Katarzyna 3

Wydawnictwo: BIS
Belle Catherine III
uczucia, dwór, tajemnice
Marek

Dalsze losy Katarzyny Legoix. Kolejne lata przynoszą jej chwile szczęścia u boku ukochanego Arnolda de Montsalvy’ego, ale cena za spokój jest wysoka – miesiące rozłąki, niepewności, uwięzienia, szaleńczych pościgów i ucieczek. Zdumiewając się odwagą Katarzyny, ogromem jej cierpień, poświęceń i miłości, przemierzamy wraz z nią średniowieczną Francję, pełną szlachetnych, jak i podłych ludzi wszystkich stanów – mieszczan, wieśniaków, rycerzy, dostojnych dam, czarownic, pielgrzymów, trędowatych, mnichów i nędznych złoczyńców. Niezwykłe przygody Katarzyny w kolejnych tomach.

źródło opisu: Bis, 2008

źródło okładki: www.wydawnictwobis.com.pl

gwiazdka | 2014-10-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 07 października 2014

Ze wstydem muszę przyznać, że chwilami trzeci tom zaczynał mnie nudzić. Kolejne uwięzienie zarówno Katarzyny jak i Arnolda, powtarzanie w innych słowach tego samego było już lekko nużące. Dopiero druga połowa to nowa treść, chociaż tylko powierzchownie, tak naprawdę to kolejne rozstania i powroty, no ale taka jest myśl przewodnia całej serii. Za to dużym plusem jest swobodna i lekka narracja Benzoni, przez co nawet powtarzalność treści pozwala pokonywać kolejne rozdały. Tylko moim zdaniem jedna rzecz autorce nie wyszła, postać głównej bohaterki, taka w zamierzeniu wspaniała i dokonała kobieta, piękna, szlachetna i mądra. Niby z kolejnych kartek i taka Katarzyna wygada, ale gdyby lepiej się jej przyjrzeć, szlachetna i dobra jest tylko wtedy, gdy jej pasuje, nie daj Boże sprzeciwić się tej pani, bo zabije. Czasem zaś z opisu wynurza się kobieta, która nie ma chyba w głowie nic poza próżnia doskonałą, a postępowaniem kieruje instynkt. A co do piękności, niby wszyscy jej pożądają, a...

Katherina87 | 2012-11-21

Dalsze losy Katarzyny Legoix. Kolejne lata przynoszą jej chwile szczęścia u boku ukochanego Arnolda de Montsalvy’ego, ale cena za spokój jest wysoka - miesiące rozłąki, niepewności, uwięzienia, szaleńczych pościgów i ucieczek. Zdumiewając się odwagą Katarzyny, ogromem jej cierpień, poświęceń i miłości, przemierzamy wraz z nią średniowieczną Francję, pełną szlachetnych, jak i podłych ludzi wszystkich stanów - mieszczan, wieśniaków, rycerzy, dostojnych dam, czarownic, pielgrzymów, trędowatych, mnichów i nędznych złoczyńców. Niezwykłe przygody Katarzyny w kolejnych tomach.

Jedna ze wspanialszych książek, które kiedykolwiek przeczytałam. Historia Katarzyny sprawiła, że raz płakałam,a raz śmiałam się w głos. Polecam wszystkim, którzy lubią fikcję historyczną!

amber1981 | 2011-05-06

Ksiazka mnie wciagnela od pierwszej strony. Niezwykla historia pieknej Katarzyny przedstawiona na tle sredniowiecznej Francji. Polecam kademu, kto lubi romanse historyczne i nietylko.

Bernadeta | 2016-09-19
Przeczytana: kwiecień 2016