Eisenhower. Soldier and President
83-06-02322-6

Biografia, którą czyta się lepiej niż niejedno beletrystyczne dzieło z naszej epoki "hitów". Być może to zasługa nieprzeciętnej osobowości, jaką opisał autor: wybitnego żołnierza i dowódcy, który 'wylądował' aliantów w Normandii, prezydenta Stanów Zjednoczonych, który dał mocarstwu okres wspaniałej prosperity ekonomicznej, przywódcy mocarstwa wierzącego w stałe zasady, niezbyt ulegającego emocjom.
A być może to tylko zasługa samego pisarza, doskonale znanego czytelnikowi z innych wybitnych publikacji.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dominik | 2015-09-24
Na półkach: Przeczytane, Studia, historia
Przeczytana: 24 września 2015

Autor już we wstępie oświadcza, że zamierza chwalić Eisenhowera i udowodnić, iż był on człowiekiem wielkim. Plus za ostrzeżenie przez co można brać poprawkę na to co pisze:)
A pisze dosyć ciekawie i interesująco. Czasami irytuje pobieżność poruszanych tematów (aczkolwiek to można w jakiś sposób usprawiedliwić, gdyż książka ta jest skróconą wersją dwutomowej biografii Ike'a).
Leża za to tłumaczenie. Tłumacze nie mogli się zdecydować na jedną wersją i raz to używali skrótów różnych organizacji w wersji angielskiej innym razem polskiej.

fright | 2016-11-03
Na półkach: Biografie, Przeczytane

Pierwsza część książki godna polecenia ale kiedy Eisenhower postanawia zostać prezydentem Ambrose traci swój impet i opisywane kwestie polityczne stają się mordęgą.

D_czyta | 2017-11-15
Trithemius | 2016-07-28