Gobbels mózg Trzeciej Rzeszy

7 (16 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Goebbels - Mastermind of the Third Reich
83-909329-1-1
mamalgosia

Najbardziej wyczerpująca biografia ministra propagandy Trzeciej Rzeszy, spisana przez Davida Irvinga, jednego z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych historyków. Książka oparta jest na odkrytych przez Davida Irvinga, autentycznych dziennikach Goebbelsa, spoczywających do 1992 r. w moskiewskim archiwum jako wojenne trofeum. Rozwiewa wiele mitów, dotyczących zarówno Josepha Goebbelsa, jak i...

Książka oparta jest na odkrytych przez Davida Irvinga, autentycznych dziennikach Goebbelsa, spoczywających do 1992 r. w moskiewskim archiwum jako wojenne trofeum. Rozwiewa wiele mitów, dotyczących zarówno Josepha Goebbelsa, jak i Trzeciej Rzeszy.
Zawiera też mnóstwo nieznanych dotąd, niekiedy wręcz bulwersujących, faktów.
Bez tej książki nie obędzie się już żaden autor ani historyk zajmujący się Trzecią Rzeszą!

źródło opisu: http://i-ksiazka.pl/view_book.php?kid=152&informacje=opis

źródło okładki: http://sklepkultura.dziennik.pl/goebbels-mozg-iii-...»

Andrzej | 2011-04-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Autor wprowadza nas w okres schyłkowy II Rzeszy Niemieckiej, by następnie rozwinąć akcje w burzliwych latach "Republiki Weimarskiej" ,pokazując piękną mozaikę życia politycznego(i nie tylko) w latach 20ych i 30ych, a kontynuując akcje już w III Rzeszy.
Mówiąc najprościej - słowem świetna biografia i napisana we wspaniałym stylu. Czasami można odnieść wrażenie że czyta się powieść przygodową a nie opracowanie historyczne. Jednak w głębokim błędzie byli by Ci którzy mogli by pomyśleć ze książka ta jest oparta na domysłach i spekulacjach, gdyż jest to niezwykle szczegółowa biografia oparta ściśle o różnego typu materiały dowodowe.(w tym dzienniki Goebbelsa zawierające ok 80 tyś stron). Niemal na każdej stronie jest zaznaczona seria odnośników do materiału źródłowego.
Pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata historią III Rzeszy i ogólnie II wojny światowej.

FisherKing | 2012-02-20

Autor za bardzo faworyzuje ministra Rzeszy. Brak obiektywizmu. Biografia wcale nie jest świetna tak jak napisał to kolega Andrzej.
„Czasami można odnieść wrażenie że czyta się powieść przygodową a nie opracowanie historyczne.”

Właśnie powieść a nie opracowanie historyczne.
Poza tym Pan Irving został uznany za rewizjonistę, więc nie ma sensu dalej komentować.
Przeczytać można,ale po co?

remix1313 | 2016-10-24

w tej książce wyłania się obraz zakompleksionego człowieka, okłamującego samego siebie, jednak mimo niedowartościowania stworzył podwaliny pod najważniejszą broń polityczną świata - tubę propagandową. książka dla miłośników historii ale też medioznawców:) napisana świetnie, Irving w formie.

Unicorn | 2017-04-11
Michał | 2016-04-25