W łożnicach królów

Wydawnictwo: Świat Książki
Dans les lits des rois
Ag2S

Kronikarze wiele mówią o małżeństwach władców, bardzo mało natomiast o tym, co działo się w królewskich łożnicach podczas nocy poślubnych. Znana francuska pisarka, Juliette Benzoni, prezentuje nam ogromną galerię postaci - wśród nich Aleksandra Wielkiego, Ludwika XIV, Cezara Borgię i Napoleona - ale w jakże niebanalnych sytuacjach! Czytelnik znajdzie tu opisy nocy pełnych grozy i pełnych rezygnacji, nocy namiętnych i nocy dziwnych, nocy przesyconych złymi i dobrymi urokami.

źródło opisu: Świat Ksiązki, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lamika | 2016-01-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Spora, choć wyrywkowa, porcja wiedzy historycznej podana zabawnie i lekko. Czasem ogarnia groza, ale częściej można się uśmiechnąć czytając o łóżkowych i przedłóżkowych perypetiach bohaterów. Wszyscy, którym historia kojarzy się z nudnym wkuwaniem dat bitew, powinni przeczytać tę książkę. Przekonają się, że historia jest ciekawa, wciągająca i bywa wręcz komiczna.

Gabrielle | 2013-10-20

Myślę, że materiały na temat nocy poślubnych władców są na tyle szczątkowe, że nie ma właściwie z czego tworzyć książki. W "Łożnicach królów" jest naprawdę dużo ciekawych informacji, ale akurat tych z nocy poślubnych one nie dotyczą.

alex2586 | 2011-07-24
Na półkach: Przeczytane, Historia
Przeczytana: 24 lipca 2011

Jak na książkę o tej jakże ciekawej tematyce jest ona napisana w bardzo lekki i przystępny sposób. Dodatkowym atutem jest tu spora dawka humoru, który autorka nam serwuje. I nie jest to bynajmniej humor niestosowny czy niesmaczny, tylko taki, który uprzyjemnia czytanie. Generalnie mam nadzieję, że druga część będzie równie dobra.