Katarzyna 4

Wydawnictwo: BIS
Catherine Des Grands Chemins IV
intrygi, dwór, uczucia
Marek

Katarzyna, okrutnym zrządzeniem losu rozdzielona z mężem, postanawia zemścić się na wrogach, którzy odebrali jej wszystko, co kochała. Szaleńcza odwaga i niegasnąca miłość do Arnolda pozwalają jej znaleźć siłę i sposób, by tego dokonać. Jej udziałem staje się zarówno smutek i cierpienie, jak i wielki triumf. O dalszym, nieoczekiwanym biegu zdarzeń decyduje spotkanie Katarzyny z Piotrem de Brézé, szaleńczo w niej zakochanym młodzieńcem, który doprowadza do dramatycznego zwrotu w jej życiu… Kolejne niezwykłe przygody Katarzyny w następnych tomach.

źródło opisu: Bis, 2008

źródło okładki: www.wydawnictwobis.com.pl

gwiazdka | 2014-10-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 08 października 2014

Pokonałam kolejny, czwarty już tom „Katarzyny" i nie mogę narzekać, autorka dała niezły popis swojej wyobraźni, bo w tym tomie przygody naszych bohaterów nie powtarzały się, tak więc kolejne strony przewracałam z zainteresowaniem. Niestety, główna wada serii, a już szczególności tego tomu to główna bohaterka, irytująca mnie coraz bardziej, samolubna, nie do końca wiedząca co tak naprawdę chce, zmieniająca zdanie po trzy razy w każdym rozdziale, taka niby szlachetna, a coraz częściej nasuwa mi się określenie na nią: latawica. Podobnie zresztą ma się rzecz z oceną innych bohaterów, zaczynając od króla, tu odsądzają go od wiary, by za chwilę wychwalać za szlachetność- no cóż, nie tylko w powieści punk widzenia zależy od punktu siedzenia.

Mimo wszystko tom czwarty jest całkiem niezły, lepszy na pewno od trzeciego.

Katherina87 | 2012-11-21

Elena | 2014-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Połowa serii Katarzyna, już za mną. :) Czwarta część jest chyba razem z pierwszą częścią najlepszą z serii. :)Ostatnie 200 stron bardzo mnie wciągnęło. ;)

Alicja | 2014-02-19
Przeczytana: 2012 rok

Jedna ze wspanialszych książek, które kiedykolwiek przeczytałam. Historia Katarzyny sprawiła, że raz płakałam,a raz śmiałam się w głos. Polecam wszystkim, którzy lubią fikcję historyczną!

Bernadeta | 2016-09-19
Przeczytana: kwiecień 2016