Całkiem nowe życie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

To opowieść o uczuciach. O miłości. Tej trudnej, niszczącej, złej. Tej największej – matczynej. I tej na pozór dobrej, zwyczajnej, która jednak może doprowadzić do tragedii. O nienawiści, która pojawiła się zupełnie bez powodu, może jedynie z zazdrości. A także o przyjaźni między kobietą i mężczyzną. Tak bliskiej, że mogłaby stać się miłością, gdyby… on nie kochał innej. Jest rok 1968....

Jest rok 1968. Franciszka Janusiak, niespełna dwudziestoletnia dziewczyna z małego miasteczka, pierwszy raz w życiu wyjeżdża na wczasy. Znajduje tam męża. Porzuca dotychczasowe życie i mozolnie buduje nowe. Musi wywalczyć sobie prawo do upragnionej pracy, bycia matką, do niezależności. Udaje jej się, bo zdobywa to, co najcenniejsze. Wiarę w siebie i przyjaciół, którzy pomagają jej przetrwać wszystkie przeciwności i zrealizować marzenia.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Calkiem_nowe_zycie-p-30870-1-30-.html

maryna902245 | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Książka , która nie jest powiązana z tamtymi . Inni ludzie i inne życie .Ale to było życie młodej kobiety po 20-stce. Która wyjechała na urlop i tam się zakochała pewnym panu Zenonie o 29 lat starszym . Miłość nie wybiera , lecz ta bohaterka myślała że zaprzyjazni się z teściową , pokocha męża , życie będzie jak z bajki . Rozczarowała się po roku , a nawet wcześniej . Jej życie nie było usłane różami , ale cierpieniami . Znalazła osoby którym zaufała i one trzymały ją przy życiu ...

Książka super polecam tą autorkę . Czyta się rewelacyjnie

Joanna JJ | 2018-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Cudownie napisana, życiowa, pełna zwrotów..... bardzo przypadła mi do gustu :)

alepio | 2018-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2018

Mam pewien kłopot z książkami Marii Ulatowskiej- nigdy nie wiem czego się spodziewać. Mam wrażenie , że co druga książka jest interesująca. Tylko jak wybierać tylko ta co drugą? Nie lubię takiej huśtawki, jedna książka mnie nudzi i zniechęca, druga wciąga jak magnes. Bo szkoda mi czasu na te pierwsze, ale żal opuścić te drugie.Na szczęście Całkiem nowe życie należy do kategorii wciągających, uff tym razem trafiłam.... Oczywiście mogłabym się doczepić, że druga połowa książki jest taka trochę po łebkach, za duży okres czasu w małej ilości tekstu podczas kiedy pierwsza połowa to dość szczegółowo opisane losy Franciszki i jej nowej rodziny. Ale niezależnie od tego historia Franki na tyle mnie wciągnęła, że przeczytałam ją naprawdę błyskawicznie z wypiekami na policzkach.

Teresa | 2018-01-14

To już 11 powieść Marii Ulatowskiej którą miałam przyjemność przeczytać.Powieść obyczajowa o losach Franciszki i jej rodziny.Bohaterowie są realistyczni zmagają się z realnym proglemem takim jak białaczka ,próba samobójcza ,aborcja.Znajdziemy tutaj przyjażn ,miłość, szczerość oraz nienawiść i zło Polecam.

Katherina87 | 2017-09-16

Jest rok 1968. Franciszka Janusiak, niespełna dwudziestoletnia dziewczyna z małego miasteczka, pierwszy raz w życiu wyjeżdża na wczasy. Znajduje tam męża. Porzuca dotychczasowe życie i mozolnie buduje nowe. Musi wywalczyć sobie prawo do upragnionej pracy, bycia matką, do niezależności. Udaje jej się, bo zdobywa to, co najcenniejsze- wiarę w siebie i przyjaciół, którzy pomagają jej przetrwać wszystkie przeciwności i zrealizować marzenia.

Super książka. Pokazuje jakie może być życie w rodzinie, gdzie szacunku dla drugiej osoby daleko by szukać.

mclola20 | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 20 marca 2017

Wiedziałam że się nie zawiodę:) Twórczość pani Ulatowskiej za każdym razem wciąga mnie na całego.
"Całkiem nowe życie" to książka bardzo wiarygodna, pewne niejedna z nas mogłaby się utożsamić z Franką( nie Franią:)) Kibicowałam głównej bohaterce, życzyłam jej żeby w końcu znalazła szczęście, na które przecież zasługuje. Książka bardzo dobra, czyta się szybko, wciąga bez reszty. Polecam

Iwona | 2017-02-26

Zderzyłam się w tej książce z tak realnym i niestety nieszczęśliwym losem kobiety że po tym moje patrzenie na świat zmieniło się bardzo. Jak wiadomo jest dużo zła na świecie ale czytajac to czułam ogromny smutek. Tak bardzo można się pomylić co do kogoś, a mimo to mieć siłę żeby walczyć o lepsze życie mimo wszystko. Gorąco polecam. Świetna książka !

sandrasz1 | 2016-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2016

Jestem naprawdę bardzo zadowolona z tej lektury, serdecznie wszystkim polecam tę książkę :)

Monika | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

"Całkiem nowe życie" to powieść, w której znajdziemy cienie i blaski, cały koloryt życia, a nie sielsko-anielską przesłodzoną rzeczywistość. Główna bohaterka, młodziutka sierota wychodzi za mąż za dużo starszego mężczyznę, co nie spotyka się z aprobatą jego apodyktycznej matki. To, co na początku wydawało się wielką, idealną miłością szybko zostało zweryfikowane przez życie. Nieprzychylność teściowej, zaborczość męża, zmuszenie do aborcji przyczyniło się do "wyrobienia" charakteru Franki, która powoli zaczęła "tupać nóżką" i zaznaczać swoją obecność w domu.
Powieść Marii Ulatowskiej to książka o przemianie i dojrzewaniu, o różnych odcieniach miłości i o przyjaźni. To powieść o kobiecie, która postanowiła walczyć o siebie, swoje marzenia i swoje szczęście.

Kolejne spotkanie z Marią Ulatowską uważam za udane,najcudowniejsza książka.
Jest to historia Franki sieroty, która wyjeżdża do Karpacza w poszukiwaniu lepszego życia poznaje tam Zenona trzydziestoletniego mężczyznę, w którym się zakochuje.
Nie akceptuje wyboru syna, że wybrał ładną i prostą dziewczynę na swoją żonę,dziewczyna zamieszkuje w domu swojego męża, a teściowa 8uprzykrza jej życie. Bardzo znakomita i piękna książka przyjemnie się mi czytało!!