Wojna Göringa. Biografia Marszałka Rzeszy

David Irving Wydawnictwo: Arkadiusz Wingert Seria: Zdarzyło się w XX wieku biografia, autobiografia, pamiętnik
Reichsmarschall Herman Göring
biografia, autobiografia, pamiętnik
Bartłomiej Zborski
Zdarzyło się w XX wieku
Herman Göring Adolf Hitler II Wojna Światowa III Rzesza Luftwaffe

Genialna książka Irvinga - autora przez świat zakazanego. Mało jest takich pisarzy-historyków, jak Irving. Większość zwyczajnie przepisuje z innych książek teksty, zaznaczy, a nawet czasami nie, cytaty, natomiast Irving - przez lata krąży po okolicy, odnajduje nikomu nieznane dokumenty, dzienniki i relacje żyjących świadków. Mówi się, że do Irvinga trzeba podchodzić...

opis kolejnego fanatyka, impotenta i lenia, któremu sukcesy załatwiła sprawność Milcha. bardzo dobrze napisana historia Luftwaffe, kradzieży dział sztuki i niepohamowanych ambicji narkomana

Kolejna biografia napisana ręką Davida Irvinga. Opasłe starannie wydane tomisko z dużą ilością zdjęć. Tym razem na tapecie mamy Marszałka III Rzeszy Hermanna Göringa.
Podobnie jak we wcześniejszych wydaniach książek tego autora, trzeba uważać. Czytając bowiem stwierdzamy, że sympatie piszącego znajdują się po stronie III Rzeszy. Autor czasami zręcznie manipuluje faktami,...

Bardzo wesoła biografia bardzo wesołego Hermanna napisana w sposób bardzo wesoły. Co prawda Irving podając dużo cytatów zapomniał o jednym z moich ulubionych. Po tym jak zarzucono Goeringowi podpalenie Reichstagu, zaprzeczył, jednakże stwierdził, że cieszy się, że budynek spłonął gdyż nie przedstawiał wartości artystycznej. Wspaniała postawa należy przyznać. Odnośnie samej...

Marszałek rzeszy mistrzowskim piórem Irvinga.
Po oddzieleniu ziarna od plew dałbym ocenę 10. Ale wtedy jakieś 1/3 stron trzeba by wyrzucić. Plewami w tym przypadku są nudnawe i niewiele wnoszące do biografii techniczne opisy samolotów i ogólna organizacja luftwaffe.

• Biografie
  • Chcę w prezencie