Taka sobie wróżka

Wydawnictwo: Akapit Press
My Fair Godmother
wróżka, bajki, czary
Justilla

Kiedy ukochany chłopak 16-letniej Savanny, Hunter rzuci ją dla jej starszej siostry Jane, Savanna nieopatrznie zażyczy sobie księcia z bajki, który zabrałby ją na szkolny bal. Zamiast księcia zjawi się jednak Chrissy – „taka sobie” wróżka (z racji słabych ocen w szkole czarów, nie zasłużyła sobie jeszcze na tytuł „dobrej wróżki”), która obieca Savannie spełnienie trzech życzeń, przez co dziewczyna wyląduje w średniowieczu: najpierw jako Kopciuszek, potem jako Królewna Śnieżka, aż wreszcie po to, żeby ratować Tristana – niespodziewanie przystojnego kolegę ze szkoły, który wbrew swojej woli, omyłkowo znajdzie się w samym sercu średniowiecznej intrygi. Żeby wrócić do przyszłości, Savanna i Tristan będą musieli stawił czoło cyklopom, smokom i tajemniczemu Czarnemu Rycerzowi.
W połowie powieść fantasty, w drugiej połowie komedia romantyczna Taka sobie wróżka jest dowodem na to, że znalezienie prawdziwej miłości w XXI wieku może być równie trudne i dramatyczne, jak w baśniach braci Grimm!

Kasia1101998 | 2016-08-31

Naprawdę bardzo mi się podobała, aczkolwiek czuć, że jest skierowana bardziej do nastolatek. Nie mniej bardzo dobrze się czytało. Można rzec, że poniekąd uczy.
Świetna książka, kto nie chce przeczytać to jego sprawa, ale naprawdę warto. Można się przy niej pośmiać.

Ophelia | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Absolutnie rewelacyjna historia, dla wszystkich dziewczyn i kobiet!
W książce "Taka sobie wróżka" dostajemy niebanalną historię młodziutkiej Savanny, która po miłosnym zawodzie pragnie znaleźć innego, wspaniałego księcia z bajki. Zupełnie przypadkiem poznaje "dobrą" wróżkę, która nie do końca daje jej to, czego Savanna chce.

Powieść jest świetnie napisana, wciągająca tak bardzo, że nie mogłam się od niej oderwać. Książka zawiera dużą dozę humoru i wyjątkowo dobre dialogi. Mimo młodego wieku bohaterki, myślę że każda kobieta zarówno ta młodsza, jak i ta starsza, odnajdą w tej powieści coś cennego dla siebie - jest tu akcja, humor, przygoda, książęta, wątek miłosny, przyjaźń i wszystko to okraszone magią i baśniowym klimatem. Bohaterzy nie są jednoznaczni, niektórzy doznają metamorfozy, dorastają i dojrzewają. To naprawdę dobrze napisana, skonstruowana i przemyślana historia dla wszystkich tych, którzy pragną otrzymać ciekawą, ciepłą i zabawną powieść. W dodatku fani średniowiecza...

shamankaah | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Po opisie i okładce „Takiej sobie wróżki” bałam się, że jest to książka dla młodszych grup wiekowych i że będzie dla mnie zbyt infantylna i nienaturalna. Jednak nic bardziej mylnego, bo książka naprawdę mi się podobała i oczarowała mnie z całą swoja mocą.

„Taka sobie wróżka” to opowieść o Savannie, którą rzucił chłopak tuż przed balem. Zdruzgotanej dziewczynie na pomoc przychodzi Chrissy, taka sobie wróżka, która obiecuje spełnić trzy życzenia naszej głównej bohaterki. Wszystkie je jednak bierze opacznie i Savanna jest rzucana z deszczu pod rynnę. Powoduje to ciąg sytuacji i przygód, podczas których Savanna wiele się nauczy, a przy dobrych wiatrach znajdzie i prawdziwą miłość.

Bohaterowie byli.. zróżnicowani. Savannę polubiłam najbardziej. Ta dziewczyna była tak pozytywna i zabawna, że do niej nie da się nie zapałać sympatią. Ponadto dość bystra, mimo, że o tym nie wiedziała, sprytna i lojalna. Tristana też polubiła. Nie ma jakiegoś „wow!” i skakania pod sufit na myśl o nim,...

aAtlanta | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Janette Rallison stworzyła naprawdę dobrą książkę.
Bardzo mi się podobała. Świetny pomysł był z tym Kapciuszkiem i Królewną Śnieżką. I ten wątek Czarnego Rycerza... A do tego dużo dawki humoru. Przyznam, że śmiechu w tej książce bardzo dużo znajdziecie. Ja sama śmiałam się cały czas!
Co mi nie pasuje w tej książce. Po okładce i tytule można pomyśleć, że jest dla dzieci. A przecież zawartość to wyklucza.
Ahhh. I to jeszcze '' 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy! "
Kompletna zniewaga. Ale naprawde dobrze sie czytało! :))

AGA | 2010-11-18
Przeczytana: 14 listopada 2010

Nie spodziewałam się wiele po tej książce, po przeczytaniu opisu nawet nie zawracałam sobie nią głowy, ale że cudem pojawiła się w bibliotece, taka nowa i pachnąca to nie mogłam się oprzeć żeby jej nie wziąć.
A teraz bardzo się z tego cieszę, bo książka naprawdę mi się podobała :D
Od razu zaznaczam że jest to typ bardzo lekkiej literatury, nie wymagającej od czytelnika jakiegokolwiek myślenia, ale za to pełna humoru i po prostu umilająca czas. Do tego bardzo baśniowa. Trudno czegoś tak uroczego nie polubić ;)
"Taka sobie wróżka" to historia 16 letniej Savanny, dziewczyny która uwielbia chłopaków, kocha zakupy i raczej nie grzeszy zapałem do nauki. Po prostu popularna, amerykańska nastolatka, mająca najprzystojniejszego chłopaka w szkole. Typowe.
Szczęście dziewczyny kończy się kiedy jej chłopak zakochuje się w jej siostrze, nasza "urocza" para zrywa, Savanna popada w rozpacz i takim sposobem dostaje z przydziału wróżkę która ma spełnić jej 3 życzenia. Na razie historia wygląda...

Cassin89 | 2011-04-15
Przeczytana: 02 kwietnia 2011

W momencie kiedy mimo wszystkich Twoich wysiłków świat runął w posadach, a niesprawiedliwość odniosła swój triumf, pojawia się ona.
Za pomocą jednego zaklęcia jest zdolna odwrócić zły los. Wynagrodzi uczciwych ludzi, a złych ukaże.
Każdy ma jednak taką Dobrą Wróżkę na jaką sobie zasłużył.

Savannah po stracie chłopaka na rzecz swojej starszej siostry, życzy sobie tym razem księcia z bajki. Naszych życzeń, nawet tych wypowiadanych w samotności, ktoś jednak słucha. Z pomocą przychodzi jej więc Chrissy (jeszcze nie Dobra Wróżka, ale Taka Sobie Wróżka), która musi poprawić swoją ocenę z zaliczenia praktyk magicznych.
Kopciuszek, Śpiąca Królewna a wreszcie dama serca średniowiecznego rycerza. W każdą z tych trzech ról, chcąc nie chcą, wciela się główna bohaterka. Zapomina jednak, że szczęśliwe zakończenie każdej z baśni było wcześniej okupione latami trudu i cierpienia a często także upokorzenia.
Gdy w magiczną intrygę zostaje przypadkowo wciągnięty Tristan, kolega ze szkoły, nasza...

PetitekLubiś | 2014-06-09
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone :)
Przeczytana: 16 maja 2014

Jane i Hunter - za bardzo "kujonowaci", ale w sumie to ładna była z nich para
Tristian - miły, taki trochę pokręcony ;),ktoś kto zawzięcie dąży do wyznaczonego celu, co wg. mnie jest dużym plusem, no i to, że pomógł Savannie...
Savanna - w głębi serca inteligentna, raczej pozytywnie nastawiona do życia, zabawna, i ... pechowa
Chissy - roztrzepana i nie biorąca życia na poważnie.

Postacie były zróżnicowane, toteż jedne bardziej przypadły do gustu, a drugie nie. Nie specjalnie polubiłam jednak Jane i Hunter'a, gdyż byli trochę za "sztywni".

Bohaterka "dzięki" swojej Takiej Sobie Wróżce może stać się Kopciuszkiem i Królewną Śnieżką, oraz przenieść się do średniowiecza. Jak się okazuje książę wcale nie był taki idealny, Śnieżka była głupiutką idiotką, która nie potrafiła nic dobrze zrobić, a wróżki nie zawsze są takie pomocne. ;)

Książka jest pełna humoru, idealna dla kogoś, kto lubi się pośmiać.

ven_detta | 2011-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: listopad 2010

Wydawać by się mogło, że Savannah wiedzie idealne życie. Jest ładna, popularna, ma dobre relacje z rodzicami i straszą siostrą Jane, a do tego ma super chłopaka. Wydawać by się mogło, że to właśnie Jane, żyjąca w cieniu siostry, potrzebuje dobrej wróżki, która spełni jej życzenia, zwłaszcza, że super chłopak Savanny jest równocześnie chłopkiem, w którym Jane podkochiwała się chyba od zawsze. Jednak kiedy role niespodziewanie się odwracają, i to tuż przed balem maturalnym, zrozpaczona Savannah dostaje propozycje trzech życzeń od jej takiej sobie wróżki – Chryzantemowej Gwiazdy, która musi zaliczyć jeszcze jeden „projekt”, żeby dostać się na wyższą uczelnie dla wróżek. I szybko się przekonujemy dlaczego Chrissy jest TAKĄ SOBIE wróżką, realizacja życzeń Savanny daleko odbiega od jej wyobrażeń…

Narracja w większości pierwszoosobowa (z przerwami na korespondencje ze szkoły wróżek), lekka, zabawna – bardzo przyjemnie się czytało.
W sumie Savannah odwiedza trzy bajki: Kopciuszka,...

Nie jest miło, gdy chłopak z tobą zrywa. Tym bardziej, że okazuje się, iż jest z twoją siostrą i to tuż przed szkolnym balem.

To przeżyła Savanna. Jej chłopak Hunter zrywa z nią dla jej starszej siostry Jane. Dziewczyna zrozpaczona nie ma ochoty na nic. Wtem w jej pokoju zjawia się taka sobie wróżka Chryzantemowa Gwiazda dla przyjaciół Chrissy. Ma spełnić trzy życzenia Savanny. Główna bohaterka nie może w to jednak uwierzyć. Po podpisaniu umowy mówi swoje pierwsze życzenie.

Wyrażenie "taka sobie", jednak coś znaczy, spełnienie życzenia mija się z marzeniami i oczekiwaniami bohaterki.

Życzy sobie życia, jak z bajki, księcia i szczęśliwego zakończenia, jak go pozna. Wróżka opatrznie wszystko rozumie i wysyła ją do bajki "Kopciuszek". Następne życzenia "Królewna Śnieżka", aż w końcu lekkomyślna Chrissy wysyła do Średniowiecza kolegę Tri ze szkoły głównej bohaterki. Dziewczyna szybko musi jakoś mu pomóc. Więc z pomocą znajomego krasnala wraca do epoki rycerzy.

To moja pierwsze...

Iga | 2011-03-06
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 06 marca 2011

Jakbyście się czuli, gdyby własna siostra odbiła wam chłopaka tuż przed szkolnym balem? Źle? Wystarczająco, żeby przybyła wróżka, gotowa spełnić trzy wasze życzenia. Niestety do bycia dobrą wróżką trochę jej brakuje. Ściślej mówiąc - jest taka sobie. I tak w skutek nadinterpretacji waszych życzeń, pakuje was prosto w bajkę, gdzie musicie harować jako Kopciuszek (a do balu jeszcze 8 miesięcy), być Śnieżką, którą wszyscy (nie bez powodu) traktują jak idiotkę i w końcu wyruszyć prosto w średniowiecze na ratunek koledze.

"Taka sobie wróżka" to zakręcona, pełna humoru bajka w wersji współczesnej. Niby banalna, ale bardzo sympatyczna. Czyta się szybko i z przyjemnością. Nie pozostaje nic innego, jak polecić.