Czasem jest tak,że pragniemy dobra, a nie z naszej winy wynika zło.
Najnowsze artykuły
Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać134Artykuły
Uwaga konkurs! Weź udział i wygraj książki z cyklu „Pięć królestw“ Brandona Mulla!LubimyCzytać4Artykuły
Władza i pieniądze zawsze będą nas podniecać – mówi Aleksandra TroszczyńskaBarbaraDorosz1Artykuły
Twarz innej. „Yellowface” Rebekki KuangBartek Czartoryski2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Sabine Ebert

Źródło: http://www.soniadraga.pl
7
7,1/10
Jedna z najpopularniejszych niemieckich autorek kobiecych powieści historyczno-przygodowych. Studiowała iberystykę i historię Ameryki Łacińskiej w Rostocku. Po studiach przeniosła się do Freiburga, gdzie mieszka do dziś. Sabine rozpoczęła pracę jako dziennikarka prasowa, następnie radiowa i telewizyjna. Równolegle pisała książki historyczne. Jej debiutancka powieść Tajemnica znachorki całymi miesiącami gościła na czołowych miejscach listy bestsellerów tygodnika „Spiegel”. Podobny sukces odniosły kolejne książki Zniknięcie znachorki i Wybór znachorki. W Polsce wszystkie ukazały się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.http://www.sabine-ebert.de/
7,1/10średnia ocena książek autora
490 przeczytało książki autora
1 259 chce przeczytać książki autora
20fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2022
Miecz i korona. Mistrz intryg
Sabine Ebert
Cykl: Miecz i korona (tom 1)
7,2 z 27 ocen
129 czytelników 8 opinii
2022

2014
Zniknięcie znachorki
Sabine Ebert
Cykl: Znachorka (tom 2)
7,4 z 186 ocen
456 czytelników 21 opinii
2014

2014
Tajemnica znachorki
Sabine Ebert
Cykl: Znachorka (tom 1)
7,3 z 349 ocen
928 czytelników 51 opinii
2014
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Pani Chrystianowa - tak wołał Łukasz. Wciąż czuła się nieswojo, gdy tak ją nazywano. Nie chciała być żadną panią, nie chciała, by padali prz...
Pani Chrystianowa - tak wołał Łukasz. Wciąż czuła się nieswojo, gdy tak ją nazywano. Nie chciała być żadną panią, nie chciała, by padali przed nią na kolana ludzie, którzy przed kilku laty byli jej równi, byli jej towarzyszami. Władza potrafi zepsuć każdego. Lecz wiele się też nauczyła. Ona i Chrystian będą potrzebować władzy, by chronić siebie i ludzi pozostajacych pod ich opieką. Władzy nie odrzuca się tak po prostu. Tylko od nich zależy, czy pozwolą, by władza ich zepsuła.
1 osoba to lubiWładza to obosieczny miecz. Łatwo może zniszczyć tego, kto ją posiada.
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Zniknięcie znachorki Sabine Ebert 
7,4

Wciągająca fabuła. Nie można się oderwać od lektury. Rzetelne odzwierciedlenie historycznej rzeczywistości i wiele autentycznych postaci tego okresu. Dla mnie to wielka literacka przygoda, w której dopuszczony zostałem do wielu dworskich intryg, skomplikowanej polityki, gorących miłości, małżeńskich zdrad, rycerskiej lojalności i haniebnych dla rycerskiego i duchownego stanu czynów. Oczami wyobraźni zgłębiałem wspaniałe opisy scen bitew, pojedynków, turniejów i uczt.
Zniknięcie znachorki Sabine Ebert 
7,4

Zadziwia mnie wciąż to, że znacznie lepiej mi się czyta o postaciach pobocznych niż o głównej parze. Oczywiste było jak się zakończą losy Marty i Chrystiana, zero zaskoczenia. Niestety, dla mnie, ta para nie jest ani troszkę romantyczna, chociaż autorka ciągle stara się nam to pokazać.
Ciekawa jestem czy Łukasz otrzyma wreszcie fajną żonę, bo na razie marzy o Marcie i chodzi do zamtuza albo podrywa jakieś przypadkowe kobiety. Przyjemnie się czytało o losach Jonasza, Karola czy Joanny, mogłoby ich być znacznie więcej.
Jedynym zaskoczeniem było zakończenie Konrada i Randolfa, tego akurat się nie spodziewałam.
Pewnie sięgnę po kolejną część, ale brakuje mi tutaj elementów zaskoczenia, jest ich zbyt mało jak na tak długą serię.