Dobre geny

978-83-7510-640-4
prezes, literatura polska
literatura piękna
Lucy

Rok 2006. Marta Wenta, mocno poraniona przez życie, staje wreszcie na nogi – wyjeżdża z Gdańska do Warszawy i obejmuje stanowisko wiceprezesa agencji państwowej. Jest twórcza, oddana pracy i uczciwa - czy jednak w tych czasach zasady wyniesione z domu rodzinnego nie są jedynie balastem? A może jest ktoś, komu jej cechy doskonale pasują do… intrygi politycznej? Marta wkrótce zrozumie, że w grze, w której się znalazła, trudno o przyjaciół.

Agasiaaa | 2019-03-20
Przeczytana: 27 marca 2019

Przeciętna.

BuchBuch | 2018-09-20

Lektura kompletnie nietrafiona. Snułam się za fabułą i bohaterami jak cień. Dlaczego? Ponieważ sam język powieści, tempo i sposób opowiadania przyprawiają o senność i znużenie.
Nie będę rozwodzić się nad tą książka, gdyż zwyczajnie szkoda mi na nią czasu.
Zlepek męsko - damskich potyczek, połączonych z politycznymi aferami, trudnymi relacjami rodzinnymi (w tym front wojenny na linii rodzice - mocno dorosłe dzieci), a wszystko to doprawione kryminalnymi epizodami. Jeśli nie uśniecie po czterdziestej stronie (o ile do niej dotrwacie), to może uda wam się postawić na silną wolę i doczytać tę historię do końca, będzie to wyczyn nie lada,
Autorka opisuje historię robiącej karierę Marty, samotnej kobiety w średnim wieku. Na skutek intrygi traci ona stanowisko w poważanej agencji państwowej. Nie bardzo radzi sobie w nowej sytuacji: popada w depresję, sięga po alkohol. Ratunku szuka też w rozmowach z siostrą.
Wreszcie na horyzoncie pojawia się inny pocieszyciel, za nim zaś kolejny. Czy...

Ania | 2018-06-05

Chcę tu zaznaczyć , że jest to wyłącznie moja opinia. Dostałam tę książkę od znajomej, która rozdaje audiobooki, które się jej już znudziły. Sama zaczęłam ją słuchać ale po krótkim czasie zorientowałam się że nie jest to książka w moim stylu.

Kotkad | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 maja 2017

Przed chwilą pisałam opinię na temat "bratnich dusz" i o ile tamta wypadła słabo to ta bardzo słabo. Kobieta na stanowisku która traci pracę. Wydawałoby się że wskutek intrygi politycznej i tu wydaje się że mogłoby być inaczej, książka mogłaby być ciekawa... ale nie. Nasza bohaterka załamana po utracie pracy rzuca się w ramiona współpracownika. Po szybkim i krótkim romansie odkrywa kłamstwa. Rzuca się w ramiona innego. Ten też oszukuje. W miedzy czasie despotyczna matka starająca się ją swatać. Nieudane wcześniejsze małżeństwo, utrata miłości lat młodzieńczych. Spotkanie byłego ukochanego. Matko jakbym pudelka przeglądała tylko bez sławnych gwiazd. Bryyy. Zdecydowanie jak to pisze to moje dwie gwiazdki mają ochotę spaść do zera.
Nie polecam!

Monka | 2016-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Książkę czytało się dobrze, ze względu na znajomość miejsca akcji. Ale niestety rozczarowało mnie zakończenie.

Anna | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Główna bohaterka Marta Wenta, kobieta wykształcona, a sprawia wrażenie naiwnej nastolatki. Trudno nazwać tę powieść literaturą z górnej półki. Przeczytane, odłożone i zapewne niedługo pozostanie w pamięci. A do tego zaskakujące zakończenie, ale to proszę już odkryć samodzielnie...
Pozdrawiam,
Anna

czytamcałyczas | 2016-08-01

No cóż,tym razem spotkanie z książką pani Cygler,nie było dla mnie miłym przeżyciem./
Mimo,że lubię autorkę i jej fajny styl.I ten piękny,czasem mało realny świat.Który stwarza w swych książkach.
Ale,tu w Dobrych Genach.Jakoś nie porwała mnie,ta historia.
Marta była dla mnie nudnawą kobietą,czytając powieść nudziłem się jak mops.
Tym razem,mi się nie podobało.

alinap | 2016-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2016

Podoba mi się, trochę zagmatwana ale wciągnęła mnie jej treść.

Kasia | 2015-11-17
Na półkach: Przeczytane, Wbph-filia 16, 2015
Przeczytana: 15 listopada 2015

Arcydziełem tego nazwać nie można. Ot, kolejna lektura dla porzuconych kobiet. Tak wysoką notę daję tylko dlatego, że szybko i sprawnie się czyta. Główna bohaterka jest beznadziejnie głupia i jak na babę w takim wieku powinna być bardziej rozgarnięta. Miałam ochotę jej przyłożyć i to mocno. Ale gdyby była tylko głupia, to można byłoby jakoś to wszystko przeżyć. Ona jeszcze na dodatek miała dziki magnetyzm i wszystkich mężczyzn brała na ten magnetyzm bez udziału swej woli. Po prostu taki silny był ten magnetyzm.

Kachusek | 2015-10-29
Przeczytana: 27 października 2015

Pierwsza tak dziwna książka tej autorki, a czytałam ich już kilka.. W tej jest jakieś dziwne pomieszanie z poplątaniem, trochę uczuć, trochę polityki, jakiś wątek sensacyjny plus urojenia głównej bohaterki. Ciężko jednoznacznie określić tę opowieść. Na tyle jednak byłam ciekawa jak potoczą się losy Marty, że doczytałam do końca.