, trudnych... Pomyliłam się. Przeczytać, przeczytałam, co mi po niej zostało? Niewiele...
Główna bohaterka, Meg, to nastolatka, buntowniczka, przeciw wszelkim zasadom, rodzicom, szkole...do momentu, aż dostaje się pod kuratelę Johna, młodego policjanta, który zamierza zmienić jej postępowanie...
Powiem szczerze, że ta książka miała potencjał, ale autorka z każdą następną stroną go zmarnowała. Mimo mojej początkowej euforii początkiem opowieści, historia stała się wyblakła i schematyczna, a samo zakończenie ani emocjonujące, ani zaskakujące... Taki romansik z happy endem.
Nie polecam.

| 2015-07-10

Ciekawa, bardzo ciekawa i jeszcze raz ciekawa!
Naprawdę, nie mogłam się od niej oderwać :D
Polecam :)

oneofakind | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

"Dziewczyna która chciała zbyt wiele" to pierwsza książka autorstwa Jennifer Echols którą miałam w rękach. Sądziłam, że to kolejna historia o nastolatkach, ich miłościach i problemach. Co wprawdzie otrzymałam, ale nie była to lekka historyjka, którą się zapomina na drugi dzień. Historia okazała się trudna mimo pozornej banalności. Książka zachwyciła mnie swoją aurą pełną tajemniczości, normalności i trudnej przeszłości. Piękna opowieść o dwojgu ludzi, którzy walczą z życiem i ze sobą nawzajem. O miłości, która rodzi się w tak nietypowych okolicznościach, pojawia się tam, gdzie nikt się jej nie spodziewał. To uczucie rodzi się pośród choroby, fobii, poczucia straty, fizycznego i psychicznego bólu, łamiąc powszechne zasady. Czyta się z wielką przyjemnością, chwilami we łzach, chwilami z uśmiechem na ustach, ale zawsze z ogromną ciekawością. Myślę, że to książka dla każdego, książka, po której nie wiadomo czego się spodziewać na początku, a po przeczytaniu długo otrząsamy się z...

kasandra_85 | 2012-10-27
Przeczytana: październik 2012

olcik_81 | 2012-10-24
Na półkach: Przeczytane, -2012-
Przeczytana: 23 października 2012

Głęboka, poruszająca, niezapomniana, wybitna...?
Hmmm. Niekoniecznie
Lekka, prawdziwa, sympatyczna?
Z pewnością.

Nie jest to lektura z wyższej półki, ale jeśli ma się ochotę na sprawnie napisaną historię obyczajową o nastolatkach to mogę ją polecić z czystym sumieniem.
Główni bohaterowie mają wyraźnie nakreślone charaktery. Każde z nich ma swoją historię i swoje tajemnice, które wpływają i tłumaczą ich zachowania.
Czyta się szybko i sprawnie. Nic mi właściwie nie przeszkadzało i gdy wieczorem wzięłam tę książkę do ręki, nie miałam ochoty jej odłożyć zanim nie dotarłam do końca.
Przyjemna książka na jesienny wieczór.

Agata | 2016-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Nie wiem co napisać o tej książce. Nie ma w niej nic niezwykłego, co sprawiłoby, że będę pamiętać o tej powieści. Jest to dobry romans młodzieżowy o którym prawdopodobnie szybko zapomnę. Polecam osobom szukającym niewymagającego czytadła o miłości młodych ludzi.

Karolina | 2014-02-17
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2014

Nie można jednoznacznie sprecyzować tej książki. Wywołuje ona mieszane uczucia-przynajmniej u mnie. Książka sama w sobie nie jest jakoś wybitnie ciekawa ale też nie nudzi. Fabuła prosta bez zawiłości nie trzeba zbytnio wysilać "mózgownicy". Cieszę się, że odważyłam się sięgnąć po ta pozycje, ale nie ukrywam iż czegoś mi w niej zabrakło. Była trochę zbyt prosta, bez tego "czegoś" ...... Bohaterowie jakby mało dojrzali? Dzieci udający dorosłych? Coś mi tu nie pasuje... Aczkolwiek polecam...